Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim Region 5 VSSF    Utskriftsdatum  20 november 2011   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  19:20   
  Arrangör  Västsvenska Simförbundet         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 november 2011         
 
 
Gren 1, 200m Fjärilsim F 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.95  1:08.49  1:46.81    2:25.85   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    32.48  1:09.76  1:48.51    2:27.96   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    32.37  1:10.46  1:51.95    2:34.55   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    33.56  1:11.80  1:52.46    2:35.02   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    32.52  1:12.32  1:56.22    2:40.65   
Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim    38.66        3:02.70   
Erica Fluur  1995  Simklubben 1970    40.73        3:04.88   
Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap    37.61  1:23.30  2:14.13    3:06.90   
Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim    39.31        3:22.38   
                     
 
Gren 2, 200m Medley P 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    28.70  1:01.72  1:37.69    2:07.74   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.42  59.63  1:36.56    2:07.75   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.55  1:03.13  1:42.12    2:13.54   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    29.43  1:02.24  1:40.79    2:13.67   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.40  1:03.22  1:42.89    2:15.79   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    28.95  29.99  1:45.08    2:17.23   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.26  1:03.69  1:44.60    2:18.01   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.30  1:04.82  1:45.43    2:18.71   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    29.41  30.52  1:46.84    2:18.74   
10  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    29.36  1:04.99  1:44.94    2:19.21   
11  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    30.93  1:05.95  1:49.56    2:23.83   
12  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.20  1:07.80  1:51.35    2:25.53   
13  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    29.92  1:07.84  1:51.78    2:26.55   
14  Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.26  1:06.41  1:50.51    2:27.89   
15  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    32.07  1:09.71  1:53.30    2:28.27   
16  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    32.27  1:11.64  1:57.26    2:31.65   
17  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    34.73  1:16.18  1:57.62    2:32.07   
18  Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap    33.60  1:11.57  1:57.37    2:32.53   
19  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    30.53  1:10.51  1:57.72    2:32.55   
20  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    31.01  1:10.91  1:56.25    2:32.56   
21  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    37.31  1:16.51  1:57.43    2:33.03   
22  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    32.11  1:12.77  1:59.35    2:33.22   
23  Hampus Johansson  1995  Uddevalla Sim    33.62  1:12.81  2:04.13    2:41.13   
24  Pontus Ljungqvist  1995  Göteborg Sim    36.21  1:16.16  2:05.50    2:43.22   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim F 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    31.01  1:03.76  1:37.25    2:10.24   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    30.23  1:04.26  1:39.29    2:15.04   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.22  1:05.82  1:42.25    2:19.65   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    32.14  1:07.11  1:43.85    2:20.28   
Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    33.04  1:08.99  1:46.43    2:22.27   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    32.38  1:08.29  1:45.57    2:22.31   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    32.32  1:08.71  1:46.07    2:22.57   
Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.74  1:10.58  1:47.49    2:23.25   
Julia Läth  1997  Mariestads Simsällskap    33.36  1:10.04  1:47.02    2:23.37   
10  Camilla Cavalli  1997  Simklubben Laxen    33.86  1:11.26  1:48.13    2:23.95   
11  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    33.53  1:10.85  1:47.79    2:25.11   
12  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    34.27  1:12.11  1:49.34    2:26.57   
13  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.25  1:10.06  1:48.63    2:27.20   
14  Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    33.84  1:12.73  1:52.42    2:28.71   
15  Ellinore Irvefjord  1997  Trollhättans Simsällskap    34.16  1:11.95  1:50.39    2:28.98   
16  Hanna Helin-Nilsson  1997  Simklubben 1970    32.07  1:09.10  1:49.61    2:30.03   
17  Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg    33.90  1:12.26  1:52.68    2:30.58   
18  Astrid Hörbäck  1997  Varberg-Falkenberg Sim    33.44  1:12.33  1:52.17    2:30.61   
19  Elvira Källberg  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.55  1:11.66  1:51.22    2:30.81   
20  Lovisa Styrenius  1997  Trollhättans Simsällskap    34.81  1:13.73  1:54.03    2:33.04   
21  Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim    34.79  1:14.05  1:54.45    2:34.30   
22  Sophie Antonsson  1997  Kungälvs Simsällskap    36.48  1:16.34  1:57.95    2:38.62   
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim P 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 15:34.52 2010-02-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:02.78  2:07.72  3:12.75  4:18.67  16:22.60   
          5:25.25  6:32.75  7:40.30  8:47.13     
          9:52.39  10:58.42  12:02.57  13:09.57     
          14:16.83  15:21.77         
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.11  1:34.67  2:39.92  3:46.02  16:23.59   
          4:51.76  5:58.57  7:06.18  8:13.45     
          9:18.86  10:24.83  11:29.52  12:35.52     
          13:42.90  14:48.64         
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:04.17  2:12.46  3:22.07  4:32.21  17:39.68   
          5:42.65  6:54.36  8:05.82  9:18.07     
          10:29.96  11:41.56  12:53.94  14:06.06     
          15:18.12  16:30.14         
Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    1:03.89  2:15.70  3:26.82  4:38.82  18:13.34   
          5:52.52  7:06.16  8:19.89  9:35.13     
          10:50.54  12:04.23  13:19.26  14:34.60     
          15:47.75  17:02.72         
Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    1:06.40  2:17.93  3:30.46  4:44.12  18:29.59   
          5:58.11  7:14.16  8:29.42  9:45.23     
          11:01.22  12:15.76  13:30.09  14:45.73     
          16:01.09  17:16.56         
Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    1:06.21  2:20.35  3:34.88  4:50.35  18:44.98   
          6:05.52  7:22.53  8:37.92  9:55.54     
          11:10.96  12:25.91  13:43.42  14:59.01     
          16:16.01  17:31.55         
Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    1:05.99  2:19.94  3:34.42  4:49.08  18:51.87   
          6:05.05  7:20.02  8:36.55  9:53.78     
          11:10.63  12:27.49  13:47.34  15:05.23     
          16:21.61  17:38.16         
Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    1:06.93  2:20.19  3:38.36  4:59.72  19:40.11   
          6:20.41  7:41.57  9:00.80  10:21.88     
          11:42.09  13:02.48  14:23.42  15:44.20     
          17:03.89  18:24.49         
                     
 
Gren 5, 200m Frisim F 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    29.17  1:00.50  1:32.30    2:03.67   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    31.00  1:04.52  1:39.37    2:13.85   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    30.55  1:04.08  1:39.23    2:14.09   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    30.91  1:04.56  1:39.83    2:15.06   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    31.72  1:06.22  1:42.43    2:18.52   
Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    31.92  1:07.42  1:43.69    2:19.13   
Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    31.99  1:07.88  1:44.55    2:20.37   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    32.31  1:08.73  1:45.72    2:21.27   
Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    32.07  1:08.25  1:46.02    2:22.62   
10  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    33.00  1:08.97  1:46.63    2:23.02   
11  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    32.52  1:09.02  1:46.48    2:23.74   
12  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    32.46  1:07.99  1:46.00    2:23.98   
13  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    33.76  1:10.99  1:47.86    2:24.91   
14  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    33.14  1:10.31  1:48.54    2:25.72   
15  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap    33.52  1:10.08  1:47.66    2:25.84   
16  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    33.43  1:10.71  1:49.48    2:27.53   
17  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.38  1:10.03  1:48.91    2:28.64   
18  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg    33.97  1:12.95  1:52.70    2:31.35   
19  Maja Bergstrand  1996  Göteborg Sim    33.71  1:12.54  1:52.16    2:31.67   
20  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen    34.02  1:10.95  1:50.31    2:32.05   
21  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg    34.33  1:12.64  1:52.59    2:32.51   
22  Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim    34.58  1:13.87  1:54.07    2:34.39   
23  Lovisa Jern  1995  Skövde Simsällskap    34.50  1:12.94  1:53.66    2:34.57   
24  Sarah Thuresson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.75  1:13.52  1:55.22    2:37.34   
                     
 
Gren 6, 400m Frisim P 13 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    1:03.08  2:14.55  3:26.36    4:36.59   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    1:02.97  2:13.50  3:26.67    4:37.08   
Gregory Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.79  2:17.58  3:31.43    4:42.24   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    1:06.98  2:19.28  3:34.09    4:49.24   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.99  2:21.48  3:37.02    4:49.98   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    1:06.97  2:21.84  3:38.00    4:51.97   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.72  2:20.16  3:36.14    4:52.13   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    1:05.46  2:18.24  3:35.41    4:52.37   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.09  2:24.49  3:43.00    5:00.12   
10  Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    1:12.20  2:30.81  3:48.96    5:01.11   
11  Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    1:12.62  2:31.31  3:49.93    5:05.26   
12  Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.54  2:30.00  3:51.27    5:10.53   
13  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    1:14.16  2:35.89  3:57.72    5:17.71   
14  Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    1:15.24  2:38.47  4:02.13    5:18.11   
15  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    1:13.69  2:35.91  3:59.68    5:18.71   
16  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    1:14.22  2:34.19  3:56.68    5:18.96   
17  Anton Dahlgren  1999  Varberg-Falkenberg Sim    1:14.55  2:37.31  4:01.89    5:19.56   
18  Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:16.98  2:42.13  4:05.19    5:26.49   
19  Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.17  2:43.65  4:08.84    5:27.95   
20  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    1:15.95  2:38.91  4:04.57    5:28.22   
21  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.83  2:40.37  4:07.04    5:30.07   
22  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    1:19.09  2:44.76  4:11.27    5:34.09   
23  Eric Björkner  1998  Göteborg Sim    1:20.90  2:49.97  4:21.27    5:45.97   
24  Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen    1:19.21  2:47.77  4:18.42    5:46.64   
                     
