Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  DM VSSF 25 m    Utskriftsdatum  07 november 2011   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  VSSF & Varberg-Falkenberg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2011         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.32 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    24.92        51.10   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    25.58        52.16   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    24.68        52.28   
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim    25.39        52.38   
Emil Palmqvist  1990  Uddevalla Sim    25.50        53.21   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    24.95        53.49   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    26.22        53.86   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    26.67        55.25   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.32 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    24.99        52.06   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    25.74        52.66   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    25.23        52.77   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim    24.95        52.78  Deltar ej i final 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    25.27        52.95   
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim    25.84        53.34   
Emil Palmqvist  1990  Uddevalla Sim    25.61        53.53   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    25.41        53.53   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    25.85        54.07   
10  Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    25.95        54.31   
11  Rickard Berglund  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.18        54.40   
12  Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    26.56        54.44   
13  Johan Widén  1986  Göteborg Sim    26.42        54.69   
14  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.31        54.72   
15  Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.68        54.84   
16  Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.10        54.89   
17  Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.69        54.99   
18  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    26.66        55.08   
19  Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    26.82        55.28   
20  Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    26.66        55.76   
21  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.08        55.90   
21  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    26.75        55.90   
23  Anton Kjellqvist  1991  Skövde Simsällskap    26.55        56.19   
24  Oskar Rutqvist  1993  Göteborg Sim    27.15        56.27   
25  Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.55        56.31   
26  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    27.61        56.43   
27  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    27.44        56.46   
28  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    27.24        56.64   
29  Jonas Jonson  1991  Simklubben Laxen    27.08        56.67   
30  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    27.22        56.83   
31  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    27.80        57.29   
32  Malcolm Granberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.57        57.41   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    29.70  1:02.07  1:34.02    2:04.59   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.24  1:04.21  1:37.31    2:09.67   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    31.41  1:04.66  1:38.11    2:12.06   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    32.01  1:05.99  1:39.82    2:12.71   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    32.76  1:07.87  1:43.15    2:17.07   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    32.50  1:07.81  1:43.04    2:17.09   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    32.69  1:08.10  1:44.24    2:20.11   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    32.72  1:08.96  1:47.22    2:24.17   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.61  1:03.78  1:37.32    2:09.67   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.07  1:03.93  1:37.59    2:09.73   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    31.60  1:05.68  1:39.24    2:13.64   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    31.59  1:05.90  1:39.89    2:13.76   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    31.63  1:05.65  1:40.07    2:14.29   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    31.96  1:06.14  1:40.85    2:15.20   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    31.27  1:04.76  1:40.73    2:15.66   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    31.66  1:06.00  1:41.48    2:17.00   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    32.36  1:07.31  1:42.37    2:17.48   
10  Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    31.84  1:06.82  1:43.06    2:18.99   
11  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.73  1:07.73  1:43.58    2:19.39   
12  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    32.63  1:08.84  1:46.21    2:21.15   
13  Erika Skåål  1985  Kungälvs Simsällskap    32.63  1:08.68  1:47.42    2:26.01   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            30.26   
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen            30.98   
Andreas Holmskov  1984  Göteborg Sim            31.06   
Felix Nilsson  1990  Simklubben Laxen            31.07   
Rickard Berglund  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.10   
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.15   
Filip Ladeborn  1992  Varberg-Falkenberg Sim            31.49   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg            31.77   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen            30.67   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            30.68   
Rickard Berglund  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.88   
Felix Nilsson  1990  Simklubben Laxen            31.15   
Andreas Holmskov  1984  Göteborg Sim            31.21   
Filip Ladeborn  1992  Varberg-Falkenberg Sim            31.29   
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.38   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg            32.08   
Christian Johansson  1988  Skövde Simsällskap            32.18   
10  Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.38   
11  Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.76   
12  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim            33.36   
13  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            33.39   
14  Mats Ladeborn  1961  Varberg-Falkenberg Sim            33.56   
15  Niklas Jonsson  1991  S77 Stenungsund            33.58   
16  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            33.72   
17  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02            33.79   
18  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            34.11   
19  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim            34.24   
20  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap            34.40   
21  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            34.68   
22  Joakim Jonasson  1987  Simklubben Laxen            34.85   
23  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            34.90   
24  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            35.19   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.27 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Sandra Olofsson  1990  Uddevalla Sim    33.68        1:10.21   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim    34.97        1:13.79   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.46        1:14.80   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    36.00        1:16.88   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.53        1:16.99   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    36.68        1:17.49   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    37.04        1:17.85   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    37.93        1:20.46   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.27 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Sandra Olofsson  1990  Uddevalla Sim    32.80        1:10.44   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.90        1:13.83   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim    36.15        1:15.60   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.36        1:16.72   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    36.41        1:17.30   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.63        1:17.37   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    37.35        1:19.12   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.79        1:19.73   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.63        1:21.06   
10  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    38.73        1:21.14   
11  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    38.70        1:21.64   
12  Natalie Mirsch  1991  Simklubben Elfsborg    38.97        1:22.05   
13  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.04        1:22.27   
14  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    39.05        1:23.23   
15  Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    39.46        1:23.75   
16  Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap    38.81        1:23.83   
17  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    39.15        1:24.10   
18  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    39.65        1:24.16   
19  Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap    40.47        1:24.28   
Hanna Johansson  1997  Varabygdens Simsällskap            DNS   
Josephine Runeke  1991  Simklubben Laxen            DNF   
Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    29.17  1:00.78  1:33.16    2:06.35   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.24  1:03.57  1:37.82    2:12.58   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    30.64  1:05.08  1:39.58    2:13.07   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.93  1:03.94  1:39.86    2:17.80   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    30.91  1:07.87  1:45.04    2:20.46   
Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    31.51  1:07.15  1:43.64    2:20.56   
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    31.39  1:06.76  1:43.66    2:20.70   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    30.67  1:07.27  1:47.06    2:29.35   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rickard Wirzén  1993  Uddevalla Sim    28.44  59.92  1:32.68    2:07.02  Deltar ej i final 
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    29.30  1:01.36  1:34.34    2:08.28   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.64  1:03.02  1:38.07    2:13.87   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.05  1:01.82  1:36.96    2:13.99   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    30.64  1:05.63  1:41.06    2:17.40   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    30.77  1:06.78  1:44.34    2:21.68   
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    31.90  1:07.75  1:45.15    2:22.18   
Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    31.17  1:06.98  1:44.99    2:22.28   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    29.76  1:05.48  1:42.80    2:22.90   
10  Oskar Rutqvist  1993  Göteborg Sim    30.62  1:06.62  1:44.19    2:23.40   
11  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    31.88  1:09.48  1:49.50    2:24.94   
12  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    31.42  1:07.14  1:44.79    2:26.04   
13  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.29  1:10.79  1:50.81    2:34.43   
14  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    32.24  1:12.54  1:56.33    2:37.56   
15  Joakim Bresche  1994  Simklubben Laxen    33.00  1:11.93  1:55.66    2:39.93   
Lexxus Sparcks  1995  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.47        1:01.34   
Isabelle Höstman  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.15        1:02.66   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    31.15        1:06.24   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    32.00        1:07.44   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.27        1:09.02   
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg-Falkenberg Sim    32.93        1:09.87   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    32.95        1:10.27   
Ida Laurén  1994  Simklubben Laxen    32.77        1:10.48   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Amanda Eversholt  1990  Simklubben Laxen    29.94        1:03.34  Deltar ej i final 
Isabelle Höstman  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.75        1:04.08   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.85        1:04.74   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    31.55        1:06.63   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    32.09        1:07.70   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.69        1:08.63   
Ida Laurén  1994  Simklubben Laxen    32.19        1:09.24   
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg-Falkenberg Sim    33.34        1:10.36   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    32.92        1:10.62   
10  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    33.04        1:10.92   
11  Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    33.08        1:11.89   
12  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.43        1:12.37   
13  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    32.43        1:12.50   
14  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    33.48        1:14.62   
15  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    34.73        1:15.39   
Hanna Johansson  1997  Varabygdens Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Fredrich Risebrandt (1992) 56.66 2011-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    27.01        57.88   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    28.88        1:00.59   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    27.86        1:01.03   
Johan Widén  1986  Göteborg Sim    28.27        1:01.54   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    28.13        1:01.75   
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.85        1:02.35   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.64        1:03.23   
Filip Ladeborn  1992  Varberg-Falkenberg Sim    29.59        1:04.14   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Fredrich Risebrandt (1992) 56.66 2011-02-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    28.50        1:01.00   
Johan Widén  1986  Göteborg Sim    28.89        1:02.13   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    29.46        1:02.36   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    28.54        1:02.40   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    28.45        1:02.55   
Joakim Kling  1991  Göteborg Sim    28.50        1:02.66  Deltar ej i final 
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.55        1:02.94   
Filip Ladeborn  1992  Varberg-Falkenberg Sim    29.67        1:03.28   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.95        1:03.63   
10  John Olsson  1995  Simklubben Laxen    29.59        1:04.82   
11  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap    29.46        1:05.44   
12  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    30.47        1:05.55   
13  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    31.89        1:06.30   
14  Christian Johansson  1988  Skövde Simsällskap    32.63        1:06.38   
15  Joakim Jonasson  1987  Simklubben Laxen    30.43        1:06.62   
16  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    31.64        1:06.75   
17  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    30.54        1:06.90   
18  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    30.17        1:07.25   
19  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim    31.71        1:07.28   
20  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    32.59        1:08.13   
21  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    33.44        1:09.59   
22  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    31.87        1:09.86   
23  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen    34.05        1:11.12   
Martin Andersson  1970  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            30.28   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap            30.69   
Isabelle Höstman  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.78   
Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap            31.06   
Natalie Andersson  1988  Uddevalla Sim            31.52   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            31.86   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            31.98   
Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.13   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            29.93   
Isabelle Höstman  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.72   
Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap            30.90   
Amanda Eversholt  1990  Simklubben Laxen            31.30  Deltar ej i final 
Natalie Andersson  1988  Uddevalla Sim            31.37   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap            31.69   
Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.77   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            31.97   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            32.13   
10  Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            32.58   
11  Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            32.82   
12  Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            33.35   
13  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            33.36   
14  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap            33.49   
15  Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap            33.68   
16  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim            33.77   
17  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            33.90   
18  Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.21   
19  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            34.64   
20  Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap            34.83   
21  Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            35.15   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    27.25        55.59   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    27.86        57.33   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    28.38        57.81   
Emil Palmqvist  1990  Uddevalla Sim    29.28        1:00.15   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    29.63        1:00.59   
Joakim Kling  1991  Göteborg Sim    29.96        1:01.40   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.08        1:01.88   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    30.25        1:02.99   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim    27.23        57.52  Deltar ej i final 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    27.09        58.31   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    28.30        58.81   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    28.53        58.98   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.19        1:00.36   
Emil Palmqvist  1990  Uddevalla Sim    29.34        1:00.47   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    28.95        1:00.52   
Joakim Kling  1991  Göteborg Sim    30.13        1:02.14   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    30.37        1:02.21   
10  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.19        1:04.07   
11  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    31.10        1:05.09   
12  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.70        1:05.30   
13  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    31.91        1:05.81   
14  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    32.41        1:06.24   
15  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    32.44        1:06.48   
16  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    32.70        1:06.73   
17  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    32.64        1:06.82   
18  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    32.31        1:06.87   
19  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    32.83        1:07.28   
20  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.59        1:07.43   
21  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    33.38        1:09.93   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.44  1:07.18  1:46.63    2:18.99   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.51  1:07.33  1:48.96    2:23.12   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    32.22  1:07.15  1:50.65    2:24.17   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.55  1:13.78  1:55.33    2:27.90   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    32.19  1:12.38  1:55.24    2:30.15   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    32.69  1:11.90  1:56.46    2:31.08   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.73  1:11.09  1:56.55    2:31.71   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    34.15  1:14.93  1:59.34    2:35.68   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    29.11  1:04.48  1:47.39    2:20.36   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.39  1:07.05  1:48.18    2:22.50   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.45  1:08.53  1:50.28    2:22.99  Deltar ej i final 
Sandra Olofsson  1990  Uddevalla Sim    32.59  1:12.49  1:52.41    2:29.35  Deltar ej i final 
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.21  1:12.46  1:55.57    2:29.75   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    33.57  1:09.95  1:54.61    2:30.21   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    32.74  1:12.11  1:56.54    2:31.29   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    33.16  1:11.29  1:56.60    2:31.47  Deltar ej i final 
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.18  1:10.37  1:56.13    2:32.15   
10  Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    32.96  1:14.44  1:58.44    2:34.56   
11  Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    34.15  1:14.64  1:59.73    2:35.80   
12  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    35.05  1:17.79  2:00.23    2:36.32   
13  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    34.00  1:14.46  1:59.46    2:38.63   
14  Ida Laurén  1994  Simklubben Laxen    33.96  1:14.19  2:02.85    2:38.98   
15  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    35.18  1:16.58  1:58.12    2:42.22   
Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 800m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:06.26  2:15.60  3:24.91  4:33.88  9:03.94   
          5:41.85  6:49.69  7:57.22       
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:06.90  2:15.44  3:24.72  4:33.66  9:06.20   
          5:41.99  6:50.16  7:58.94       
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:07.83  2:19.17  3:30.11  4:41.59  9:30.51   
          5:53.90  7:06.45  8:18.72       
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.82  2:20.24  3:32.60  4:45.93  9:32.92   
          5:58.50  7:11.17  8:22.97       
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    1:10.20  2:24.44  3:38.98  4:53.32  9:50.36   
          6:07.05  7:21.45  8:35.78       
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    1:10.22  2:24.13  3:38.80  4:54.10  9:54.88   
          6:09.66  7:25.78  8:41.72       
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:10.97  2:26.23  3:42.00  4:57.47  9:59.38   
          6:13.35  7:28.97  8:37.65       
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:08.16  2:23.04  3:38.63  4:54.01  9:59.96   
          6:10.54  7:26.92  9:22.77       
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    1:10.33  2:24.63  3:40.39  4:56.93  10:05.87   
          6:14.33  7:32.08  8:50.08       
10  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    1:10.12  2:26.31  3:43.28  5:00.91  10:07.63   
          6:17.50  7:35.54  8:52.48       
11  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    1:10.84  2:27.59  3:43.96  5:00.43  10:11.24   
          6:18.72  7:37.15  8:55.01       
12  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    1:10.45  2:27.68  3:45.12  5:03.38  10:12.54   
          6:21.36  7:39.78  8:57.49       
13  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    1:13.63  2:33.31  3:52.54  5:11.92  10:23.79   
          6:31.11  7:50.28  9:06.96       
14  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    1:13.81  2:33.56  3:53.14  5:12.24  10:25.85   
          6:31.49  7:51.55  9:10.72       
15  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    1:13.57  2:33.53  3:53.48  5:12.85  10:25.96   
          6:32.06  7:51.75  9:10.46       
Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNF   
                     