 
Gren 7, 200m Medley F 13 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    34.81  1:13.68  2:01.57    2:36.47   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    33.85  1:14.38  2:02.45    2:38.57   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.69  1:13.76  2:01.00    2:40.53   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.02  1:16.27  2:05.25    2:41.23   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    35.95  1:16.21  2:06.00    2:41.69   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    34.20  2:06.65  2:44.94    2:44.94   
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    37.12  1:19.75  2:07.63    2:47.20   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    37.38  1:18.40  2:10.38    2:48.28   
Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS    35.11  1:19.34  2:12.01    2:48.64   
10  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.24  1:17.60  2:08.98    2:49.61   
11  Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    34.73  2:09.25  2:49.99    2:49.99   
12  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    39.03  2:13.17  2:50.36    2:50.36   
13  Matilda Pettersson  1999  Varberg-Falkenberg Sim    37.80  2:11.56  2:50.71    2:50.71   
14  Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim    37.33  1:19.27  2:09.95    2:53.45   
15  Sanna Lygnestrand  1999  Simklubben Alingsås    37.11  2:14.62  2:54.28    2:54.28   
16  Karolina Alvekrans  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.95  1:27.34  2:18.82    2:56.87   
17  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    39.05  1:25.61  2:16.70    2:57.79   
18  Ella Sobek  1998  Göteborg Sim    37.37  1:22.19  2:19.18    2:58.20   
19  Hanna Stenfeldt  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.59  1:24.78  2:17.15    2:59.63   
20  Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.94  1:25.58  2:19.49    2:59.67   
21  Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.76  2:18.62  3:01.60    3:01.60   
Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen            DSQ   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    32.20  1:08.23  1:44.82    2:22.43   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.17  1:11.98  1:50.90    2:27.99   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.58  1:10.18  1:48.91    2:28.00   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    33.82  1:11.36  1:49.73    2:29.05   
Andreas Elofsson  1995  Uddevalla Sim    33.46  1:12.35  1:51.47    2:30.30   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    35.08  1:14.11  1:53.14    2:31.90   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    34.41  1:12.92  1:52.40    2:31.96   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    34.08  1:13.11  1:53.04    2:33.84   
William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    34.37  1:13.46      2:36.01   
10  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    34.51  1:14.01      2:39.38   
11  Mateo Herrera  1995  Alingsås SLS    35.31  1:14.92      2:40.38   
12  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    36.58  1:18.49      2:43.82   
13  Noa Koch  1996  Uddevalla Sim    36.13  1:18.97      2:50.48   
14  Linus Olsson  1996  Simklubben Vänersborg    38.28  1:23.39      2:57.84   
15  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim    39.89  1:26.01      3:04.75   
Jakob Sundén  1995  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    31.57        1:04.44   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    32.71        1:06.99   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    32.68        1:07.43   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    33.71        1:08.34   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.10        1:08.88   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.33        1:09.64   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap    33.41        1:10.53   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    34.64        1:12.18   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    34.94        1:12.68   
10  Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap    35.30        1:12.86   
11  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    35.51        1:12.89   
12  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    34.55        1:13.11   
13  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    34.92        1:13.15   
14  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    35.63        1:13.36   
15  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    35.21        1:14.11   
16  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    35.96        1:14.85   
17  Agnes Granberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.81        1:15.73   
18  Cajsa Törnqvist  1996  Falköpings Simsällskap    35.91        1:16.04   
19  Rebecca Franzén  1996  Kungsbacka Simsällskap    35.67        1:16.40   
20  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS    36.95        1:16.63   
21  Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.74        1:16.64   
22  Johanna Janebäck  1996  Göteborg Sim    37.12        1:16.69   
23  Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    37.21        1:17.60   
24  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    37.74        1:17.69   
25  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.55        1:18.63   
26  Lovisa Jern  1995  Skövde Simsällskap    38.41        1:19.09   
27  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    39.85        1:19.14   
28  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    38.34        1:19.67   
29  Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.62        1:20.63   
30  Linneá Hagborg  1996  Simklubben 1970    38.18        1:20.68   
31  Elina Grape  1995  Skövde Simsällskap    39.69        1:21.47   
32  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.04        1:22.19   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim P 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    29.04        1:02.50   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    29.24        1:02.62   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    31.58        1:07.53   
Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    31.55        1:08.67   
Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    32.35        1:11.26   
Jesper Kaudern  1997  Alingsås SLS    32.11        1:14.19   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    34.22        1:14.29   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    34.61        1:15.71   
Ludwig Svensson  1997  Trollhättans Simsällskap    34.59        1:17.16   
10  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen    32.76        1:17.58   
11  Victor Engqvist  1997  Simklubben Götene    34.65        1:17.73   
12  Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg    34.63        1:18.68   
13  Jesper Björkman  1997  Simklubben Götene    33.71        1:18.99   
14  Nils Selin  1997  Göteborg Sim    36.74        1:20.96   
15  Ario Ebrahimpur  1997  Göteborg Sim    35.22        1:23.13   
16  Erik Larm  1997  Simklubben Götene    40.15        1:27.03   
17  Lucas Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    39.36        1:29.79   
Anton Andersson  1997  Simklubben Götene            DSQ   
Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 11, 400m Medley F 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    1:13.28  2:37.41  4:07.88    5:21.90   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    1:13.68  2:39.18  4:08.16    5:22.17   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:16.93  2:40.22  4:18.83    5:31.67   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.94  2:45.17  4:23.95    5:43.55   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    1:17.55  2:46.09  4:25.86    5:43.60   
Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    1:24.73  2:49.10  4:35.56    5:52.71   
Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    1:18.83  2:50.15  4:33.43    5:54.06   
Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen    1:31.25  3:10.99  4:58.66    6:27.38   
Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim    1:30.64  3:23.15  5:13.79    6:46.33   
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Herrar 1  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:57.71   
  Patrik Löfgren  1996      28.50  59.14      59.14   
  Ludvig Hazard  1995      31.08  1:07.04      2:06.18   
  Edvin Qvirist  1995      27.30  59.16      3:05.34   
  Isak Eliasson  1996      24.63  52.37      3:57.71   
                     
Elfsborg Herrar [1995]  1995  Simklubben Elfsborg            4:05.63   
  Georg Hess  1996      30.18  1:03.26      1:03.26   
  Adam Paulsson  1995      30.72  1:05.60      2:08.86   
  Adrian Johannesson  1995      27.92  1:01.79      3:10.65   
  Arwid Anesten  1995      25.81  54.98      4:05.63   
                     
Mass Herrar 2  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:06.88   
  Anton Welliver  1995      31.46  1:04.02      1:04.02   
  Joachim Bratt  1995      32.16  1:07.92      2:11.94   
  Julian Cöster  1995      27.09  59.27      3:11.21   
  Christopher Jedel  1995      26.54  55.67      4:06.88   
                     
Kungsbacka Herrar Lag 1  1995  Kungsbacka Simsällskap            4:07.25   
  Erik Asp  1995      30.88  1:04.03      1:04.03   
  Joel Georgy  1996      32.00  1:09.21      2:13.24   
  Anton Johansson  1996      28.13  1:00.90      3:14.14   
  Viktor Hörndahl  1995      24.60  53.11      4:07.25   
                     
SK Laxen Herrar [1995]  1995  Simklubben Laxen            4:13.51   
  John Olsson  1995      29.55  1:01.21      1:01.21   
  Alfred Bjärudd  1996      33.53  1:12.68      2:13.89   
  Mikael Blum  1995      28.65  1:02.07      3:15.96   
  André Idoffsson  1997      27.28  57.55      4:13.51   
                     
Uddevalla Herrar [1995]  1995  Uddevalla Sim            4:13.97   
  Hampus Johansson  1995      32.70  1:07.87      1:07.87   
  Andreas Elofsson  1995      30.92  1:06.70      2:14.57   
  Jesper Skoglund  1995      29.38  1:03.08      3:17.65   
  Johan Andersson  1995      26.51  56.32      4:13.97   
                     
Kungsbacka Herrar Lag 2  1995  Kungsbacka Simsällskap            4:20.03   
  Niklas Sandberg  1995      31.22  1:05.78      1:05.78   
  Theodor Hennings  1995      33.66  1:13.75      2:19.53   
  Philip Hörndahl  1995      28.46  1:02.81      3:22.34   
  David Zachrisson  1996      27.16  57.69      4:20.03   
                     
Vf Sim  1995  Varberg-Falkenberg Sim            4:44.53   
  Rasmus Ekelöf  1995      32.94  1:08.95      1:08.95   
  Anton Berglund  1995      37.72  1:23.05      2:32.00   
  Jakob Sundén  1995      31.77  1:11.57      3:43.57   
  Robin Sandgren  1997      28.76  1:00.96      4:44.53   
                     
Göteborg Herrar Lag1  1996  Göteborg Sim            4:44.94   
  Erik Panzar  1996      33.95  1:10.49      1:10.49   
  Yosef Enouri  1996      37.24  1:22.45      2:32.94   
  Mikael Lagging  1995      32.04  1:09.51      3:42.45   
  Pontus Ljungqvist  1995      29.29  1:02.49      4:44.94   
                     
10  Elfsborg Lag 2 [1995]  1995  Simklubben Elfsborg            4:53.10   
  Emil Hammarlund  1995      38.07  1:15.75      1:15.75   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      34.90  1:13.56      2:29.31   
  Casper Eriksson  1996      31.75  1:09.31      3:38.62   
  Johan Forsman  1997      35.06  1:14.48      4:53.10   
                     
                     
 
Gren 13, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:43.88 2010-12-03 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 3:49.93 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Skövde SS Damer [1995]  1995  Skövde Simsällskap            4:05.97   
  Louise Hjalmarsson  1997      28.43  59.38      59.38   
  Lovisa Jern  1995      31.85  1:08.64      2:08.02   
  Céline Bertrand  1995      26.66  55.82      3:03.84   
  Andrea Pavlic  1995      29.56  1:02.13      4:05.97   
                     
Mass Damer 1  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:07.46   
  Ulrika Holm  1996      29.33  1:00.61      1:00.61   
  Klara Lundström  1995      30.39  1:04.96      2:05.57   
  Ulrika Krüger  1996      29.95  1:02.93      3:08.50   
  Malin Westman  1995      28.16  58.96      4:07.46   
                     
S02  1995  Simklubben S 02            4:08.45   
  Julia Bellvik  1996      29.47  1:01.91      1:01.91   
  Klara Simonsson  1995      30.16  1:03.06      2:04.97   
  Lina Berg  1996      29.44  1:01.53      3:06.50   
  Tilde Lundmark  1995      29.36  1:01.95      4:08.45   
                     
Göteborg Lag 1  1995  Göteborg Sim            4:14.27   
  Viktoria Reinhold  1996      29.53  1:01.82      1:01.82   
  Christina Ekstedt  1996      30.48  1:03.42      2:05.24   
  Johanna Andersson  1996      30.02  1:03.28      3:08.52   
  Matilda Kewenter  1997      30.68  1:05.75      4:14.27   
                     
Kungsbacka Damer [1996]  1996  Kungsbacka Simsällskap            4:17.86   
  Gina Hvarfvenius  1997      30.49  1:03.83      1:03.83   
  Annica Molin  1996      30.15  1:03.83      2:07.66   
  Elvira Hörndahl  1997      29.76  1:04.42      3:12.08   
  Rebecca Franzén  1996      31.01  1:05.78      4:17.86   
                     
Vf Sim  1996  Varberg-Falkenberg Sim            4:20.19   
  Nike Kruners  1996      29.46  1:01.08      1:01.08   
  Elin Palmqvist  1995      29.31  1:01.95      2:03.03   
  Linnea Kobel  1996      31.25  1:05.90      3:08.93   
  Magdalena Holmefalk  1996      33.43  1:11.26      4:20.19   
                     
Elfsborg Damer [1996]  1996  Simklubben Elfsborg            4:34.68   
  Boel Knutson  1995      31.87  1:07.93      1:07.93   
  Angelica Yngvesson  1996      31.26  1:06.05      2:13.98   
  Louise Johansson  1996      32.04  1:08.72      3:22.70   
  Katharina Mirsch  1995      34.08  1:11.98      4:34.68   
                     
Göteborg Lag2  1996  Göteborg Sim            4:41.18   
  Maja Bergstrand  1996      32.24  1:07.99      1:07.99   
  Johanna Janebäck  1996      32.76  1:11.26      2:19.25   
  Evin Papalini  1995      33.30  1:10.98      3:30.23   
  Izabella Jedel  1996      33.38  1:10.95      4:41.18   
                     
                     
 
Gren 14, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.44  1:02.40  1:36.15    2:11.28   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.72  1:03.07  1:37.98    2:13.15   
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.82  1:08.07  1:45.38    2:21.67   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    31.19  1:06.89  1:44.24    2:22.66   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    31.15  1:06.78  1:43.97    2:22.93   
Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    31.84  1:08.04  1:45.11    2:23.12   
Lexxus Sparcks  1995  Simklubben Vänersborg    30.85  1:08.21  1:47.72    2:27.92   
Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.84  1:09.76  1:48.81    2:28.91   
Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    33.11  1:12.84  1:53.96    2:38.33   
Fredrik Johansson  1996  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.13  1:06.50  1:48.83    2:21.98   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.27  1:11.21  1:51.25    2:26.07   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.19  1:09.53  1:53.86    2:27.26   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    31.51  1:08.30  1:52.97    2:27.37   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.24  1:11.73  1:56.90    2:33.38   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    31.91  1:10.11  1:54.21    2:33.42   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    33.60  1:14.83  2:00.57    2:34.31   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    33.12  1:13.59  1:59.18    2:34.36   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap    32.90  1:11.38  1:58.42    2:36.27   
10  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    34.25  1:16.50  1:59.67    2:37.65   
11  Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.72  1:16.78  2:01.77    2:38.37   
12  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    33.28  1:14.98  2:01.74    2:38.78   
13  Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    35.38  1:16.84  2:05.84    2:40.84   
14  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    35.27  1:16.62  2:04.88    2:41.09   
15  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    34.82  1:18.56  2:04.76    2:41.81   
16  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    33.48  1:14.01  2:04.54    2:42.94   
17  Elina Grape  1995  Skövde Simsällskap    35.87  1:18.43  2:05.44    2:45.27   
18  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    34.14  1:16.48  2:02.72    2:46.00   
19  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    36.73  1:19.05  2:09.06    2:47.87   
20  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.44  1:19.60  2:08.18    2:47.93   
21  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen    35.26  1:19.20  2:11.54    2:51.44   
22  Maja Bergstrand  1996  Göteborg Sim    37.82  1:21.71  2:11.43    2:51.63   
23  Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.79  1:21.74  2:15.33    2:58.80   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 200m Frisim P 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen    28.93  1:01.64  1:35.14    2:06.35   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    30.01  1:02.62  1:35.38    2:06.47   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    29.97  1:03.05  1:36.87    2:09.95   
Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg    29.57  1:01.91  1:36.13    2:10.23   
Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    30.66  1:04.72  1:39.98    2:14.80   
Jesper Kaudern  1997  Alingsås SLS    30.59  1:04.75  1:40.79    2:15.64   
Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    30.63  1:04.73  1:40.75    2:15.86   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg    31.08  1:05.22  1:41.00    2:16.78   
Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim    31.27  1:06.05  1:42.63    2:17.91   
10  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    31.43  1:06.15  1:42.56    2:18.23   
11  Victor Engqvist  1997  Simklubben Götene    32.15  1:07.56  1:44.48    2:20.69   
12  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap    30.35  1:06.10  1:44.57    2:22.86   
13  Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02    34.95  1:11.88  1:50.45    2:27.34   
14  Jesper Björkman  1997  Simklubben Götene    31.44  1:08.19  1:48.47    2:27.97   
15  Ludwig Svensson  1997  Trollhättans Simsällskap    33.19  1:11.76  1:53.10    2:31.33   
16  Albin Wigert  1997  Kungsbacka Simsällskap    34.14  1:12.44  1:53.58    2:31.75   
17  Nils Selin  1997  Göteborg Sim    34.74  1:13.54  1:53.27    2:32.01   
18  Erik Orstadius  1997  Göteborg Sim    34.93  1:13.92  1:54.85    2:33.78   
19  Ario Ebrahimpur  1997  Göteborg Sim    32.32  1:12.16  1:53.94    2:34.54   
20  Erik Larm  1997  Simklubben Götene    34.33  1:13.64  1:54.93    2:34.57   
21  Lucas Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    35.17  1:16.21  2:00.32    2:43.25   
22  Johan Forsman  1997  Simklubben Elfsborg    37.16  1:19.74  2:03.61    2:47.47   
23  Anton Andersson  1997  Simklubben Götene    37.85  1:21.92  2:09.23    2:57.00   
Olof Hedner  1997  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    29.80        1:02.49   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    31.10        1:04.53   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.10        1:04.57   
Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS    31.70        1:04.75   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    31.45        1:04.93   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.40        1:05.92   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.25        1:06.62   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    32.35        1:07.33   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    32.47        1:07.66   
10  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    32.64        1:07.76   
11  Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    32.71        1:08.12   
12  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    32.36        1:08.85   
13  Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.89        1:09.33   
14  Sanna Lygnestrand  1999  Simklubben Alingsås    33.05        1:09.64   
15  Sophie Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.10        1:09.72   
16  Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    32.81        1:09.74   
17  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen    32.97        1:09.88   
18  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    34.08        1:10.10   
19  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap    33.38        1:10.52   
20  Karolina Alvekrans  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.80        1:10.54   
21  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.27        1:10.56   
22  Olivia Holm  2000  Simklubben Götene    33.29        1:10.71   
23  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    33.97        1:10.93   
24  Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim    33.97        1:10.96   
25  Matilda Pettersson  1999  Varberg-Falkenberg Sim    34.46        1:11.23   
26  Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås    34.24        1:11.30   
27  Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02    34.39        1:12.41   
28  Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.62        1:13.19   
29  Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    34.83        1:14.06   
30  Alisa Egecioglu  1999  Göteborg Sim    34.96        1:14.51   
Fanny Nilsson  1998  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.21        1:07.38   
Gregory Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.89        1:08.29   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    33.55        1:09.26   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    33.78        1:10.47   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    34.86        1:11.46   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.92        1:12.16   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.09        1:14.60   
Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.00        1:15.63   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    37.52        1:15.78   
10  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    36.39        1:15.82   
11  Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    37.22        1:15.95   
12  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    36.53        1:16.79   
13  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.07        1:17.31   
14  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    38.33        1:18.49   
15  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    37.61        1:18.69   
16  Christian Söderlund  1998  Simklubben S 02    39.07        1:18.73   
17  Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    37.77        1:18.79   
18  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    38.27        1:19.94   
19  Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    38.82        1:20.70   
20  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    39.64        1:21.02   
21  Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen    38.79        1:21.39   
22  Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.75        1:21.44   
23  Robin Nordenmark  1998  Göteborg Sim    39.51        1:21.59   
24  Anton Dahlgren  1999  Varberg-Falkenberg Sim    39.55        1:22.95   
25  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    40.08        1:22.99   
26  Eric Björkner  1998  Göteborg Sim    40.58        1:23.34   
27  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.80        1:25.55   
28  Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.86        1:26.44   
29  Edvin Andersson  1998  Göteborg Sim    45.40        1:34.59   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.25  1:16.02  1:56.63    2:38.07   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.44  1:17.20  2:00.17    2:44.36   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    38.40  1:20.81  2:04.28    2:47.90   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    37.70  1:19.84  2:03.85    2:49.25   
Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    38.40  1:21.22  2:05.13    2:49.33   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.90  1:22.77  2:06.68    2:49.66   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    39.32  1:23.16  2:07.09    2:51.26   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    39.08  1:22.54  2:07.50    2:52.08   
Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    40.29  1:24.84  2:10.56    2:55.91   
10  Elina Grape  1995  Skövde Simsällskap    40.68  1:25.90  2:11.71    2:58.03   
11  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS    40.30  1:25.32  2:11.98    2:59.29   
12  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    40.48  1:26.44  2:13.96    3:02.94   
13  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.89  1:26.69  2:14.60    3:04.32   
14  Maja Bergstrand  1996  Göteborg Sim    42.13  1:30.56  2:19.48    3:07.52   
15  Lovisa Jern  1995  Skövde Simsällskap    43.04  1:31.15  2:20.38    3:09.08   
16  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.72  1:30.29  2:19.60    3:09.22   
17  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap    42.81  1:30.15  2:19.11    3:09.63   
18  Madeleine Bergqvist  1996  Simklubben 1970    41.97  1:29.76  2:19.73    3:09.81   
19  Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim    44.49  1:33.40  2:22.93    3:13.02   
20  Fanny Andersson  1995  Skövde Simsällskap    43.29  1:32.27  2:22.37    3:13.38   
21  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg    44.76  1:34.76  2:26.73    3:19.70   
Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    26.49  55.21  1:23.97    1:52.99   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.69  55.69  1:25.72    1:55.14   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    26.71  56.07  1:26.78    1:58.64   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    28.11  58.67  1:29.28    1:59.65   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.73  58.24  1:29.28    2:00.78   
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.29  59.14  1:30.50    2:01.61   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.88  59.92  1:31.36    2:03.01   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    28.16  59.39  1:31.52    2:03.24   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    29.18  1:00.32  1:32.09    2:03.25   
10  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    28.22  59.37  1:31.74    2:03.36   
11  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.16  59.98  1:31.90    2:04.48   
12  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.72  58.95  1:31.97    2:05.10   
13  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    29.37  1:02.07  1:36.42    2:10.13   
14  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    29.79  1:02.80  1:37.47    2:10.33   
15  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    30.45  1:04.00  1:37.92    2:10.84   
16  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    29.61  1:03.50  1:39.00    2:11.47   
17  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    29.93  1:03.54  1:38.27    2:12.51   
18  William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    29.93  1:03.70  1:38.27    2:12.66   
19  Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap    30.97  1:05.12  1:39.92    2:13.12   
20  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    30.48  1:05.23  1:40.49    2:13.42   
21  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    31.18  1:05.65  1:40.81    2:13.53   
22  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    29.73  1:04.27  1:40.36    2:13.75   
23  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    31.26  1:06.10  1:42.03    2:16.62   
24  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    31.52  1:06.99  1:43.15    2:19.29   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim F 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    33.49        1:10.85   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.50        1:12.42   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    33.51        1:12.48   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    34.41        1:13.15   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    33.81        1:13.46   
Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.95        1:13.52   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    34.50        1:15.15   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.74        1:15.95   
Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    35.43        1:15.96   
10  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    35.25        1:16.32   
11  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    35.12        1:16.50   
12  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.00        1:18.31   
13  Camilla Cavalli  1997  Simklubben Laxen    36.58        1:19.66   
14  Nora Samuelsson  1997  Falköpings Simsällskap    35.32        1:21.03   
15  Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    36.94        1:21.70   
16  Julia Läth  1997  Mariestads Simsällskap    37.93        1:22.94   
17  Elvira Källberg  1997  Kungsbacka Simsällskap    38.32        1:23.45   
18  Linnéa Schindelar  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.20        1:24.00   
19  Lovisa Styrenius  1997  Trollhättans Simsällskap    37.78        1:24.13   
20  Hanna Johansson  1997  Varabygdens Simsällskap    36.95        1:24.19   
21  Astrid Hörbäck  1997  Varberg-Falkenberg Sim    38.02        1:26.79   
22  Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim    41.24        1:29.34   
23  Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen    41.81        1:31.48   
24  Jessica Svensson  1997  S77 Stenungsund    41.63        1:35.01   
25  Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim    41.24        1:35.69   
Moa Ericsson  1997  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    1:10.55  2:30.45  3:53.51    5:07.94   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    1:09.41  2:30.73  4:00.96    5:11.84   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    1:11.76  2:33.36  4:01.85    5:18.47   
Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    1:16.62  2:44.48  4:17.69    5:34.35   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg    1:19.71  2:55.17  4:32.20    5:51.88   
Victor Engqvist  1997  Simklubben Götene    1:24.23  2:54.48  4:37.15    5:52.59   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    1:20.15  2:57.44  4:32.08    5:56.11   
Erik Larm  1997  Simklubben Götene    1:31.85  3:07.47  4:58.02    6:20.88   
Ludwig Svensson  1997  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    33.79        1:12.46   
Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS    35.38        1:16.64   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    35.23        1:17.13   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.31        1:18.86   
Sanna Lygnestrand  1999  Simklubben Alingsås    36.28        1:19.02   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    36.42        1:20.32   
Ella Sobek  1998  Göteborg Sim    38.27        1:22.35   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.49        1:22.38   
Alicia Jacobsson  1998  Simklubben Laxen    37.06        1:22.61   
10  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    39.10        1:25.45   
11  Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    37.80        1:25.48   
12  Matilda Pettersson  1999  Varberg-Falkenberg Sim    38.77        1:25.67   
13  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen    38.44        1:25.89   
14  Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02    38.71        1:26.16   
15  Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap    39.38        1:26.28   
16  Hanna Stenfeldt  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.48        1:26.37   
17  Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim    40.29        1:27.07   
18  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    41.53        1:27.82   
19  Anna Kvarfordt  1998  Varberg-Falkenberg Sim    38.39        1:27.87   
20  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    41.72        1:28.42   
21  Linnea Dunberg  2000  Varberg-Falkenberg Sim    38.62        1:28.46   
22  Nicole Modigh  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.41        1:28.94   
23  Olivia Holm  2000  Simklubben Götene    40.22        1:31.36   
24  Louise Johansson  1999  Simklubben 1970    41.88        1:32.81   
25  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    41.78        1:33.91   
26  Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    43.60        1:35.10   
27  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    42.45        1:35.87   
28  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap    40.40        1:36.42   
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap            DSQ   
Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    36.23        1:17.34   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    38.97        1:21.17   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.02        1:21.38   
Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.68        1:21.67   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.78        1:23.93   
Robin Nordenmark  1998  Göteborg Sim    38.79        1:24.15   
Carl Petersson  1998  Kungsbacka Simsällskap    40.31        1:24.61   
Anton Dahlgren  1999  Varberg-Falkenberg Sim    40.73        1:25.62   
Gregory Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.76        1:26.71   
10  Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim    41.12        1:27.77   
11  Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.97        1:27.84   
12  Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    42.72        1:28.39   
13  Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    41.67        1:28.46   
14  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    41.97        1:28.67   
15  Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    42.16        1:29.02   
16  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    43.90        1:31.39   
17  Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap    43.59        1:32.60   
18  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    45.08        1:32.90   
19  Erik Josefson  2000  Varberg-Falkenberg Sim    44.04        1:33.59   
20  Eric Björkner  1998  Göteborg Sim    43.76        1:33.91   
21  Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    44.16        1:34.22   
22  Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.99        1:35.34   
23  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    45.50        1:36.93   
24  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.20        1:38.16   
25  Samuel Alaei  2001  Uddevalla Sim    45.38        1:38.95   
26  Erik Gingsjö  1998  Kungsbacka Simsällskap    46.62        1:38.97   
27  Christian Söderlund  1998  Simklubben S 02    47.16        1:39.48   
28  Hugo Bergman  1999  S77 Stenungsund    48.56        1:41.57   
29  Robert Muratagic  1998  Göteborg Sim    47.78        1:44.07   
30  Edvin Andersson  1998  Göteborg Sim    49.71        1:46.76   
                     