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    31.75  1:06.66  1:42.81    2:20.41   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    33.33  1:10.81  1:47.56    2:23.97   
Felix Nilsson  1990  Simklubben Laxen    32.31  1:08.58  1:47.09    2:27.84   
Christian Johansson  1988  Skövde Simsällskap    34.37  1:12.31  1:50.42    2:28.00   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.46  1:13.35  1:53.29    2:32.50   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    35.01  1:13.80  1:54.22    2:33.69   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.53  1:13.86  1:53.98    2:33.97   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    35.71  1:15.51  1:55.85    2:36.54   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    31.74  1:06.90  1:42.65    2:20.55   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    32.36  1:08.70  1:46.51    2:24.33   
Felix Nilsson  1990  Simklubben Laxen    33.33  1:10.22  1:47.16    2:24.54   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    33.63  1:10.07  1:48.92    2:28.85  Deltar ej i final 
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.09  1:11.30  1:50.36    2:30.58   
Christian Johansson  1988  Skövde Simsällskap    36.16  1:16.08  1:54.29    2:32.74   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.59  1:14.15  1:55.41    2:35.00   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    35.73  1:15.28  1:55.61    2:35.75   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    36.16  1:15.63  1:55.92    2:36.22   
10  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    36.62  1:17.31  1:59.20    2:40.76   
11  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    36.52  1:18.15  2:00.95    2:45.56   
12  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    36.75  1:18.57  1:57.67    2:46.75   
13  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    37.92  1:20.48  2:03.57    2:47.55   
14  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.18  1:16.71  2:04.38    2:50.86   
15  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    39.51  1:23.62  2:09.70    2:54.36   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.37 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 25.70 1991-12-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Claire Vilshed  1980  Göteborg Sim            25.85   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.42   
Isabelle Höstman  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.99   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            27.19   
Natalie Andersson  1988  Uddevalla Sim            27.54   
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            27.71   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            28.12   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            28.28   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.37 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 25.70 1991-12-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Claire Vilshed  1980  Göteborg Sim            25.99   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.64   
Isabelle Höstman  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.21   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            27.24   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            27.74   
Natalie Andersson  1988  Uddevalla Sim            27.81   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            28.05   
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap            28.27   
Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.35   
10  Josephine Runeke  1991  Simklubben Laxen            28.51   
11  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap            28.73   
12  Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap            28.75   
13  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            28.94   
14  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            29.11   
15  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            29.12   
16  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen            29.30   
17  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.32   
18  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            29.33   
19  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            29.43   
20  Erika Skåål  1985  Kungälvs Simsällskap            29.79   
21  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap            30.05   
Hanna Johansson  1997  Varabygdens Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: David Nordenlilja (1981) 24.22 2003-12-15 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.35   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.38   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim            26.39   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            26.68   
Andreas Holmskov  1984  Göteborg Sim            27.12   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap            27.22   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.48   
Joakim Kling  1991  Göteborg Sim            27.55   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: David Nordenlilja (1981) 24.22 2003-12-15 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim            26.56   
Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.72   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            26.91   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.95   
Andreas Holmskov  1984  Göteborg Sim            27.23   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.30   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            27.36  Deltar ej i final 
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap            27.64   
Joakim Kling  1991  Göteborg Sim            27.76   
10  Johan Widén  1986  Göteborg Sim            27.85   
11  Anton Kjellqvist  1991  Skövde Simsällskap            27.88   
12  Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            27.91   
13  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.93   
13  Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.93   
13  Jonas Jonson  1991  Simklubben Laxen            27.93   
16  Niklas Löfgren  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.04   
17  John Olsson  1995  Simklubben Laxen            28.20   
18  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            28.37   
19  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            28.47   
20  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            28.65   
21  Martin Janson  1994  Simklubben S 02            28.79   
22  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            28.88   
23  Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim            28.93   
24  Oskar Rutqvist  1993  Göteborg Sim            29.18   
25  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            29.19   
26  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            29.40   
27  Malcolm Granberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.42   
28  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap            30.42   
29  Joakim Bresche  1994  Simklubben Laxen            30.85   
Joakim Jonasson  1987  Simklubben Laxen            DNS   
Viktor Jönsson  1986  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    32.72  1:06.80  1:41.39    2:16.69   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim    32.94  1:08.05  1:44.39    2:20.84   
Amanda Eversholt  1990  Simklubben Laxen    33.27  1:08.59  1:45.30    2:22.51   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    34.87  1:10.88  1:48.16    2:26.24   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    36.45  1:15.14  1:54.06    2:32.45   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    37.38  1:16.59  1:56.73    2:35.62   
Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap    35.12  1:14.75  1:55.80    2:36.00   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.76  1:16.30  1:56.77    2:36.82   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim    33.33  1:08.63  1:44.82    2:22.11   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    34.92  1:11.29  1:48.04    2:24.43   
Amanda Eversholt  1990  Simklubben Laxen    34.06  1:10.82  1:48.09    2:24.91   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    34.33  1:10.86  1:48.49    2:26.13   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    36.39  1:15.16  1:53.83    2:32.68   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    36.32  1:15.48  1:55.70    2:35.90   
Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap    35.84  1:15.90  1:56.98    2:36.28   
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    36.91  1:16.59  1:57.24    2:36.65   
Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.91  1:16.71  1:57.12    2:37.58   
10  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    37.20  1:17.13  1:58.19    2:37.94   
11  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    37.27  1:18.37  2:01.34    2:43.75   
Charlotte Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2005-03-10 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Herrar Lag1  Uddevalla Sim            1:45.02   
  Mattias Carlsson  1990      26.22        26.22   
  Gulliver Koch  1992      29.79        56.01   
  Jesper Svensson  1990      25.37        1:21.38   
  Fredrich Risebrandt  1992      23.64        1:45.02   
                     
Mass Herrar 1  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:48.82   
  Christoffer Carlsen  1992      27.32        27.32   
  Tim Arnesen  1987      30.97        58.29   
  Rickard Berglund  1987      24.89        1:23.18   
  Isak Eliasson  1996      25.64        1:48.82   
                     
Kungsbacka Herrar 1  Kungsbacka Simsällskap            1:49.86   
  Oskar Johansson  1993      28.32        28.32   
  Erik Persson  1994      29.67        57.99   
  Anton Johansson  1996      27.80        1:25.79   
  Viktor Hörndahl  1995      24.07        1:49.86   
                     
Mass Herrar 2  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:51.32   
  Patrik Löfgren  1996      28.84        28.84   
  Alexander Söderman  1993      31.49        1:00.33   
  Karl Rundstedt  1990      21.02        1:21.35   
  Johannes Lampela  1992      29.97        1:51.32   
                     
SK Laxen Herrar  Simklubben Laxen            1:51.46   
  John Olsson  1995      29.00        29.00   
  Felix Nilsson  1990      30.82        59.82   
  Jonas Jonson  1991      27.54        1:27.36   
  Isak Ladeborn  1988      24.10        1:51.46   
                     
Göteborg Herrar  Göteborg Sim            1:51.69   
  Joakim Kling  1991      29.20        29.20   
  Andreas Holmskov  1984      30.70        59.90   
  Johan Widén  1986      26.53        1:26.43   
  Oskar Rutqvist  1993      25.26        1:51.69   
                     
S02 Lag 1  1993  Simklubben S 02            1:51.77   
  Alexander Dimcevski  1995      28.45        28.45   
  Filip Holmqvist  1994      30.66        59.11   
  Nils Montalva  1993      27.56        1:26.67   
  Elias Gausel  1996      25.10        1:51.77   
                     
Kungälvs Herrar  1992  Kungälvs Simsällskap            1:51.83   
  Ossian Arvidsson  1992      28.70        28.70   
  Anton Arvidsson  1994      30.86        59.56   
  Mathias Petrusson  1993      27.56        1:27.12   
  Johan Hildesson  1992      24.71        1:51.83   
                     
Elfsborg 1 Herrar [160]  160  Simklubben Elfsborg            1:53.60   
  Arwid Anesten  1995      29.35        29.35   
  Fredrik Olsson  1994      31.00        1:00.35   
  Adam Paulsson  1995      28.14        1:28.49   
  Alexander Berggren  1994      25.11        1:53.60   
                     
10  Mass Herrar 3  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:54.42   
  Anton Welliver  1995      29.97        29.97   
  Ludvig Hazard  1995      32.24        1:02.21   
  Edvin Qvirist  1995      27.06        1:29.27   
  Carl Leander  1990      25.15        1:54.42   
                     
11  Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            1:54.73   
  Gustav Eriksson  1994      29.01        29.01   
  Emil Cardebrant  1993      32.37        1:01.38   
  Jesper Lund  1993      21.86        1:23.24   
  Simon Nilsson  1993      31.49        1:54.73   
                     
12  Kungsbacka Herrar 2  Kungsbacka Simsällskap            1:58.88   
  Erik Asp  1995      30.85        30.85   
  Joel Georgy  1996      32.41        1:03.26   
  Philip Hörndahl  1995      28.87        1:32.13   
  David Zachrisson  1996      26.75        1:58.88   
                     
13  Skövde SS Herrar  Skövde Simsällskap            1:58.96   
  Christian Johansson  1988      32.28        32.28   
  Johan Staflund  1997      34.79        1:07.07   
  Martin Kastebo  1993      26.55        1:33.62   
  Anton Kjellqvist  1991      25.34        1:58.96   
                     
14  SK Laxen Herrar 2  Simklubben Laxen            1:59.39   
  Joakim Jonasson  1987      30.33        30.33   
  Alfred Bjärudd  1996      33.76        1:04.09   
  Mikael Blum  1995      28.93        1:33.02   
  Janne Ledin  1994      26.37        1:59.39   
                     
15  Göteborg Herrar Lag2  1996  Göteborg Sim            2:00.14   
  Gustav Blomgren  1993      31.12        31.12   
  Oskar Ehrnberg  1997      34.15        1:05.27   
  Alexander Triantafillou  1997      28.64        1:33.91   
  Johan Ekstedt  1993      26.23        2:00.14   
                     
16  Vf Sim  1994  Varberg-Falkenberg Sim            2:00.16   
  Alfred Larsson  1994      32.88        32.88   
  Filip Ladeborn  1992      31.12        1:04.00   
  Gustav Andersson  1994      30.94        1:34.94   
  Martin Andersson  1970      25.22        2:00.16   
                     
                     
 
Gren 17, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: S 77 Stenungsund (1900) 8:13.98 2005-03-12 
Distriktrekord Juniorer: Mölndals ASS (1900) 8:23.21 2009-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m      Tid  Status 











 
Mass Damer 1  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:33.76   
  Sofia Lindholm  1993      1:02.24  2:07.38      2:07.38   
  Anna Rosén  1994      1:00.80  2:07.65      4:15.03   
  Isabelle Höstman  1990      1:02.04  2:08.05      6:23.08   
  Emma Westman  1993      1:02.50  2:10.68      8:33.76   
                     
Skövde SS Damer  Skövde Simsällskap            8:42.71   
  Louise Hjalmarsson  1997      1:04.91  2:14.45      2:14.45   
  Caroline Johansson  1992      1:03.77  2:13.67      4:28.12   
  Céline Bertrand  1995      59.45  2:04.19      6:32.31   
  Sofia Svensson  1993      1:02.86  2:10.40      8:42.71   
                     
Uddevalla Damer Lag1  Uddevalla Sim            8:51.26   
  Natalie Andersson  1988      1:05.46  2:14.60      2:14.60   
  Frida Andersson  1991      1:01.94  2:10.19      4:24.79   
  Sandra Olofsson  1990      1:03.67  2:12.36      6:37.15   
  Janina Fredriksson  1994      1:04.83  2:14.11      8:51.26   
                     
Mass Damer 2  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:52.84   
  Miranda Bånnsgård  1992      1:03.35  2:12.10      2:12.10   
  Isabel Svensson  1989      1:05.01  2:13.91      4:26.01   
  Malin Westman  1995      1:02.66  2:12.17      6:38.18   
  Ulrika Holm  1996      1:05.11  2:14.66      8:52.84   
                     