 
Gren 25, 800m Frisim F 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:04.47  2:11.98  3:20.48  4:29.00  9:01.13   
          5:37.96  6:46.55  7:55.37       
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.82  2:21.11  3:34.16  4:46.80  9:34.43   
          5:57.04  7:10.74  8:24.28       
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:07.44  2:19.69  3:32.95  4:46.90  9:39.89   
          6:00.63  7:13.75  8:26.78       
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    1:07.51  2:19.61  3:33.02  4:46.58  9:45.70   
          5:59.91  7:14.50  8:30.19       
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:08.61  2:24.17  3:39.16  4:55.25  9:52.89   
          6:10.20  7:25.65  8:39.92       
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    1:10.57  2:27.07  3:43.78  5:00.60  10:05.91   
          6:17.79  7:34.58  8:51.13       
Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:11.89  2:29.34  3:48.57  5:08.75  10:30.97   
          6:29.93  7:50.51  9:13.17       
Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    1:13.09  2:31.25  3:51.82  5:13.14  10:33.74   
          6:34.31  7:55.30  9:15.66       
Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    1:13.86  2:33.95  3:53.43  5:13.46  10:33.99   
          6:33.73  7:53.99  9:14.31       
10  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    1:12.03  2:31.98  3:52.56  5:14.38  10:35.68   
          6:35.72  7:57.12  9:17.75       
11  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    1:12.50  2:32.54  3:52.45  5:14.35  10:38.98   
          6:36.94  7:58.59  9:20.37       
12  Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim    1:16.36  2:37.17  3:59.34  5:22.52  10:54.71   
          6:45.96  8:09.50  9:33.32       
13  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:16.07  2:38.34  4:01.71  5:25.62  10:55.00   
          6:48.77  8:12.00  9:35.06       
                     
 
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.35        59.55   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    29.53        1:00.53   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    29.86        1:01.09   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    30.24        1:01.64   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.23        1:02.35   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    30.96        1:03.17   
Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    30.61        1:03.41   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.17        1:03.92   
Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    32.25        1:05.84   
10  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    32.21        1:06.11   
10  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.89        1:06.11   
12  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    32.57        1:06.54   
13  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.18        1:06.64   
14  Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.67        1:06.99   
15  Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap    33.32        1:07.92   
16  Arvid Berntsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.14        1:08.24   
17  Casper Eriksson  1996  Simklubben Elfsborg    33.54        1:08.64   
18  Emil Elton  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.09        1:08.87   
19  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg-Falkenberg Sim    32.98        1:09.61   
20  Hampus Johansson  1995  Uddevalla Sim    34.18        1:09.76   
21  Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.02        1:09.83   
22  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    34.53        1:10.33   
23  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    33.65        1:10.36   
24  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    34.30        1:10.44   
25  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    33.93        1:10.92   
26  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    34.82        1:11.81   
27  Andreas Elofsson  1995  Uddevalla Sim    34.66        1:12.11   
28  David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.73        1:12.87   
29  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    35.58        1:13.49   
30  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    36.13        1:14.49   
31  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    36.92        1:15.20   
32  Pontus Ljungqvist  1995  Göteborg Sim    36.92        1:16.26   
                     
 
Gren 27, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Tjejer 1  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:48.47   
  My Janzén  1997      33.47  1:09.73      1:09.73   
  Amanda Magnusson  1999      37.89  1:22.32      2:32.05   
  Klara Carlström  1997      32.71  1:13.62      3:45.67   
  Johanna Åberg  1997      29.71  1:02.80      4:48.47   
                     
Göteborg Lag1  1997  Göteborg Sim            4:50.24   
  Mathilda Janzon  1998      34.69  1:10.82      1:10.82   
  Hanna Rutqvist  1997      39.89  1:24.84      2:35.66   
  Inez Kristensson  1997      32.99  1:12.20      3:47.86   
  Alfhild Kristensson  1999      29.79  1:02.38      4:50.24   
                     
Uddevalla Damer [1997]  1997  Uddevalla Sim            5:00.57   
  Hilda Andersson  1999      37.20  1:17.31      1:17.31   
  Hanna Wester  1997      39.47  1:25.16      2:42.47   
  Felicia Andersson  1997      32.37  1:13.07      3:55.54   
  Matilda Larsson  1998      30.70  1:05.03      5:00.57   
                     
SK Laxen Damer [1997]  1997  Simklubben Laxen            5:04.74   
  Kajsa Bengtsson  1997      36.24  1:16.08      1:16.08   
  Fanny Nilsson  1998      40.36  1:26.65      2:42.73   
  Victoria Nilsson  1997      34.53  1:17.06      3:59.79   
  Camilla Cavalli  1997      30.71  1:04.95      5:04.74   
                     
Mass Tjejer 2  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:05.67   
  Elvira Trolltoft  1997      35.49  1:14.06      1:14.06   
  Ann-Kristin Karlsson  1999      40.05  1:25.48      2:39.54   
  Gabriella Petersson  1998      35.70  1:21.29      4:00.83   
  Marta Qvirist  1998      30.90  1:04.84      5:05.67   
                     
Elfsborg Damer 1 [1997  1998  Simklubben Elfsborg            5:12.45   
  Tilda Öman  2000      38.38  1:18.85      1:18.85   
  Matilda Holström  1998      40.03  1:26.28      2:45.13   
  Linnéa Fahlberg  1998      34.89  1:15.83      4:00.96   
  Johanna Forsström  1999      33.37  1:11.49      5:12.45   
                     
Vf Sim  1997  Varberg-Falkenberg Sim            5:22.64   
  Astrid Hörbäck  1997      35.82  1:14.19      1:14.19   
  Linnea Dunberg  2000      41.87  1:29.18      2:43.37   
  Matilda Pettersson  1999      38.72  1:26.37      4:09.74   
  Olivia Utter  1998      34.43  1:12.90      5:22.64   
                     
Göteborg Lag2  1997  Göteborg Sim            5:23.74   
  Amanda Janzon  1997      35.92  1:14.32      1:14.32   
  Johanna Gunnarsson  1999      43.56  1:32.47      2:46.79   
  Ella Sobek  1998      38.43  1:24.60      4:11.39   
  Alisa Egecioglu  1999      34.40  1:12.35      5:23.74   
                     
Mass Tjejer 3  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:24.71   
  Alice Lindhé  1999      38.97  1:20.78      1:20.78   
  Hanna Stenfeldt  1999      43.37  1:31.67      2:52.45   
  Linnéa Schindelar  1997      37.92  1:23.44      4:15.89   
  Sophie Eliasson  1998      32.90  1:08.82      5:24.71   
                     
10  Skövde SS Damer [1997]  1997  Skövde Simsällskap            5:31.80   
  Isabelle Jern  1998      42.44  1:28.59      1:28.59   
  Elise Wallén  1998      38.95  1:23.76      2:52.35   
  Erica Staflund  1999      39.00  1:28.86      4:21.21   
  Nikki Brockmar  1999      32.84  1:10.59      5:31.80   
                     
11  Trollhätta Damer [1997]  1997  Trollhättans Simsällskap            5:35.17   
  Ellinore Irvefjord  1997      39.32  1:22.50      1:22.50   
  Elin Jonasson  1997      41.75  1:29.52      2:52.02   
  Lovisa Styrenius  1997      39.22  1:25.80      4:17.82   
  Linnéa Guldbrand  1999      35.43  1:17.35      5:35.17   
                     