Göteborg Damer  Göteborg Sim            9:05.43   
  Viktoria Reinhold  1996      1:05.59  2:16.75      2:16.75   
  Linnéa Bielicz  1994      1:04.08  2:15.12      4:31.87   
  Andrea Bengtsson  1991      1:04.10  2:13.18      6:45.05   
  Johanna Andersson  1996      1:07.27  2:20.38      9:05.43   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            9:12.26   
  Ebba Hellström  1992      1:05.53  2:13.31      2:13.31   
  Julia Bellvik  1996      1:06.86  2:19.94      4:33.25   
  Erica Dahlgren  1997      1:06.29  2:21.11      6:54.36   
  Tilde Lundmark  1995      1:06.01  2:17.90      9:12.26   
                     
SK Laxen Damer 1  Simklubben Laxen            9:13.12   
  Ida Pettersson  1993      1:06.82  2:15.14      2:15.14   
  Josephine Runeke  1991      1:08.57  2:21.23      4:36.37   
  Ida Laurén  1994      1:06.48  2:18.55      6:54.92   
  Johanna Cavalli  1996      1:06.19  2:18.20      9:13.12   
                     
S02 Lag 2  1994  Simklubben S 02            9:23.35   
  Astrid Johansson  1997      1:08.79  2:21.34      2:21.34   
  Lina Berg  1996      1:07.61  2:18.83      4:40.17   
  Natalie Ylitalo  1995      1:08.04  2:22.03      7:02.20   
  Klara Simonsson  1995      1:07.66  2:21.15      9:23.35   
                     
Kungsbacka Damer 1  Kungsbacka Simsällskap            9:29.47   
  Gina Hvarfvenius  1997      1:06.79  2:17.23      2:17.23   
  Elvira Hörndahl  1997      1:09.59  2:24.58      4:41.81   
  Isabelle Hoverberg  1996      1:09.11  2:25.33      7:07.14   
  Annica Molin  1996      1:07.24  2:22.33      9:29.47   
                     
10  Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            9:34.34   
  Alfhild Kristensson  1999      1:09.39  2:22.14      2:22.14   
  Matilda Kewenter  1997      1:08.42  2:23.14      4:45.28   
  Amanda Janzon  1997      1:08.93  2:22.51      7:07.79   
  Mathilda Janzon  1998      1:10.27  2:26.55      9:34.34   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:42.39 2010-12-02 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 1:44.16 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Mass Damer 1  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:46.64   
  Anna Rosén  1994      26.40        26.40   
  Miranda Bånnsgård  1992      26.38        52.78   
  Isabel Svensson  1989      27.62        1:20.40   
  Isabelle Höstman  1990      26.24        1:46.64   
                     
Skövde SS Damer  Skövde Simsällskap            1:48.43   
  Louise Hjalmarsson  1997      28.27        28.27   
  Céline Bertrand  1995      26.54        54.81   
  Caroline Johansson  1992      27.07        1:21.88   
  Caroline Adolfsson  1993      26.55        1:48.43   
                     
Göteborg Damer  Göteborg Sim            1:48.56   
  Andrea Bengtsson  1991      28.06        28.06   
  Linnéa Bielicz  1994      27.35        55.41   
  Claire Vilshed  1980      25.05        1:20.46   
  Alfhild Kristensson  1999      28.10        1:48.56   
                     
Uddevalla Damer Lag1  Uddevalla Sim            1:51.16   
  Natalie Andersson  1988      27.99        27.99   
  Frida Andersson  1991      27.01        55.00   
  Sandra Olofsson  1990      27.95        1:22.95   
  Janina Fredriksson  1994      28.21        1:51.16   
                     
Kungälv Damer  Kungälvs Simsällskap            1:52.17   
  Christin Heina  1996      28.33        28.33   
  Amanda Nielsen-Fernandes  1994      26.82        55.15   
  Josephine Nielsen-Fernandes  1996      28.40        1:23.55   
  Ida Almbratt  1994      28.62        1:52.17   
                     
Mass Damer 2  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:52.72   
  Malin Westman  1995      28.35        28.35   
  Sofia Lindholm  1993      28.20        56.55   
  Ulrika Holm  1996      27.90        1:24.45   
  Emma Westman  1993      28.27        1:52.72   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            1:55.20   
  Julia Bellvik  1996      28.99        28.99   
  Ebba Hellström  1992      28.99        57.98   
  Erica Dahlgren  1997      28.67        1:26.65   
  Klara Simonsson  1995      28.55        1:55.20   
                     
SK Laxen Damer 1  Simklubben Laxen            1:55.21   
  Josephine Runeke  1991      28.39        28.39   
  Amanda Eversholt  1990      28.70        57.09   
  Johanna Cavalli  1996      29.31        1:26.40   
  Ida Pettersson  1993      28.81        1:55.21   
                     
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            1:58.72   
  Viktoria Reinhold  1996      29.08        29.08   
  Mathilda Janzon  1998      30.01        59.09   
  Johanna Andersson  1996      29.75        1:28.84   
  Christina Ekstedt  1996      29.88        1:58.72   
                     
10  Kungsbacka Damer 1  Kungsbacka Simsällskap            1:59.34   
  Kristin Ivansson  1994      29.72        29.72   
  Gina Hvarfvenius  1997      28.69        58.41   
  Elvira Hörndahl  1997      29.25        1:27.66   
  Matilda Gustafsson  1995      31.68        1:59.34   
                     
                     
 
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rickard Wirzén  1993  Uddevalla Sim    1:00.52  2:07.24  3:24.50    4:29.80   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:04.53  2:13.61  3:31.10    4:35.52   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    1:03.39  2:15.90  3:26.64    4:38.14   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.61  2:16.66  3:38.02    4:43.16   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.60  2:20.07  3:41.98    4:50.39   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    1:06.51  2:21.19  3:46.02    4:55.45   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    1:07.26  2:28.96  3:52.56    4:59.36   
Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    1:08.40  2:31.90  3:57.07    5:00.97   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.22  2:23.39  3:51.73    5:02.11   
10  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:10.37  2:27.66  3:56.26    5:06.41   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    59.68  2:01.75  3:02.43    4:01.73   
Rickard Wirzén  1993  Uddevalla Sim    59.39  2:01.88  3:02.37    4:02.31   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    1:00.29  2:02.41  3:03.89    4:02.97   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    59.46  2:02.15  3:04.71    4:07.37   
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.12  2:05.48  3:09.21    4:12.12   
Johan Widén  1986  Göteborg Sim    59.00  2:02.37  3:07.45    4:13.00   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    59.47  2:02.80  3:07.57    4:13.12   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:00.73  2:04.87  3:09.13    4:13.18   
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    1:03.23  2:09.71  3:16.23    4:20.35   
10  Oskar Rutqvist  1993  Göteborg Sim    1:01.59  2:08.37  3:15.92    4:22.04   
11  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:04.55  2:12.48  3:20.93    4:27.29   
12  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    1:03.99  2:11.81  3:21.29    4:27.33   
13  Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    1:01.61  2:04.09  3:06.66    4:28.44   
14  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.20  2:14.15  3:24.47    4:35.37   
                     
 
Gren 21, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Damer 1  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:18.23   
  Isabel Svensson  1989      33.13  1:08.17      1:08.17   
  Miranda Bånnsgård  1992      33.05  1:10.93      2:19.10   
  Isabelle Höstman  1990      29.20  1:02.81      3:21.91   
  Anna Rosén  1994      26.91  56.32      4:18.23   
                     
Uddevalla Damer Lag1  Uddevalla Sim            4:19.13   
  Frida Andersson  1991      31.21  1:04.43      1:04.43   
  Sandra Olofsson  1990      32.47  1:09.83      2:14.26   
  Natalie Andersson  1988      29.42  1:04.51      3:18.77   
  Janina Fredriksson  1994      28.61  1:00.36      4:19.13   
                     
Skövde SS Damer  Skövde Simsällskap            4:28.88   
  Emelie Stenhammar  1993      32.29  1:06.98      1:06.98   
  Céline Bertrand  1995      35.78  1:16.76      2:23.74   
  Caroline Adolfsson  1993      30.38  1:05.64      3:29.38   
  Caroline Johansson  1992      28.38  59.50      4:28.88   
                     
Göteborg Damer  Göteborg Sim            4:29.39   
  Linnéa Bielicz  1994      33.55  1:10.03      1:10.03   
  Andrea Bengtsson  1991      33.98  1:12.48      2:22.51   
  Claire Vilshed  1980      28.63  1:04.45      3:26.96   
  Alfhild Kristensson  1999      30.06  1:02.43      4:29.39   
                     
Mass Damer 2  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:33.73   
  Ulrika Holm  1996      34.35  1:10.03      1:10.03   
  Malin Westman  1995      35.78  1:15.64      2:25.67   
  Sofia Lindholm  1993      31.37  1:07.50      3:33.17   
  Emma Westman  1993      28.64  1:00.56      4:33.73   
                     
SK Laxen Damer 1  Simklubben Laxen            4:39.54   
  Amanda Eversholt  1990      32.86  1:08.33      1:08.33   
  Josephine Runeke  1991      37.04  1:16.12      2:24.45   
  Ida Pettersson  1993      35.61  1:07.49      3:31.94   
  Johanna Cavalli  1996      35.03  1:07.60      4:39.54   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            4:40.14   
  Tilde Lundmark  1995      33.65  1:09.15      1:09.15   
  Klara Simonsson  1995      37.70  1:20.08      2:29.23   
  Ebba Hellström  1992      32.25  1:09.27      3:38.50   
  Erica Dahlgren  1997      29.33  1:01.64      4:40.14   
                     
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            4:43.60   
  Mathilda Janzon  1998      35.28  1:12.29      1:12.29   
  Viktoria Reinhold  1996      36.09  1:17.84      2:30.13   
  Johanna Andersson  1996      32.23  1:10.32      3:40.45   
  Christina Ekstedt  1996      30.46  1:03.15      4:43.60   
                     
Kungsbacka Damer 1  Kungsbacka Simsällskap            5:05.32   
  Rebecca Franzén  1996      35.87  1:15.81      1:15.81   
  Annica Molin  1996      38.78  1:22.97      2:38.78   
  Matilda Gustafsson  1995      36.00  1:19.60      3:58.38   
  Isabelle Hoverberg  1996      31.40  1:06.94      5:05.32   
                     
Kungälv Damer  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 22, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Uddevalla Herrar Lag1  Uddevalla Sim            3:26.85   
  Mattias Carlsson  1990      24.77  51.18      51.18   
  Emil Palmqvist  1990      25.08  52.55      1:43.73   
  Fredrich Risebrandt  1992      23.95  51.25      2:34.98   
  Jesper Svensson  1990      24.86  51.87      3:26.85   
                     
Mass Herrar 1  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:31.03   
  Rickard Berglund  1987      26.35  54.39      54.39   
  Isak Eliasson  1996      24.42  52.11      1:46.50   
  Carl Leander  1990      25.49  53.13      2:39.63   
  Christoffer Carlsen  1992      24.17  51.40      3:31.03   
                     
Mass Herrar 2  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:34.83   
  Johannes Lampela  1992      26.69  55.76      55.76   
  Robin Andréasson  1988      23.82  49.83      1:45.59   
  Karl Rundstedt  1990      25.52  53.73      2:39.32   
  Tim Arnesen  1987      26.67  55.51      3:34.83   
                     
Kungälvs Herrar  1992  Kungälvs Simsällskap            3:39.56   
  Anton Arvidsson  1994      26.62  56.15      56.15   
  Ossian Arvidsson  1992      23.65  52.81      1:48.96   
  Johan Hildesson  1992      23.30  54.28      2:43.24   
  Mathias Petrusson  1993      26.58  56.32      3:39.56   
                     
Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            3:40.93   
  Emil Cardebrant  1993      26.38  55.61      55.61   
  Gustav Eriksson  1994      25.21  53.23      1:48.84   
  Simon Nilsson  1993      26.67  52.49      2:41.33   
  Jesper Lund  1993      30.13  59.60      3:40.93   
                     
S02 Lag 1  1993  Simklubben S 02            3:43.09   
  Filip Holmqvist  1994      26.75  55.30      55.30   
  Martin Janson  1994      26.62  56.13      1:51.43   
  Elias Gausel  1996      27.34  56.48      2:47.91   
  Alexander Dimcevski  1995      26.05  55.18      3:43.09   
                     
SK Laxen Herrar  Simklubben Laxen            3:43.90   
  John Olsson  1995      27.09  56.11      56.11   
  Mikael Blum  1995      26.75  55.68      1:51.79   
  Jonas Jonson  1991      26.40  55.53      2:47.32   
  Joakim Jonasson  1987      25.84  56.58      3:43.90   
                     
Göteborg Herrar  Göteborg Sim            3:44.62   
  Johan Widén  1986      26.27  54.34      54.34   
  Joakim Kling  1991      26.25  54.90      1:49.24   
  Oskar Rutqvist  1993      26.89  56.44      2:45.68   
  Johan Ekstedt  1993      27.01  58.94      3:44.62   
                     
Elfsborg 1 Herrar [160]  160  Simklubben Elfsborg            3:46.59   
  Alexander Berggren  1994      27.18  56.05      56.05   
  Adam Paulsson  1995      24.81  53.32      1:49.37   
  Arwid Anesten  1995      27.55  53.69      2:43.06   
  Fredrik Olsson  1994      32.25  1:03.53      3:46.59   
                     
10  Mass Herrar 3  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:50.84   
  Joachim Bratt  1995      27.42  56.88      56.88   
  Ludvig Hazard  1995      27.06  57.85      1:54.73   
  Anton Welliver  1995      28.24  59.42      2:54.15   
  Julian Cöster  1995      26.37  56.69      3:50.84   
                     
11  Skövde SS Herrar  Skövde Simsällskap            3:52.49   
  Martin Kastebo  1993      26.76  57.68      57.68   
  Anton Kjellqvist  1991      25.92  55.56      1:53.24   
  Christian Johansson  1988      27.16  57.27      2:50.51   
  Johan Staflund  1997      28.88  1:01.98      3:52.49   
                     
12  Kungsbacka Herrar 2  Kungsbacka Simsällskap            3:52.92   
  Joel Georgy  1996      27.47  56.40      56.40   
  Anton Johansson  1996      27.88  58.21      1:54.61   
  Niklas Sandberg  1995      27.82  59.05      2:53.66   
  Erik Asp  1995      28.04  59.26      3:52.92   
                     
13  Kungsbacka Herrar 1  Kungsbacka Simsällskap            3:52.99   
  Viktor Hörndahl  1995      26.34  54.40      54.40   
  David Zachrisson  1996      27.43  58.68      1:53.08   
  Philip Hörndahl  1995      28.08  58.80      2:51.88   
  Simon Sundfors  1996      28.95  1:01.11      3:52.99   
                     
14  SK Laxen Herrar 2  Simklubben Laxen            3:58.47   
  Alfred Bjärudd  1996      28.15  58.63      58.63   
  Felix Nilsson  1990      29.20  58.00      1:56.63   
  Joakim Bresche  1994      20.04  58.13      2:54.76   
  Janne Ledin  1994      31.80  1:03.71      3:58.47   
                     
15  Göteborg Herrar Lag2  1996  Göteborg Sim            3:59.73   
  Andreas Holmskov  1984      27.57  57.43      57.43   
  Alexander Triantafillou  1997      27.53  59.18      1:56.61   
  Oskar Ehrnberg  1997      30.07  1:02.62      2:59.23   
  Gustav Olander  1994      28.01  1:00.50      3:59.73   
                     
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Claire Vilshed  1980  Göteborg Sim    26.31        55.88   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    28.21        57.65   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.92        57.95   
Isabelle Höstman  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.90        58.47   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    28.77        59.43   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim    28.78        59.71   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    29.19        1:00.35   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.35        1:00.49   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.80        58.45   
Claire Vilshed  1980  Göteborg Sim    27.74        58.67   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    28.71        59.30   
Isabelle Höstman  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.09        59.43   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    28.86        59.59   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim    28.58        59.81   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.40        1:00.34   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    29.00        1:00.44   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    29.28        1:01.00   
10  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.36        1:01.22   
11  Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    29.03        1:01.69   
12  Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    29.61        1:01.80   
13  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    29.90        1:02.24   
14  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    29.82        1:02.64   
15  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    30.33        1:02.87   
16  Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap    30.15        1:02.91   
17  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    29.76        1:03.20   
18  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    30.23        1:03.22   
19  Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.48        1:03.56   
20  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    30.12        1:03.61   
21  Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    30.08        1:03.63   
22  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    30.65        1:04.08   
23  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    30.95        1:04.11   
24  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    30.81        1:05.17   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    27.06  55.28  1:23.84    1:51.87   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    27.50  56.50  1:25.07    1:53.02   
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim    27.50  57.36  1:26.82    1:54.84   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    27.44  56.77  1:25.81    1:54.88   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.49  56.36  1:26.07    1:55.92   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    27.59  57.31  1:28.14    1:58.33   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    28.07  58.77  1:29.33    1:59.44   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    28.18  59.62  1:31.10    2:01.42   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    28.01  57.63  1:25.69    1:55.77   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    28.43  58.20  1:26.98    1:55.98   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.66  56.48  1:26.20    1:56.03   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    27.70  57.74  1:27.68    1:56.28   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    27.22  56.59  1:26.58    1:56.61   
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim    27.80  57.76  1:27.86    1:57.56   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    28.13  58.86  1:29.00    1:57.91   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    27.60  57.32  1:27.68    1:58.21   
Johan Widén  1986  Göteborg Sim    27.76  57.99  1:28.62    1:59.64   
10  Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    28.15  58.69  1:29.50    1:59.72   
11  Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.41  58.29  1:29.21    2:00.23   
12  John Olsson  1995  Simklubben Laxen    28.18  58.74  1:29.70    2:00.70   
13  Emil Palmqvist  1990  Uddevalla Sim    27.93  58.19  1:29.29    2:01.15   
14  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    28.52  59.28  1:30.21    2:01.23   
15  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.92  58.61  1:30.74    2:02.28   
16  Oskar Rutqvist  1993  Göteborg Sim    28.29  59.30  1:31.04    2:02.43   
17  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    29.03  1:00.13  1:32.33    2:03.39   
18  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    28.98  1:00.24  1:32.14    2:03.53   
19  Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.20  59.35  1:31.85    2:05.17   
20  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    28.93  1:00.32  1:32.54    2:05.40   
21  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    28.66  1:00.21  1:32.63    2:06.17   
                     