12  Göteborg Lag3  1997  Göteborg Sim            5:36.95   
  Hanna Kewenter  1999      41.35  1:24.94      1:24.94   
  Vanessa Phu  1998      40.82  1:29.74      2:54.68   
  Carmen Cheng  1997      38.45  1:26.63      4:21.31   
  Daniella Fallenhag  2000      35.79  1:15.64      5:36.95   
                     
13  S02 Lag 1  1997  Simklubben S 02            5:38.58   
  Hanna Gebart  2000      38.87  1:18.86      1:18.86   
  Elsa Johansson  1998      43.58  1:35.71      2:54.57   
  Ella Fagerström  1998      37.80  1:25.71      4:20.28   
  Julia Kanerva  1998      37.25  1:18.30      5:38.58   
                     
14  Mass Tjejer 4  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:42.36   
  Alexandra Knudsen  1998      39.96  1:22.94      1:22.94   
  Karolina Alvekrans  1998      44.33  1:34.38      2:57.32   
  Nicole Modigh  1999      41.10  1:31.40      4:28.72   
  Matilda Löfstrand  1998      33.40  1:13.64      5:42.36   
                     
15  Elfsborg Damer 2 [1997]  1998  Simklubben Elfsborg            5:54.92   
  Hanna Thomas  1997      43.30  1:28.69      1:28.69   
  Emma Helgesson  1997      43.65  1:33.71      3:02.40   
  Sofie Wirfalk  2000      42.65  1:35.48      4:37.88   
  Emelie Melin  2000      35.77  1:17.04      5:54.92   
                     
16  Göteborg Lag4  1997  Göteborg Sim            5:57.93   
  Amanda Johansson  2000      43.79  1:30.07      1:30.07   
  Chakame Jahani  1998      42.99  1:32.37      3:02.44   
  Katie Sobek  2000      42.89  1:33.80      4:36.24   
  Vanja Alm  2000      38.74  1:21.69      5:57.93   
                     
17  Göteborg Lag 5  1997  Göteborg Sim            6:02.99   
  Alice Andreasson  1998      44.38  1:32.45      1:32.45   
  Sara Ehrnberg  1999      45.50  1:37.18      3:09.63   
  Maja Westerlund  1999      43.15  1:34.07      4:43.70   
  Andrea Reinhold  2001      36.33  1:19.29      6:02.99   
                     
18  Uddevalla Damer Lag 2  1997  Uddevalla Sim            6:06.46   
  Kim Dao  1999      41.17  1:25.63      1:25.63   
  Alice Hedlund  1999      52.24  1:51.03      3:16.66   
  Gabriella Sanftleben  1999      37.96  1:27.09      4:43.75   
  Elin Gustafson  1999      38.73  1:22.71      6:06.46   
                     
S02 Lag 2  1997  Simklubben S 02            DSQ   
  Jennifer Sjulander  1998      44.35  1:29.60      1:29.60   
  Elin Wendt  1999              3:09.32   
                     
                     
 
Gren 28, 4X100m Frisim P 14 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Killar 1  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:04.47   
  Aron Qvirist  1998      28.47  1:01.25      1:01.25   
  Gregory Havton  1998      28.24  59.37      2:00.62   
  Karl Zimmerman  1998      28.95  1:02.24      3:02.86   
  Tor Leander  1999      29.13  1:01.61      4:04.47   
                     
Elfsborg Herrar [1997  1998  Simklubben Elfsborg            4:07.31   
  Daniel Sumi  1997      28.76  59.59      59.59   
  Hannes Wirfalk  1997      29.90  1:03.31      2:02.90   
  William Reinholdsson  1997      27.83  58.90      3:01.80   
  Albin Lundell  1997      30.58  1:05.51      4:07.31   
                     
Göteborg Lag 1  1997  Göteborg Sim            4:09.26   
  Oskar Ehrnberg  1997      29.31  1:01.01      1:01.01   
  Alexander Triantafillou  1997      28.53  59.37      2:00.38   
  Nils Selin  1997      29.84  1:05.29      3:05.67   
  Eric Gustafsson  1997      30.27  1:03.59      4:09.26   
                     
Uddevalla Herrar [1997]  1997  Uddevalla Sim            4:17.27   
  Kalle Svensson  1997      28.26  59.76      59.76   
  Albin Robertsson  1998      30.83  1:04.22      2:03.98   
  Navid Fageeh  1997      31.30  1:06.23      3:10.21   
  Martin Andersson  1998      31.21  1:07.06      4:17.27   
                     
Mass Killar 2  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:26.03   
  Pär Börjeson  1998      30.67  1:05.21      1:05.21   
  Oscar Brohammer  1998      30.47  1:05.39      2:10.60   
  Sebastian Petersson  2000      33.34  1:09.52      3:20.12   
  Joel Eliasson  1998      30.47  1:05.91      4:26.03   
                     
Göteborg Lag 2  1997  Göteborg Sim            4:35.95   
  Robin Nordenmark  1998      31.91  1:06.79      1:06.79   
  Ario Ebrahimpur  1997      32.02  1:08.37      2:15.16   
  Tom Kristofferson  1998      32.65  1:09.76      3:24.92   
  Eric Björkner  1998      33.80  1:11.03      4:35.95   
                     
SK Götene Herrar [1997]  1997  Simklubben Götene            4:37.37   
  Jesper Björkman  1997      30.12  1:05.39      1:05.39   
  Anton Andersson  1997      36.40  1:17.54      2:22.93   
  Erik Larm  1997      32.80  1:09.64      3:32.57   
  Victor Engqvist  1997      30.80  1:04.80      4:37.37   
                     
Elfsborg Herrar Lag 2  1997  Simklubben Elfsborg            4:37.85   
  Elliot Olsson  1999      33.13  1:10.18      1:10.18   
  Anton Lornell  1998      31.40  1:06.83      2:17.01   
  William W Holappa  1999      34.17  1:12.05      3:29.06   
  Melker Olsson  2000      32.48  1:08.79      4:37.85   
                     
S02  1997  Simklubben S 02            4:37.93   
  Jesper Böhn  1998      31.66  1:06.81      1:06.81   
  Christian Söderlund  1998      34.48  1:10.96      2:17.77   
  Sebastian Paling  1997      31.92  1:06.97      3:24.74   
  Arman Nakhaei  1998      34.29  1:13.19      4:37.93   
                     
10  SK Laxen Herrar [1998]  1998  Simklubben Laxen            4:40.41   
  Gunnar Widerberg  2000      35.96  1:15.22      1:15.22   
  Teodor Widerberg  1998      28.31  1:00.49      2:15.71   
  Julius Cavalli  1999      35.39  1:15.90      3:31.61   
  Dennis Dukic  2000      32.47  1:08.80      4:40.41   
                     
11  Mass Killar 3  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:46.90   
  Kyle Cöster  1997      32.21  1:08.13      1:08.13   
  Olof Carlström  1999      33.23  1:10.57      2:18.70   
  Tobias Åberg  2000      33.37  1:10.79      3:29.49   
  Viktor Sjöström  2001      34.97  1:17.41      4:46.90   
                     
12  Göteborg Lag 3  1997  Göteborg Sim            4:58.80   
  Philip Borgström Bishop  1999      34.17  1:12.71      1:12.71   
  Erik Orstadius  1997      32.65  1:08.37      2:21.08   
  Edvin Andersson  1998      36.67  1:17.61      3:38.69   
  Olof Hedner  1997      38.64  1:20.11      4:58.80   
                     
13  Göteborg Herrar [1997]  1997  Göteborg Sim            5:38.06   
  Alex Phu  2000      36.07  1:20.30      1:20.30   
  Hakim Haj Salah  1999      39.04  1:22.12      2:42.42   
  Robert Muratagic  1998      38.01  1:21.41      4:03.83   
  Ivan Sobek  2001      44.39  1:34.23      5:38.06   
                     
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.32 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    25.21        52.90   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    26.08        53.11   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    26.24        53.67   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.49        55.04   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.47        55.28   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    26.23        55.31   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    26.86        55.44   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    26.91        55.73   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    26.78        56.40   
10  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    27.34        57.26   
11  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.91        58.32   
12  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    28.37        58.41   
13  Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap    27.85        58.44   
14  Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap    28.48        58.87   
15  Emil Elton  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.16        59.12   
16  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    28.77        59.24   
17  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.52        59.29   
18  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    28.91        59.37   
19  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.96        59.45   
20  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    28.91        59.69   
21  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    28.59        59.78   
22  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    28.91        1:00.01   
23  William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    29.64        1:00.46   
24  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    28.94        1:00.62   
25  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    29.16        1:00.70   
26  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    29.21        1:00.95   
27  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    29.80        1:01.06   
28  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg-Falkenberg Sim    28.94        1:01.07   
29  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    29.30        1:01.60   
30  Jakob Sundén  1995  Varberg-Falkenberg Sim    30.74        1:04.20   
31  David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.42        1:04.70   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim F 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:03.55  2:10.78  3:18.20    4:25.53   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.77  2:16.04  3:28.26    4:40.11   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    1:06.85  2:18.26  3:30.26    4:41.76   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.14  2:18.18  3:32.44    4:47.14   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    1:06.61  2:19.08  3:33.09    4:47.73   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    1:09.17  2:24.62  3:39.88    4:53.89   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    1:07.34  2:22.00  3:39.06    4:55.39   
Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    1:10.75  2:26.85  3:42.90    4:56.93   
Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    1:10.25  2:26.04  3:42.36    4:57.06   
10  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:08.76  2:25.74  3:43.45    4:59.82   
11  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:12.28  2:29.83  3:47.99    5:03.77   
12  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    1:12.29  2:29.99  3:48.65    5:04.80   
13  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    1:10.58  2:29.99  3:49.87    5:07.86   
14  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    1:11.51  2:29.43  3:48.76    5:07.97   
15  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    1:13.06  2:32.72  3:53.83    5:13.12   
16  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    1:14.57  2:34.31  3:54.57    5:13.22   
17  Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim    1:13.50  2:33.79  3:54.56    5:13.53   
18  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.83  2:29.49  3:52.78    5:14.86   
19  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen    1:13.64  2:34.67  3:56.82    5:19.90   
20  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg    1:14.40  2:36.04  3:59.67    5:23.24   
21  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg    1:14.53  2:37.97  4:02.46    5:24.27   
22  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim    1:18.42  2:46.42  4:14.99    5:40.38   
                     