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 30.54 2009-11-07 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Sandra Olofsson  1990  Uddevalla Sim            32.91   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.96   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.59   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim            34.34   
Natalie Andersson  1988  Uddevalla Sim            35.31   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            35.81   
Josephine Runeke  1991  Simklubben Laxen            35.82   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02            37.41   
                     
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 30.54 2009-11-07 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Sandra Olofsson  1990  Uddevalla Sim            32.61   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.71   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.06   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim            34.33   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            35.61   
Natalie Andersson  1988  Uddevalla Sim            35.89   
Josephine Runeke  1991  Simklubben Laxen            36.11   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02            36.58   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            36.75   
10  Anna-Karin Josefson  1964  Varberg-Falkenberg Sim            36.86   
11  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            37.10   
12  Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.44   
13  Natalie Mirsch  1991  Simklubben Elfsborg            37.80   
14  Hanna Johansson  1997  Varabygdens Simsällskap            37.83   
15  Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            37.94   
16  Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap            37.96   
17  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            38.14   
18  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.46   
19  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.63   
20  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            38.80   
21  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            39.29   
22  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            39.49   
23  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap            39.70   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    30.51        1:04.98   
Rickard Berglund  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.90        1:07.17   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    32.91        1:08.70   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    32.64        1:08.94   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.13        1:10.21   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    34.20        1:11.71   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.35        1:12.80   
Felix Nilsson  1990  Simklubben Laxen            DNF   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    30.99        1:05.41   
Felix Nilsson  1990  Simklubben Laxen    31.08        1:06.10   
Rickard Berglund  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.40        1:07.69   
Andreas Holmskov  1984  Göteborg Sim    31.79        1:07.79  Deltar ej i final 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    32.58        1:07.96   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    32.75        1:08.04   
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen    31.93        1:08.81  Deltar ej i final 
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.34        1:09.12   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    34.04        1:11.79   
10  Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.68        1:11.82   
11  Christian Johansson  1988  Skövde Simsällskap    34.80        1:11.87   
12  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    34.24        1:12.71   
13  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    33.89        1:12.73   
14  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim    34.13        1:13.11   
15  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    34.91        1:13.84   
16  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    35.65        1:14.63   
17  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.14        1:15.28   
18  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    35.92        1:16.72   
19  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    36.62        1:20.13   
                     
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.04  1:05.85  1:41.71    2:17.69   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    33.20  1:10.07  1:47.69    2:25.58   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.99  1:11.58  1:50.94    2:31.48   
Ida Laurén  1994  Simklubben Laxen    34.23  1:13.26  1:53.78    2:34.78   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    34.67  1:15.51  1:58.96    2:42.51   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    35.91  1:17.03  2:01.38    2:45.20   
Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    36.95  1:22.86  2:10.36    2:58.69   
                     
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.04  1:08.49  1:46.38    2:25.25   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.32  1:09.73  1:48.57    2:27.76   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    34.07  1:11.18  1:50.15    2:29.90   
Ida Laurén  1994  Simklubben Laxen    34.78  1:16.97  1:58.45    2:37.98   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    35.25  1:17.44  2:01.40    2:45.72   
Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    35.98  1:19.16  2:04.37    2:49.56   
Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    35.64  1:19.63  2:09.07    3:00.54   
Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap    38.17  1:24.54  2:13.47    3:03.52  Deltar ej i final 
Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim    27.05        57.29   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.30        57.97   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    27.72        58.06   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    27.79        59.24   
Joakim Kling  1991  Göteborg Sim    27.87        59.54   
Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.68        1:00.14   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.37        1:00.39   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.69        1:01.97   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Jesper Svensson  1990  Uddevalla Sim    27.64        58.13   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    27.39        58.15   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.30        58.89   
Karl Rundstedt  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.46        59.65   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.33        1:00.15   
Joakim Kling  1991  Göteborg Sim    27.91        1:00.20   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    27.97        1:01.08   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.37        1:01.53   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    28.59        1:01.63   
10  Jonas Jonson  1991  Simklubben Laxen    28.26        1:02.11   
11  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    29.48        1:02.43   
12  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    28.82        1:02.70   
13  Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.54        1:02.84   
14  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    29.47        1:03.40   
15  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap    28.95        1:03.41   
16  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970    29.43        1:03.50   
17  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    29.83        1:03.97   
18  Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    29.94        1:04.08   
19  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    29.61        1:04.79   
20  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    30.19        1:05.07   
21  Oskar Rutqvist  1993  Göteborg Sim    30.40        1:06.29   
22  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    30.29        1:06.38   
23  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    29.79        1:07.12   
24  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.43        1:07.82   
25  Joakim Bresche  1994  Simklubben Laxen    31.97        1:08.84   
26  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    34.09        1:14.92   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim    26.81        57.96  EXTRA 
                     
 
Gren 29, 100m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.20        1:04.94   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.63        1:06.10   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    32.18        1:09.18   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.26        1:09.23   
Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    33.00        1:12.08   
Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap    33.67        1:14.14   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    34.99        1:15.11   
Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    34.95        1:15.39   
                     
 
Gren 29, 100m Medley Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.45        1:06.30   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    31.47        1:07.79   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    31.14        1:07.79  Deltar ej i final 
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.93        1:10.40   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    32.98        1:10.90  Deltar ej i final 
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    33.35        1:11.51   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    33.40        1:11.54  Deltar ej i final 
Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    33.72        1:13.14   
Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    34.53        1:13.36   
10  Amanda Nielsen-Fernandes  1994  Kungälvs Simsällskap    33.10        1:13.38   
11  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    34.26        1:13.59   
12  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    34.20        1:13.81   
13  Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap    32.98        1:13.88   
14  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    34.32        1:14.43   
15  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    35.60        1:14.71   
16  Hanna Johansson  1997  Varabygdens Simsällskap    37.08        1:19.16   
17  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    37.16        1:19.52   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim            26.38   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.11   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim            27.31   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            28.48   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            28.62   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            29.24   
Joakim Jonasson  1987  Simklubben Laxen            29.78   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.05   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim            26.71   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim            27.29   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            27.32  Deltar ej i final 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.48   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            28.38   
Oscar Vilshed  1982  Göteborg Sim            28.57  Deltar ej i final 
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            28.74   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen            29.09   
Joakim Kling  1991  Göteborg Sim            29.96  Deltar ej i final 
10  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.12   
11  Joakim Jonasson  1987  Simklubben Laxen            30.15   
12  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.26   
13  Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.57   
14  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            30.59   
15  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap            30.89   
16  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap            31.03   
17  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim            31.05   
18  Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund            31.16   
19  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            31.48   
20  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen            31.49   
21  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970            31.89   
22  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            33.90   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    31.63        1:04.83   
Isabelle Höstman  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.84        1:06.14   
Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap    31.88        1:06.29   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    32.21        1:07.17   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    33.79        1:08.47   
Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.50        1:08.87   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    34.19        1:10.20   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.80        1:10.64   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    32.21        1:06.60   
Isabelle Höstman  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.43        1:07.53   
Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap    32.79        1:07.79   
Isabel Svensson  1989  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.01        1:08.15   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.81        1:09.56   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.34        1:10.05   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    34.19        1:10.25  Deltar ej i final 
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    34.61        1:10.44   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    34.15        1:11.35   
10  Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap    34.48        1:12.05   
11  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    35.55        1:12.44   
12  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    34.94        1:12.80   
13  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    35.46        1:12.87   
14  Savannah Åstrand  1996  Kungälvs Simsällskap    35.22        1:13.16   
15  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    35.12        1:13.41   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    27.71  1:01.22  1:37.52    2:07.31   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    29.63  1:03.63  1:40.19    2:08.46   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    28.00  1:03.01  1:39.13    2:10.52   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    29.03  1:04.04  1:42.56    2:12.97   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    29.81  1:03.38  1:41.54    2:13.74   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.27  1:03.80  1:42.92    2:14.72   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    29.80  1:03.51  1:43.37    2:15.00   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 200m Medley Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    27.42  1:00.10  1:36.79    2:09.53   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    28.83  1:02.09  1:40.44    2:11.01   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    30.02  1:04.06  1:41.82    2:12.48   
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim    28.22  1:05.03  1:41.40    2:12.76   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    29.33  1:02.96  1:42.36    2:13.51   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    29.42  1:03.00  1:42.35    2:14.95   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.43  1:03.99  1:43.47    2:15.91   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.55  1:06.28  1:45.65    2:16.31   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    28.90  1:03.52  1:45.77    2:16.88   
10  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.04  1:04.47  1:45.93    2:18.12   
11  Christian Johansson  1988  Skövde Simsällskap    31.50  1:09.79  1:48.33    2:19.26   
12  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    30.51  1:07.27  1:48.52    2:20.00   
13  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.53  1:07.46  1:47.70    2:20.80   
14  Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.06  1:09.25  1:48.53    2:21.23   
15  Oskar Rutqvist  1993  Göteborg Sim    30.83  1:08.30  1:51.05    2:21.96   
16  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    29.09  1:04.65  1:49.21    2:23.02   
17  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    30.09  1:09.47  1:50.03    2:23.32   
18  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    30.85  1:11.67  1:53.68    2:26.60   
19  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    30.86  1:11.66  1:51.51    2:26.76   
20  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    32.16  1:10.23  1:51.71    2:27.32   
21  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    31.92  1:10.79  1:53.03    2:28.35   
22  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim    31.62  1:09.81  1:52.31    2:29.19   
23  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    33.56  1:15.39  1:59.48    2:35.65   
                     
 
Gren 33, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 15:34.52 2010-02-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Rickard Wirzén  1993  Uddevalla Sim    1:00.94  2:06.14  3:10.28  4:14.43  15:46.97   
          5:18.65  6:21.46  7:24.38  8:27.48     
          9:30.15  10:33.15  11:36.59  12:39.64     
          13:43.15  14:45.68         
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    1:01.38  2:06.88  3:11.83  4:17.14  16:16.41   
          5:23.61  6:29.78  7:35.81  8:41.53     
          9:47.15  10:52.78  11:57.86  13:02.71     
          14:07.93  15:12.76         
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    1:05.92  2:15.35  3:24.90  4:34.51  17:20.66   
          5:43.96  6:53.21  8:02.65  9:12.58     
          10:22.75  11:32.90  12:43.47  13:54.08     
          15:04.54  16:14.03         
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:03.59  2:12.11  3:21.74  4:31.55  17:47.80   
          5:42.99  6:54.56  8:07.19  9:19.44     
          10:32.50  11:45.63  12:58.58  14:11.50     
          15:23.83  16:36.28         
                     
 
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim    36.48  1:17.86  1:58.15    2:39.06   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.06  1:18.20  1:59.58    2:39.83   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.09  1:20.04  2:01.85    2:42.97   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.44  1:19.28  2:01.74    2:43.81   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    37.20  1:19.23  2:02.24    2:45.94   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.44  1:21.73  2:05.89    2:50.04   
Josephine Runeke  1991  Simklubben Laxen    38.14  1:21.35  2:05.85    2:50.12   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    39.36  1:23.47  2:08.06    2:52.83   
                     
 
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim    37.27  1:18.22  2:00.05    2:41.92   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.14  1:18.86  2:00.98    2:42.57   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.05  1:20.24  2:02.68    2:45.52   
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    39.30  1:21.80  2:04.66    2:47.03   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    38.87  1:21.13  2:04.39    2:47.77   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.36  1:21.12  2:04.89    2:48.87   
Josephine Runeke  1991  Simklubben Laxen    38.53  1:22.03  2:06.24    2:50.18   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    39.68  1:23.14  2:07.11    2:50.88   
Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.33  1:24.55  2:10.21    2:55.97   
10  Astrid Johansson  1997  Simklubben S 02    41.70  1:26.02  2:11.65    2:56.08   
11  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    40.60  1:25.99  2:13.23    2:59.72   
12  Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap    40.77  1:26.19  2:13.13    3:00.59   
13  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    40.16  1:25.95  2:13.72    3:02.06   
14  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.56  1:26.71  2:14.81    3:04.46   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            24.48   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            24.71   
Emil Palmqvist  1990  Uddevalla Sim            24.72   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            24.76   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            24.91   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            25.10   
Johan Widén  1986  Göteborg Sim            25.12   
Anton Kjellqvist  1991  Skövde Simsällskap            25.19   
                     
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            24.53   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            24.59   
Pontus Palmqvist  1991  Varberg-Falkenberg Sim            24.70  Deltar ej i final 
Emil Palmqvist  1990  Uddevalla Sim            24.89   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            24.90   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            25.02   
Anton Kjellqvist  1991  Skövde Simsällskap            25.18   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            25.30   
Johan Widén  1986  Göteborg Sim            25.35   
10  Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            25.40   
11  Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap            25.52   
12  Jonas Jonson  1991  Simklubben Laxen            25.59   
13  Oscar Vilshed  1982  Göteborg Sim            25.62   
14  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            25.81   
15  Martin Janson  1994  Simklubben S 02            25.88   
16  Martin Kastebo  1993  Skövde Simsällskap            25.94   
17  Martin Andersson  1970  Varberg-Falkenberg Sim            26.05   
18  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            26.42   
19  Malcolm Granberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.46   
20  Joakim Jonasson  1987  Simklubben Laxen            26.54   
21  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            27.21   
22  Joakim Bresche  1994  Simklubben Laxen            27.35   
23  Felix Nilsson  1990  Simklubben Laxen            27.61   
24  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            28.13   
Sebastian Pettersson  1994  Göteborg Sim            DNS   
Filip Ladeborn  1992  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.17 2010-12-03 
Distriktrekord Juniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.17 2010-12-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            28.12   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.32   
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            28.54   
Isabelle Höstman  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.75   
Amanda Eversholt  1990  Simklubben Laxen            29.00   
Natalie Andersson  1988  Uddevalla Sim            29.14   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            29.34   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.62   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.17 2010-12-03 
Distriktrekord Juniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.17 2010-12-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Frida Andersson  1991  Uddevalla Sim            28.62   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.94   
Natalie Andersson  1988  Uddevalla Sim            28.99   
Amanda Eversholt  1990  Simklubben Laxen            29.02   
Isabelle Höstman  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.13   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            29.33   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            29.60   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.95   
Sandra Olofsson  1990  Uddevalla Sim            30.99   
10  Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap            31.04   
11  Anna-Karin Josefson  1964  Varberg-Falkenberg Sim            31.07   
12  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            31.43   
13  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            31.85   
14  Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            31.88   
15  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen            32.30   
16  Ida Laurén  1994  Simklubben Laxen            32.34   
17  Natalie Mirsch  1991  Simklubben Elfsborg            32.45   
18  Ulrika Balslev  1966  Varberg-Falkenberg Sim            32.48   
19  Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            32.93   
20  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            32.96   
21  Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim            33.04   
22  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.33   
23  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            33.56   
24  Hanna Johansson  1997  Varabygdens Simsällskap            34.78   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            DNS   
Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    28.22  58.55  1:29.99    2:00.94   
Rickard Wirzén  1993  Uddevalla Sim    29.32  1:00.79  1:32.55    2:03.88   
Joakim Kling  1991  Göteborg Sim    30.66  1:02.88  1:36.13    2:09.62   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    31.51  1:04.88  1:39.10    2:12.40   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    32.30  1:05.78  1:39.62    2:12.45   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.01  1:05.76  1:39.58    2:13.57   
Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.94  1:08.13  1:44.62    2:21.51   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.52  1:06.12  1:45.67    2:21.71   
                     
 
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rickard Wirzén  1993  Uddevalla Sim    29.95  1:02.62  1:34.20    2:05.82   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    30.91  1:02.62  1:35.42    2:08.48  Deltar ej i final 
Mattias Carlsson  1990  Uddevalla Sim    29.82  1:02.57  1:36.44    2:09.37   
Joakim Kling  1991  Göteborg Sim    31.03  1:03.90  1:37.79    2:11.96   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.66  1:05.25  1:39.54    2:13.21   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    31.59  1:04.89  1:39.37    2:13.36   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    31.41  1:04.89  1:39.61    2:13.58   
Emil Palmqvist  1990  Uddevalla Sim    31.89  1:05.49  1:40.46    2:14.95  Deltar ej i final 
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.17  1:08.87  1:44.83    2:20.29   
10  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.79  1:08.61  1:44.64    2:21.49   
11  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    34.19  1:10.07  1:46.11    2:21.70   
12  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    33.18  1:08.72  1:45.70    2:22.07   
13  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    32.97  1:08.74  1:45.80    2:22.78   
14  Christopher Jedel  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.74  1:09.65  1:46.71    2:23.44   
15  Christian Johansson  1988  Skövde Simsällskap    34.69  1:11.66  1:48.49    2:26.04   
16  Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    34.04  1:10.42  1:48.45    2:26.24   
17  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    34.95  1:12.27  1:50.78    2:29.03   
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:50.12 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 1:56.77 2006-02-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Damer Lag1  Uddevalla Sim            1:57.81   
  Frida Andersson  1991      30.05        30.05   
  Sandra Olofsson  1990      31.86        1:01.91   
  Natalie Andersson  1988      27.86        1:29.77   
  Janina Fredriksson  1994      28.04        1:57.81   
                     
Mass Damer 1  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:58.54   
  Isabel Svensson  1989      31.67        31.67   
  Miranda Bånnsgård  1992      32.95        1:04.62   
  Isabelle Höstman  1990      28.11        1:32.73   
  Anna Rosén  1994      25.81        1:58.54   
                     