 
Gren 31, 200m Medley P 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    31.16  1:10.19  1:49.15    2:23.90   
Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    32.20  1:10.93  1:50.54    2:24.94   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    31.04  1:07.10  1:51.66    2:25.09   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    33.12  1:11.45  1:52.00    2:25.92   
André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen    31.68  1:10.18  1:54.27    2:29.59   
Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap    33.14  1:12.46  1:55.03    2:32.46   
Daniel Sumi  1997  Simklubben Elfsborg    31.13  1:11.96  1:59.30    2:34.46   
Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    32.94  1:13.74  1:57.79    2:34.61   
Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg    34.06  1:14.52  2:01.93    2:38.12   
10  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap    34.22  1:15.66  2:03.14    2:39.23   
11  Jesper Kaudern  1997  Alingsås SLS    33.10  1:15.41  2:04.35    2:40.55   
12  Jesper Björkman  1997  Simklubben Götene    33.96  1:17.22  2:02.96    2:42.48   
13  Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim    31.46  1:12.84  2:03.16    2:42.65   
14  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    34.98  1:20.13  2:05.79    2:43.41   
15  Victor Engqvist  1997  Simklubben Götene    34.78  1:17.85  2:08.48    2:43.86   
16  Ludwig Svensson  1997  Trollhättans Simsällskap    35.77  1:19.32  2:09.20    2:45.28   
17  Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02    36.75  1:18.56  2:11.54    2:47.65   
18  Nils Selin  1997  Göteborg Sim    36.90  1:22.14  2:10.94    2:51.18   
19  Erik Larm  1997  Simklubben Götene    37.69  1:23.71  2:16.03    2:55.10   
20  Erik Orstadius  1997  Göteborg Sim    37.59  1:24.28  2:15.66    2:55.70   
21  Ario Ebrahimpur  1997  Göteborg Sim    37.31  1:23.83  2:21.53    3:03.15   
22  Johan Forsman  1997  Simklubben Elfsborg    44.24  1:29.16  2:24.14    3:07.38   
Albin Lundell  1997  Simklubben Elfsborg            DNF   
Lucas Johansson  1997  Falköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 200m Ryggsim F 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    34.87  1:12.71  1:52.43    2:31.76   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.91  1:12.68  1:52.23    2:31.95   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    36.22  1:15.09  1:55.65    2:35.24   
Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.48  1:15.50  1:56.23    2:36.31   
Camilla Cavalli  1997  Simklubben Laxen    37.30  1:17.65  1:59.06    2:38.85   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.97  1:16.82  1:58.45    2:40.64   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    37.81  1:19.35  2:02.68    2:43.41   
Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    37.77  1:19.09  2:01.22    2:44.23   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    38.42  1:20.36  2:03.07    2:44.93   
10  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    39.20  1:20.96  2:03.87    2:45.07   
11  Astrid Hörbäck  1997  Varberg-Falkenberg Sim    38.08  1:20.85  2:04.77    2:47.11   
12  Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    39.80  1:22.41  2:06.24    2:47.60   
13  Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap    38.51  1:21.80  2:07.21    2:50.04   
14  Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg    38.91  1:22.01  2:07.16    2:50.47   
15  Lovisa Styrenius  1997  Trollhättans Simsällskap    40.57  1:24.14  2:08.67    2:51.21   
16  Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim    40.04  1:22.97  2:07.29    2:51.93   
17  Julia Läth  1997  Mariestads Simsällskap    40.31  1:24.81  2:10.86    2:56.62   
18  Elvira Källberg  1997  Kungsbacka Simsällskap    41.40  1:25.67  2:11.78    2:56.78   
19  Ellinore Irvefjord  1997  Trollhättans Simsällskap    40.68  1:25.34  2:12.41    2:57.64   
20  Linnéa Andersson  1997  Simklubben Laxen    40.82  1:25.40  2:11.96    2:58.59   
21  Nathalie Shehadeh  1997  Simklubben Laxen    42.98  1:30.79  2:18.97    3:04.53   
22  Elin Jonasson  1997  Trollhättans Simsällskap    44.12  1:31.99  2:21.69    3:09.83   
Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
Moa Ericsson  1997  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Andreas Elofsson  1995  Uddevalla Sim    31.90        1:06.83   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.89        1:08.85   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.31        1:09.02   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.52        1:09.31   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    32.86        1:10.11   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    33.29        1:10.81   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    34.55        1:12.58   
Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    34.17        1:12.61   
Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    35.62        1:13.90   
10  William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    34.84        1:13.93   
11  Noa Koch  1996  Uddevalla Sim    34.80        1:14.74   
12  Mateo Herrera  1995  Alingsås SLS    35.46        1:15.28   
13  Theodor Hennings  1995  Kungsbacka Simsällskap    35.64        1:16.62   
14  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    35.64        1:16.65   
15  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    37.03        1:19.27   
16  Linus Olsson  1996  Simklubben Vänersborg    37.14        1:20.15   
17  Jakob Sundén  1995  Varberg-Falkenberg Sim    37.92        1:20.68   
18  Yosef Enouri  1996  Göteborg Sim    38.30        1:22.50   
19  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    38.14        1:22.90   
20  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim    38.52        1:23.81   
21  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim    39.56        1:24.03   
Pontus Ljungqvist  1995  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 34, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    33.12  1:08.48  1:45.28    2:21.11   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    33.87  1:10.29  1:47.56    2:23.74   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    34.57  1:11.04  1:47.85    2:25.13   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    33.90  1:10.26  1:48.52    2:27.05   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    34.90  1:13.27  1:53.46    2:34.65   
Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    35.84  1:14.21  1:55.56    2:35.91   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap    35.43  1:15.25  1:56.97    2:37.21   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    36.15  1:16.69  1:57.70    2:37.51   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    35.55  1:14.72  1:55.91    2:37.74   
10  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    36.24  1:16.64  1:58.21    2:38.90   
11  Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap    35.72  1:16.32  1:58.76    2:40.13   
12  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    37.14  1:17.84  2:00.15    2:42.38   
13  Agnes Granberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.71  1:18.54  2:01.29    2:44.21   
14  Lovisa Jern  1995  Skövde Simsällskap    39.07  1:20.57  2:02.57    2:45.00   
15  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    37.96  1:20.56  2:04.31    2:46.88   
16  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    41.07  1:24.16  2:06.47    2:47.02   
17  Rebecca Franzén  1996  Kungsbacka Simsällskap    38.06  1:20.50  2:04.82    2:48.91   
18  Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim    40.14  1:23.62  2:07.14    2:49.66   
19  Elina Grape  1995  Skövde Simsällskap    39.99  1:22.99  2:07.33    2:50.14   
20  Linneá Hagborg  1996  Simklubben 1970    39.16  1:22.66  2:08.38    2:53.82   
21  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim    41.68  1:25.96  2:11.82    2:54.97   
                     
 
Gren 35, 200m Medley P 13 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    32.15  1:11.21  1:55.14    2:28.81   
Gregory Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.80  1:09.34  1:59.14    2:33.46   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.30  1:14.37  1:59.14    2:35.44   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    33.48  1:12.01  2:00.64    2:35.63   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    35.22  1:15.67  2:01.64    2:36.52   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    34.47  1:13.14  2:01.91    2:38.52   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.83  1:12.33  2:02.52    2:39.77   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    33.31  1:16.52  2:03.75    2:40.87   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    36.70  1:18.44  2:05.91    2:41.73   
10  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.80  1:13.50  2:03.96    2:41.86   
11  Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.03  1:17.98  2:09.05    2:46.74   
12  Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    35.88  1:20.69  2:11.14    2:47.69   
13  Robin Nordenmark  1998  Göteborg Sim    35.25  1:21.71  2:09.33    2:47.70   
14  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.16  1:19.81  2:09.60    2:48.01   
15  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.41  1:20.28  2:11.34    2:48.56   
16  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    35.80  1:20.16  2:10.10    2:48.86   
17  Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    37.98  1:20.63  2:11.98    2:49.10   
18  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    37.86  1:19.83  2:13.66    2:52.72   
19  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    34.98  1:16.73  2:12.05    2:52.91   
20  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    37.96  1:21.20  2:14.54    2:53.64   
21  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    36.27  1:22.73  2:15.66    2:53.81   
22  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    38.58  1:22.08  2:16.01    2:54.62   
23  Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.89  1:21.75  2:14.38    2:55.09   
24  Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.45  1:25.71  2:15.85    2:56.72   
                     
 
Gren 36, 400m Frisim F 13 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    1:08.10  2:22.10  3:35.92    4:47.58   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:07.83  2:21.68  3:36.78    4:52.56   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.61  2:23.81  3:39.44    4:54.58   
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    1:10.30  2:25.94  3:43.72    5:00.64   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    1:10.89  2:27.09  3:44.42    5:01.72   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    1:12.85  2:32.40  3:53.94    5:15.03   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    1:13.49  2:34.84  3:56.72    5:17.54   
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    1:13.72  2:35.03  3:58.14    5:17.93   
Matilda Pettersson  1999  Varberg-Falkenberg Sim    1:16.49  2:38.01  3:59.93    5:18.67   
10  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    1:14.99  2:36.79  3:59.94    5:20.71   
11  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    1:16.84  2:39.47  4:03.04    5:22.30   
12  Nicole Modigh  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:14.75  2:38.21  4:02.45    5:27.18   
13  Sanna Lygnestrand  1999  Simklubben Alingsås    1:16.48  2:40.16  4:04.48    5:27.29   
14  Ella Sobek  1998  Göteborg Sim    1:16.08  2:38.96  4:03.37    5:27.55   
15  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen    1:17.92  2:42.67  4:06.91    5:28.18   
16  Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim    1:16.17  2:38.41  4:00.72    5:30.01   
17  Karolina Alvekrans  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:19.80  2:44.65  4:08.37    5:30.66   
18  Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    1:18.03  2:44.64  4:09.89    5:31.70   
19  Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:17.87  2:42.97  4:07.88    5:32.32   
20  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    1:20.47  2:45.87  4:11.22    5:33.15   
21  Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg    1:19.32  2:47.84  4:17.51    5:44.22   
22  Linnea Dunberg  2000  Varberg-Falkenberg Sim    1:20.13  2:48.35  4:18.89    5:50.38   
23  Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02    1:17.95  2:47.53  4:21.16    5:52.27   
                     
 
Gren 37, 400m Medley P 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:03.72  2:12.16  3:28.62    4:31.54   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:03.01  2:14.33  3:33.85    4:39.54   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    1:05.92  2:19.05  3:40.52    4:47.16   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.10  2:22.82  3:42.00    4:48.59   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:01.85  2:17.99  3:45.21    4:53.14   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.40  2:23.19  3:46.04    4:53.23   
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.77  2:23.15  3:51.13    4:54.03   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    1:06.12  2:24.75  3:52.29    5:00.00   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:09.42  2:28.48  3:58.45    5:09.49   
10  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    1:11.86  2:30.43  4:02.21    5:15.68   
11  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    1:23.12  2:43.74  4:08.59    5:21.99   
12  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    1:19.45  2:46.01  4:12.53    5:24.66   
13  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    1:10.42  2:36.34  4:14.55    5:27.36   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
Gren 38, 100m Fjärilsim F 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    29.62        1:03.01   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.92        1:05.94   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    31.07        1:06.24   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    30.98        1:07.01   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.01        1:07.88   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    31.81        1:09.47   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    32.47        1:10.63   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    32.82        1:10.77   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    32.36        1:11.43   
10  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    33.35        1:12.17   
11  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    33.91        1:14.15   
12  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    33.36        1:14.49   
13  Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    35.03        1:15.54   
14  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    34.56        1:16.51   
15  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    34.38        1:16.96   
16  Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.37        1:17.72   
17  Johanna Wendt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.72        1:18.87   
18  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap    36.20        1:19.38   
19  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen    36.07        1:20.33   
20  Johanna Janebäck  1996  Göteborg Sim    36.69        1:20.78   
21  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    37.44        1:20.89   
22  Agnes Granberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.76        1:21.49   
23  Erica Fluur  1995  Simklubben 1970    37.22        1:21.63   
24  Sofia Johannesson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.85        1:24.18   
25  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim    38.74        1:24.27   
26  Cajsa Törnqvist  1996  Falköpings Simsällskap    36.40        1:26.07   
Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 39, 800m Frisim P 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 8:14.87 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Magnus Palmqvist (1967) 8:30.10 1985-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    1:05.68  2:15.92  3:26.76  4:38.62  9:24.27   
          5:51.08  7:02.86  8:14.61       
Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    1:07.27  2:21.57  3:37.60  4:55.25  9:58.22   
          6:12.07  7:27.77  8:44.07       
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    1:08.23  2:22.48  3:38.87  4:55.68  10:02.40   
          6:13.19  7:30.06  8:46.63       
Victor Engqvist  1997  Simklubben Götene    1:12.37  2:29.96  3:49.53  5:08.76  10:20.15   
          6:27.79  7:47.41  9:05.33       
Jesper Björkman  1997  Simklubben Götene    1:10.60  2:33.55  3:59.34  5:26.30  11:04.74   
          6:53.98  8:19.29  10:26.09       
Johan Forsman  1997  Simklubben Elfsborg    1:23.57  2:53.80  4:25.48  5:57.03  12:02.15   
          7:30.09  9:00.55  10:31.48       
Anton Andersson  1997  Simklubben Götene    1:24.82  3:03.91  4:48.16  6:32.16  13:19.69   
          9:08.55  10:51.02  13:19.69       
                     