Göteborg Damer  Göteborg Sim            2:00.34   
  Claire Vilshed  1980      29.36        29.36   
  Andrea Bengtsson  1991      33.29        1:02.65   
  Linnéa Bielicz  1994      29.78        1:32.43   
  Alfhild Kristensson  1999      27.91        2:00.34   
                     
Skövde SS Damer  Skövde Simsällskap            2:01.87   
  Sofia Svensson  1993      30.67        30.67   
  Céline Bertrand  1995      35.23        1:05.90   
  Caroline Adolfsson  1993      28.77        1:34.67   
  Caroline Johansson  1992      27.20        2:01.87   
                     
Mass Damer 2  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:06.08   
  Ulrika Holm  1996      32.92        32.92   
  Malin Westman  1995      34.38        1:07.30   
  Sofia Lindholm  1993      30.00        1:37.30   
  Emma Westman  1993      28.78        2:06.08   
                     
SK Laxen Damer 1  Simklubben Laxen            2:06.35   
  Amanda Eversholt  1990      31.03        31.03   
  Josephine Runeke  1991      35.32        1:06.35   
  Ida Pettersson  1993      30.71        1:37.06   
  Johanna Cavalli  1996      29.29        2:06.35   
                     
Kungälv Damer  Kungälvs Simsällskap            2:06.98   
  Josefin Avenius      33.30        33.30   
  Isabelle Avenius  1996      35.92        1:09.22   
  Christin Heina  1996      30.80        1:40.02   
  Amanda Nielsen-Fernandes  1994      26.96        2:06.98   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            2:09.08   
  Klara Simonsson  1995      32.14        32.14   
  Lina Berg  1996      36.78        1:08.92   
  Erica Dahlgren  1997      31.36        1:40.28   
  Ebba Hellström  1992      28.80        2:09.08   
                     
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            2:09.77   
  Mathilda Janzon  1998      34.20        34.20   
  Viktoria Reinhold  1996      34.87        1:09.07   
  Johanna Andersson  1996      31.90        1:40.97   
  Christina Ekstedt  1996      28.80        2:09.77   
                     
10  Damer Lag 1  Varberg-Falkenberg Sim            2:14.63   
  Christina Hörbäck      37.32        37.32   
  Linnea Kobel  1996      37.38        1:14.70   
  Anna-Karin Josefson  1964      30.52        1:45.22   
  Ulrika Balslev  1966      29.41        2:14.63   
                     
11  SK Laxen Damer 2  Simklubben Laxen            2:15.99   
  Kajsa Bengtsson  1997      35.58        35.58   
  Felicia Torbjörnsson  1995      38.03        1:13.61   
  Ida Laurén  1994      31.24        1:44.85   
  Victoria Nilsson  1997      31.14        2:15.99   
                     
12  Kungsbacka Damer 1  Kungsbacka Simsällskap            2:18.40   
  Kristin Ivansson  1994      33.95        33.95   
  Isabelle Hoverberg  1996      40.62        1:14.57   
  Matilda Gustafsson  1995      33.98        1:48.55   
  Rebecca Franzén  1996      29.85        2:18.40   
                     
                     
 
Gren 39, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m      Tid  Status 











 
Uddevalla Herrar Lag1  Uddevalla Sim            7:32.26   
  Jesper Svensson  1990      55.11  1:54.71      1:54.71   
  Fredrich Risebrandt  1992      54.10  1:54.12      3:48.83   
  Rickard Wirzén  1993      53.66  1:51.52      5:40.35   
  Mattias Carlsson  1990      53.59  1:51.91      7:32.26   
                     
Mass Herrar 1  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            7:42.86   
  Isak Eliasson  1996      57.19  1:57.89      1:57.89   
  Robin Andréasson  1988      54.59  1:51.53      3:49.42   
  Carl Leander  1990      55.77  1:56.20      5:45.62   
  Christoffer Carlsen  1992      55.87  1:57.24      7:42.86   
                     
Kungsbacka Herrar 1  Kungsbacka Simsällskap            7:59.78   
  Erik Persson  1994      56.55  1:53.57      1:53.57   
  Viktor Hörndahl  1995      58.01  2:01.13      3:54.70   
  Oskar Johansson  1993      57.81  2:00.31      5:55.01   
  Joel Georgy  1996      58.80  2:04.77      7:59.78   
                     
Mass Herrar 2  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:04.76   
  Tim Arnesen  1987      58.34  1:59.44      1:59.44   
  Rickard Berglund  1987      56.84  1:58.57      3:58.01   
  Patrik Löfgren  1996      58.53  2:00.99      5:59.00   
  Johannes Lampela  1992      57.87  2:05.76      8:04.76   
                     
Kungälvs Herrar  1992  Kungälvs Simsällskap            8:08.27   
  Ossian Arvidsson  1992      57.51  1:59.28      1:59.28   
  Anton Arvidsson  1994      57.17  2:01.19      4:00.47   
  Johan Hildesson  1992      57.02  1:57.64      5:58.11   
  Mathias Petrusson  1993      1:02.06  2:10.16      8:08.27   
                     
S02 Lag 1  1993  Simklubben S 02            8:10.84   
  Nils Montalva  1993      59.21  2:01.61      2:01.61   
  Filip Holmqvist  1994      55.81  1:58.66      4:00.27   
  Martin Janson  1994      59.91  2:05.87      6:06.14   
  Elias Gausel  1996      1:00.11  2:04.70      8:10.84   
                     
Mass Herrar 3  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:13.48   
  Edvin Qvirist  1995      58.73  2:03.37      2:03.37   
  Joachim Bratt  1995      58.55  2:03.92      4:07.29   
  Christopher Jedel  1995      59.35  2:02.68      6:09.97   
  Ludvig Hazard  1995      58.76  2:03.51      8:13.48   
                     
Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            8:14.50   
  Emil Cardebrant  1993      57.93  2:02.28      2:02.28   
  Gustav Eriksson  1994      56.03  1:51.00      3:53.28   
  Jesper Lund  1993      37.69  1:42.94      5:36.22   
  Simon Nilsson  1993      1:01.16  2:38.28      8:14.50   
                     
SK Laxen Herrar  Simklubben Laxen            8:24.32   
  Mikael Blum  1995      59.18  2:04.57      2:04.57   
  Jonas Jonson  1991      59.11  2:07.70      4:12.27   
  John Olsson  1995      57.84  2:01.80      6:14.07   
  Alfred Bjärudd  1996      1:01.59  2:10.25      8:24.32   
                     
10  Göteborg Herrar  Göteborg Sim            8:30.86   
  Johan Widén  1986      58.20  2:04.30      2:04.30   
  Oskar Rutqvist  1993      1:01.10  2:09.69      4:13.99   
  Joakim Kling  1991      59.01  2:04.69      6:18.68   
  Alexander Triantafillou  1997      1:03.97  2:12.18      8:30.86   
                     
11  Kungsbacka Herrar 2  Kungsbacka Simsällskap            8:49.99   
  David Zachrisson  1996      1:03.35  2:12.15      2:12.15   
  Anton Johansson  1996      1:04.00  2:11.51      4:23.66   
  Niklas Sandberg  1995      1:01.47  2:09.66      6:33.32   
  Simon Sundfors  1996      1:06.07  2:16.67      8:49.99   
                     
                     
 
Gren 40, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:30.99 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:31.84 2009-11-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Herrar Lag1  Uddevalla Sim            1:34.90   
  Fredrich Risebrandt  1992      23.85        23.85   
  Emil Palmqvist  1990      23.59        47.44   
  Mattias Carlsson  1990      23.56        1:11.00   
  Jesper Svensson  1990      23.90        1:34.90   
                     
Mass Herrar 1  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:36.75   
  Isak Eliasson  1996      24.93        24.93   
  Christoffer Carlsen  1992      23.09        48.02   
  Tim Arnesen  1987      24.57        1:12.59   
  Rickard Berglund  1987      24.16        1:36.75   
                     
Mass Herrar 2  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:40.05   
  Karl Rundstedt  1990      25.44        25.44   
  Johannes Lampela  1992      24.51        49.95   
  Edvin Qvirist  1995      24.94        1:14.89   
  Joachim Bratt  1995      25.16        1:40.05   
                     
Kungsbacka Herrar 1  Kungsbacka Simsällskap            1:40.15   
  Viktor Hörndahl  1995      25.37        25.37   
  Erik Persson  1994      24.14        49.51   
  Oskar Johansson  1993      25.00        1:14.51   
  Joel Georgy  1996      25.64        1:40.15   
                     
Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            1:40.45   
  Gustav Eriksson  1994      24.51        24.51   
  Emil Cardebrant  1993      24.85        49.36   
  Jesper Lund  1993      24.53        1:13.89   
  Simon Nilsson  1993      26.56        1:40.45   
                     
Göteborg Herrar  Göteborg Sim            1:40.96   
  Johan Widén  1986      25.56        25.56   
  Oscar Vilshed  1982      24.53        50.09   
  Joakim Kling  1991      25.20        1:15.29   
  Oskar Rutqvist  1993      25.67        1:40.96   
                     
S02 Lag 1  1993  Simklubben S 02            1:41.20