 
Gren 40, 200m Bröstsim F 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    38.83  1:21.38  2:04.91    2:49.12   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    37.90  1:22.49  2:07.42    2:53.45   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.97  1:25.13  2:12.25    3:00.64   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    39.96  1:25.89  2:13.41    3:01.01   
Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.19  1:27.34  2:17.01    3:07.23   
Sophie Antonsson  1997  Kungälvs Simsällskap    41.59  1:29.79  2:19.39    3:07.90   
Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.65  1:29.91  2:19.26    3:07.93   
Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim    42.89  1:31.23  2:20.82    3:08.41   
Ellinore Irvefjord  1997  Trollhättans Simsällskap    42.66  1:30.44  2:19.92    3:08.64   
10  Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim    43.40  1:31.97  2:21.65    3:10.77   
11  Elin Jonasson  1997  Trollhättans Simsällskap    44.12  1:32.63  2:21.94    3:11.30   
12  Nora Samuelsson  1997  Falköpings Simsällskap    44.59  1:34.14  2:25.23    3:16.03   
13  Moa Ericsson  1997  Skövde Simsällskap    44.98  1:36.57  2:28.96    3:20.32   
14  Nathalie Silfors  1997  Kungsbacka Simsällskap    45.03  1:35.88  2:28.54    3:22.35   
15  Emma Helgesson  1997  Simklubben Elfsborg    46.93  1:39.03  2:31.46    3:22.63   
16  Klara Rubin  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.80  1:37.23  2:31.08    3:23.58   
17  Hanna Thomas  1997  Simklubben Elfsborg    46.74  1:38.69  2:31.98    3:25.31   
18  Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim    45.62  1:41.28  2:34.89    3:27.58   
                     
 
Gren 41, 4X100m Frisim P 16 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Herrar 1  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:37.12   
  Patrik Löfgren  1996      25.77  54.49      54.49   
  Christopher Jedel  1995      26.46  55.40      1:49.89   
  Joachim Bratt  1995      26.52  55.41      2:45.30   
  Isak Eliasson  1996      24.11  51.82      3:37.12   
                     
Elfsborg Herrar [1995]  1995  Simklubben Elfsborg            3:39.16   
  Adrian Johannesson  1995      26.44  54.25      54.25   
  Arwid Anesten  1995      26.07  55.17      1:49.42   
  Adam Paulsson  1995      25.55  52.87      2:42.29   
  Georg Hess  1996      26.88  56.87      3:39.16   
                     
Mass Herrar 2  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:40.80   
  Julian Cöster  1995      26.17  54.61      54.61   
  Edvin Qvirist  1995      25.44  53.35      1:47.96   
  Ludvig Hazard  1995      26.07  55.68      2:43.64   
  Anton Welliver  1995      27.22  57.16      3:40.80   
                     
Kungsbacka Herrar Lag 1  1995  Kungsbacka Simsällskap            3:44.52   
  Viktor Hörndahl  1995      26.20  54.51      54.51   
  Joel Georgy  1996      26.31  55.33      1:49.84   
  Anton Johansson  1996      27.48  57.85      2:47.69   
  Theodor Hennings  1995      27.00  56.83      3:44.52   
                     
SK Laxen Herrar [1995]  1995  Simklubben Laxen            3:44.55   
  John Olsson  1995      26.65  54.95      54.95   
  André Idoffsson  1997      26.61  57.77      1:52.72   
  Mikael Blum  1995      26.31  55.03      2:47.75   
  Alfred Bjärudd  1996      27.14  56.80      3:44.55   
                     
Kungsbacka Herrar Lag 2  1995  Kungsbacka Simsällskap            3:54.74   
  David Zachrisson  1996      28.14  58.56      58.56   
  Niklas Sandberg  1995      27.65  59.37      1:57.93   
  Philip Hörndahl  1995      27.84  58.74      2:56.67   
  Erik Asp  1995      27.33  58.07      3:54.74   
                     
Uddevalla Herrar [1995]  1995  Uddevalla Sim            3:58.72   
  Johan Andersson  1995      26.92  57.30      57.30   
  Jesper Skoglund  1995      28.24  59.78      1:57.08   
  Simon Bodestig  1996      28.45  1:00.02      2:57.10   
  Karl Olsson  1996      29.25  1:01.62      3:58.72   
                     
Göteborg Herrar Lag1  1996  Göteborg Sim            4:05.62   
  Pontus Ljungqvist  1995      30.42  1:03.54      1:03.54   
  Erik Panzar  1996      28.89  1:00.46      2:04.00   
  Yosef Enouri  1996      29.61  1:02.54      3:06.54   
  Mikael Lagging  1995      28.11  59.08      4:05.62   
                     
Vf Sim  1995  Varberg-Falkenberg Sim            4:10.26   
  Robin Sandgren  1997      29.54  1:01.96      1:01.96   
  Rasmus Ekelöf  1995      28.70  1:01.27      2:03.23   
  Jakob Sundén  1995      29.18  1:03.34      3:06.57   
  Anton Berglund  1995      29.97  1:03.69      4:10.26   
                     
                     
 
Gren 42, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Damer 1  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:35.32   
  Agnes Granberg  1996      36.16  1:14.54      1:14.54   
  Malin Westman  1995      34.04  1:12.71      2:27.25   
  Ulrika Holm  1996      30.05  1:04.73      3:31.98   
  Ulrika Krüger  1996      30.18  1:03.34      4:35.32   
                     
Skövde SS Damer [1995]  1995  Skövde Simsällskap            4:37.39   
  Louise Hjalmarsson  1997      33.76  1:09.58      1:09.58   
  Elina Grape  1995      39.48  1:24.14      2:33.72   
  Céline Bertrand  1995      28.05  1:01.50      3:35.22   
  Andrea Pavlic  1995      29.60  1:02.17      4:37.39   
                     
S02  1995  Simklubben S 02            4:38.62   
  Tilde Lundmark  1995      33.95  1:09.24      1:09.24   
  Lina Berg  1996      36.09  1:16.40      2:25.64   
  Klara Simonsson  1995      32.80  1:12.31      3:37.95   
  Julia Bellvik  1996      28.55  1:00.67      4:38.62   
                     
Göteborg Lag 1  1995  Göteborg Sim            4:41.45   
  Christina Ekstedt  1996      35.50  1:13.21      1:13.21   
  Viktoria Reinhold  1996      34.54  1:14.57      2:27.78   
  Johanna Andersson  1996      30.95  1:08.27      3:36.05   
  Matilda Kewenter  1997      30.78  1:05.40      4:41.45   
                     
Vf Sim  1996  Varberg-Falkenberg Sim            4:50.62   
  Nike Kruners  1996      32.69  1:06.92      1:06.92   
  Elin Palmqvist  1995      35.93  1:18.14      2:25.06   
  Linnea Kobel  1996      33.34  1:13.84      3:38.90   
  Magdalena Holmefalk  1996      34.29  1:11.72      4:50.62   
                     
Göteborg Lag2  1996  Göteborg Sim            5:18.34   
  Johanna Janebäck  1996      36.93  1:17.80      1:17.80   
  Evin Papalini  1995      39.93  1:27.23      2:45.03   
  Izabella Jedel  1996      38.70  1:24.80      4:09.83   
  Maja Bergstrand  1996      32.23  1:08.51      5:18.34   
                     
Kungsbacka Damer [1996]  1996  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
  Rebecca Franzén  1996      35.70  1:15.67      1:15.67   
  Annica Molin  1996      38.17        2:38.07   
  Gina Hvarfvenius  1997              3:50.17   
                     
                     
 
Gren 43, 100m Frisim F 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    27.84        57.59   
Klara Wakéus  1995  Kungsbacka Simsällskap    28.42        58.74   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    29.46        1:00.60   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.44        1:01.34   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    29.54        1:01.85   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    29.50        1:01.95   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap    29.94        1:03.02   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    29.98        1:03.03   
Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    30.03        1:03.11   
10  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    30.73        1:03.27   
11  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    30.70        1:03.45   
12  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    30.71        1:03.71   
13  Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    31.20        1:03.75   
14  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg    30.52        1:04.00   
14  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    31.03        1:04.00   
16  Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.94        1:04.54   
17  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    30.88        1:04.91   
18  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    31.41        1:05.29   
19  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    31.05        1:05.79   
20  Rebecca Franzén  1996  Kungsbacka Simsällskap    31.58        1:05.80   
21  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    31.55        1:06.04   
22  Cajsa Törnqvist  1996  Falköpings Simsällskap    31.42        1:06.34   
23  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap    31.79        1:06.82   
24  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.47        1:07.09   
25  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    32.40        1:07.12   
26  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    31.73        1:07.31   
27  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    32.26        1:07.53   
28  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap    32.03        1:07.70   
28  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    32.08        1:07.70   
30  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    32.26        1:08.78   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 44, 400m Frisim P 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    57.06  1:57.39  2:58.65    3:59.14   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    57.87  2:01.12  3:05.13    4:08.29   
Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.12  2:03.21  3:06.57    4:09.18   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    58.65  2:03.72  3:10.94    4:16.29   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    59.53  2:05.42  3:13.25    4:21.16   
Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    1:00.94  2:07.17  3:14.65    4:21.43   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    59.69  2:04.52  3:12.87    4:21.55   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:01.03  2:08.47  3:16.07    4:22.33   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:00.35  2:08.44  3:17.96    4:25.20   
10  Jakob Schariot  1995  Simklubben S 02    1:02.34  2:10.59  3:20.78    4:29.27   
11  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    1:03.43  2:12.56  3:24.57    4:34.25   
12  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    1:04.29  2:15.35  3:27.46    4:37.02   
13  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    1:07.01  2:17.74  3:28.07    4:38.31   
14  Andreas Elofsson  1995  Uddevalla Sim    1:06.54  2:18.33  3:30.07    4:38.40   
15  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    1:06.69  2:18.11  3:29.08    4:40.61   
16  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    1:05.50  2:18.58  3:32.77    4:45.32   
17  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    1:05.96  2:19.25  3:33.82    4:48.14   
18  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    1:05.77  2:20.21  3:35.44    4:49.44   
19  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    1:07.44  2:22.80  3:40.44    4:53.38   
20  Pontus Ljungqvist  1995  Göteborg Sim    1:07.64  2:22.36  3:38.37    4:53.59   
21  Anton Berglund  1995  Varberg-Falkenberg Sim    1:12.23  2:33.77  3:59.37    5:25.76   
                     
 
Gren 45, 200m Medley F 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    33.03  1:13.03  1:56.53    2:31.68   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    33.32  1:13.46  1:58.20    2:34.00   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.12  1:14.09  1:59.99    2:35.74   
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.91  1:14.05  2:01.75    2:37.00   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    34.54  1:16.53  2:04.13    2:40.69   
Camilla Cavalli  1997  Simklubben Laxen    36.08  1:18.94  2:04.46    2:41.27   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    34.95  1:16.79  2:05.85    2:42.11   
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    35.12  1:16.49  2:07.55    2:43.54   
Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.76  1:15.91  2:05.20    2:44.50   
10  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    36.78  1:17.88  2:08.58    2:44.66   
11  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    36.99  1:18.47  2:09.63    2:45.33   
12  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    35.59  1:17.96  2:08.15    2:45.64   
13  Elvira Trolltoft  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.67  1:19.77  2:08.32    2:48.07   
14  Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    37.56  1:21.38  2:11.20    2:49.38   
15  Ellinore Irvefjord  1997  Trollhättans Simsällskap    37.04  1:21.58  2:10.73    2:49.78   
16  Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg    37.30  1:19.98  2:12.06    2:49.96   
17  Hanna Johansson  1997  Varabygdens Simsällskap    37.87  1:23.79  2:13.49    2:52.02   
18  Lovisa Styrenius  1997  Trollhättans Simsällskap    37.94  1:21.72  2:13.48    2:52.26   
19  Nora Samuelsson  1997  Falköpings Simsällskap    35.92  1:21.99  2:12.88    2:52.82   
20  Julia Läth  1997  Mariestads Simsällskap    38.01  1:22.02  2:17.17    2:54.26   
21  Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim    41.52  1:25.19  2:16.07    2:55.98   
22  Astrid Hörbäck  1997  Varberg-Falkenberg Sim    39.68  1:24.36  2:16.89    2:56.95   
23  Elin Jonasson  1997  Trollhättans Simsällskap    40.13  1:29.02  2:17.74    2:58.72   
24  Benedicte Balslev  1997  Varberg-Falkenberg Sim    41.39  1:37.74  2:32.59    3:20.37   
                     
 
Gren 46, 200m Ryggsim P 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    33.87  1:11.40  1:49.96    2:27.08   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    34.75  1:12.32  1:50.74    2:28.00   
André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen    35.24  1:14.04  1:53.23    2:32.46   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    36.94  1:16.25  1:56.64    2:37.05   
Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    36.68  1:17.17  1:58.48    2:38.85   
Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02    40.19  1:23.08  2:05.93    2:48.64   
Jesper Björkman  1997  Simklubben Götene    37.51  1:20.51  2:05.56    2:49.72   
Ario Ebrahimpur  1997  Göteborg Sim    39.23  1:24.20  2:10.72    2:54.16   
Nils Selin  1997  Göteborg Sim    41.94  1:27.25  2:13.22    2:57.37   
10  Erik Larm  1997  Simklubben Götene    42.45  1:28.33  2:14.65    3:00.52   
11  Johan Forsman  1997  Simklubben Elfsborg    42.85  1:29.03  2:15.66    3:00.70   
12  Lucas Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    44.42  1:32.41  2:22.41    3:10.92   
Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim            DNS   
Ludwig Svensson  1997  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 47, 100m Ryggsim F 13 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    34.78        1:10.24   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    34.85        1:10.69   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.98        1:12.63   
Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.40        1:13.63   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    36.28        1:14.46   
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.10        1:15.79   
Therese Wibrink  1998  Alingsås SLS    37.67        1:17.13   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    38.81        1:17.83   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    37.82        1:17.83   
10  Olivia Utter  1998  Varberg-Falkenberg Sim    37.81        1:17.94   
11  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    38.76        1:18.71   
12  Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    39.02        1:18.82   
13  Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.35        1:19.87   
14  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    39.73        1:20.18   
15  Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    39.12        1:20.29   
16  Amanda Rinde  1998  Kungsbacka Simsällskap    38.05        1:20.39   
17  Matilda Dahlman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.17        1:21.48   
18  Matilda Pettersson  1999  Varberg-Falkenberg Sim    40.44        1:21.67   
19  Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    39.09        1:21.80   
20  Hanna Stenfeldt  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.35        1:22.07   
20  Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås    39.58        1:22.07   
22  Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap    40.13        1:22.38   
23  Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    39.94        1:22.71   
24  Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap    40.84        1:23.25   
25  Johanna Gunnarsson  1999  Göteborg Sim    40.60        1:23.67   
26  Johanna Blomberg  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.53        1:25.20   
27  Kim Dao  1999  Uddevalla Sim    40.89        1:25.33   
28  Johanna Forsström  1999  Simklubben Elfsborg    42.38        1:26.05   
29  Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02    41.38        1:26.19   
30  Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    41.31        1:29.28   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Olivia Holm  2000  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Frisim P 13 o y, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.32 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    28.25        58.75   
Gregory Havton  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.97        1:00.10   
Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.62        1:01.41   
Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    30.01        1:01.79   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.12        1:03.12   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    30.57        1:03.26   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    30.72        1:03.48   
Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02    30.90        1:03.88   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.57        1:04.52   
10  Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.07        1:05.08   
11  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.12        1:05.49   
12  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    31.96        1:05.92   
13  Robin Nordenmark  1998  Göteborg Sim    31.98        1:06.68   
14  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    31.73        1:06.73   
15  Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.73        1:07.10   
16  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.69        1:07.26   
17  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    32.06        1:07.54   
18  Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    32.13        1:07.60   
19  Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg    32.63        1:07.64   
20  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    32.74        1:08.18   
21  Daniel Börjesson  1999  S77 Stenungsund    31.92        1:08.48   
22  Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    32.75        1:09.20   
23  Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.07        1:09.22   
24  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    32.85        1:09.24   
25  Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.04        1:09.35   
26  Anton Dahlgren  1999  Varberg-Falkenberg Sim    33.06        1:09.65   
27  Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    32.39        1:09.67   
28  Christian Söderlund  1998  Simklubben S 02    33.93        1:09.81   
29  Eric Björkner  1998  Göteborg Sim    33.65        1:10.01   
30  Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.05        1:10.92   
31  Arman Nakhaei  1998  Simklubben S 02    34.56        1:11.53   
32  Julius Cavalli  1999  Simklubben Laxen    33.75        1:13.08   
                     
 
Gren 49, 100m Bröstsim F 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.27 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.92        1:13.58   
Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    35.54        1:16.01   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    36.16        1:16.30   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.40        1:16.47   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    36.71        1:17.21   
Klara Wakéus  1995  Kungsbacka Simsällskap    37.06        1:17.92   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    36.79        1:18.17   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    37.56        1:19.76   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.70        1:19.98   
10  Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap    37.56        1:21.86   
11  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    39.39        1:22.54   
12  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    39.33        1:23.49   
13  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    38.94        1:23.71   
14  Elina Grape  1995  Skövde Simsällskap    39.73        1:23.84   
15  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    39.67        1:24.84   
16  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS    39.78        1:24.99   
17  Louise Johansson  1996  Simklubben Elfsborg    40.02        1:25.01   
18  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.03        1:25.68   
19  Maja Bergstrand  1996  Göteborg Sim    39.28        1:25.95   
20  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.26        1:26.52   
21  Evin Papalini  1995  Göteborg Sim    41.22        1:26.89   
22  Isabelle Hoverberg  1996  Kungsbacka Simsällskap    41.28        1:27.66   
23  Lovisa Jern  1995  Skövde Simsällskap    41.98        1:28.11   
24  Madeleine Bergqvist  1996  Simklubben 1970    41.70        1:28.45   
25  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    42.15        1:29.03   
26  Fanny Andersson  1995  Skövde Simsällskap    42.30        1:30.26   
27  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    42.88        1:31.14   
28  Cajsa Törnqvist  1996  Falköpings Simsällskap    43.53        1:31.39   
29  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg    43.36        1:32.21   
30  Magdalena Holmefalk  1996  Varberg-Falkenberg Sim    44.38        1:33.01   
31  Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim    44.56        1:33.07   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            DNS   
                     
 
Gren 50, 200m Ryggsim P 15-16, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.96  1:03.93  1:35.44    2:07.09   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    31.01  1:04.40  1:37.34    2:10.20   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    30.88  1:03.96  1:37.17    2:11.31   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    31.27  1:05.11  1:39.40    2:14.39   
Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.01  1:06.78  1:41.71    2:17.13   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.96  1:08.74  1:43.80    2:18.04   
Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    33.14  1:07.96  1:43.35    2:18.36   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    32.24  1:07.11  1:43.56    2:19.07   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    32.57  1:07.62  1:43.62    2:19.57   
10  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.77  1:08.80  1:46.27    2:23.33   
11  Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.85  1:09.74  1:46.88    2:23.98   
12  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    34.59  1:11.35  1:48.64    2:25.99   
13  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    35.03  1:13.05  1:52.26    2:28.24   
14  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    35.03  1:13.05  1:51.81    2:28.52   
15  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    35.78  1:14.27  1:53.35    2:31.17   
16  Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap    34.25  1:12.34  1:52.12    2:32.40   
17  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg-Falkenberg Sim    35.22  1:14.45  1:54.97    2:34.15   
18  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    36.08  1:15.38  1:56.07    2:34.46   
19  David Pålsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.33  1:15.10  1:55.26    2:34.82   
20  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    36.52  1:15.53  1:55.93    2:34.89   
                     
 
Gren 51, 800m Frisim F 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:08.07  2:22.07  3:35.72  4:49.94  9:43.14   
          6:03.93  7:17.65  8:32.13       
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    1:09.62  2:23.38  3:37.39  4:51.38  9:48.59   
          6:06.05  7:21.50  8:36.37       
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    1:09.14  2:23.76  3:38.37  4:53.29  9:49.27   
          6:08.35  7:23.48  8:37.26       
Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    1:10.66  2:26.01  3:41.88  4:58.05  10:03.30   
          6:14.37  7:30.99  8:47.79       
Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    1:11.96  2:27.48  3:43.46  5:00.13  10:10.29   
          6:17.50  7:35.19  8:53.23       
Julia Läth  1997  Mariestads Simsällskap    1:15.06  2:36.17  3:57.96  5:20.82  10:42.58   
          6:42.08  8:03.87  9:25.46       
Elvira Källberg  1997  Kungsbacka Simsällskap    1:12.72  2:32.16  3:54.50  5:19.23  10:57.56   
          6:43.62  8:09.82  9:34.87       
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim            DNS   
                     
                     
 
Gren 52, 200m Bröstsim P 14, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg