Deltagarlista Gren 1-44 
 
  Tävling  DM VSSF 25 m    Utskriftsdatum  24 oktober 2011   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  VSSF & Varberg-Falkenberg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 november 2011         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.32 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
199  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  50.84   
193  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  50.95   
103  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  51.30   
171  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  51.82   
177  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  52.15   
200  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  52.51   
120  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  52.55   
153  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  52.60   
100  Berglund Rickard  1987  MASS  AD4587  25 m  52.93   
10  61  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  52.95   
11  52  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  52.97   
12  33  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  53.04   
13  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  53.23   
14  64  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  53.28   
15  47  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  53.31   
16  107  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  53.74   
17  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  54.30   
18  119  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  54.39   
19  198  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  54.49   
20  133  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  54.62   
21  81  Jonson Jonas  1991  SK LAXEN  AA9991  25 m  54.75   
22  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  54.94   
23  130  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  54.99   
24  175  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  55.04   
25  50  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  55.10   
26  116  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  55.20   
27  154  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  55.24   
28  211  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  55.40   
29  101  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  56.03   
30  29  Pettersson Sebastian  1994  GÖTEBORG  AG0794  25 m  56.46   
31  108  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  56.49   
32  151  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  56.58   
33  76  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  25 m  56.66   
 
Gren 2, 200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:00.18   
15  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:03.91   
121  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  2:05.57   
213  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  2:10.31   
163  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  2:10.82   
207  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  2:11.49   
208  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  2:11.68   
149  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  2:11.88   
195  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  2:12.67   
10  156  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:13.62   
11  147  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  2:14.98   
12  26  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  2:16.88   
13  138  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  2:17.47   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  28.33   
82  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  25 m  28.44   
21  Holmskov Andreas  1984  GÖTEBORG  AA6184  25 m  29.71   
100  Berglund Rickard  1987  MASS  AD4587  25 m  29.82   
209  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  30.07   
85  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  25 m  30.32   
99  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  30.61   
66  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  30.99   
185  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  31.25   
10  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  31.47   
11  Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  31.63   
12  80  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  31.66   
13  133  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  31.88   
14  146  Jonsson Niklas  1991  S 77  AU5791  25 m  32.13   
15  19  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  32.69   
16  75  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  32.79   
17  106  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  32.89   
18  186  Ladeborn Mats  1961  VARBERG  AA7361  25 m  32.93   
19  180  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  33.00   
20  158  Pettersson Oscar  1994  S 02  AU3794  25 m  33.29   
21  176  Olsson Rasmus  1994  TROLLHÄTTA  AF9594  25 m  33.58   
22  12  Alsterberg Filip  1994  GÖTEBORG  AR8394  25 m  33.59   
23  84  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  33.59   
24  17  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  33.69   
25  27  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  33.98   
26  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  34.01   
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.27 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
197  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  1:08.79   
137  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  1:10.64   
14  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  1:11.16   
136  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  1:12.91   
30  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:14.51   
148  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  1:14.92   
172  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:15.11   
62  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  1:16.45   
90  Runeke Josephine  1991  SK LAXEN  AV0491  25 m  1:16.92   
10  134  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  25 m  1:18.66   
11  160  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:18.93   
12  118  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  25 m  1:19.21   
13  155  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  1:19.37   
14  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  1:20.12   
15  63  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  1:20.58   
16  169  Platenik Amanda  1998  SK 1970  AI8698  25 m  1:20.59   
17  204  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  1:21.28   
18  183  Karlsson Josefine  1997  VARBERG  AU1897  25 m  1:21.29   
19  65  Ljung Anna  1994  KUNGÄLV  BN7294  25 m  1:21.32   
20  18  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:22.19   
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
194  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  2:07.32   
201  Wirzén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  2:08.02   
153  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:10.31   
124  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:11.49   
126  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  2:14.16   
20  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  2:19.32   
170  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  2:20.25   
49  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  2:21.60   
157  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  2:22.89   
10  173  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  2:23.49   
11  168  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  2:23.96   
12  190  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  25 m  2:26.88   
13  16  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  2:27.27   
14  46  Hörndahl Philip  1995  KUNGSBACKA  AT4395  25 m  2:29.58   
15  77  Bresche Joakim  1994  SK LAXEN  AL7994  25 m  2:36.74   
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  59.96   
112  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  1:01.21   
79  Eversholt Amanda  1990  SK LAXEN  BR3290  25 m  1:02.36   
15  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:05.99   
111  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  1:06.57   
205  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  1:07.05   
89  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  1:07.15   
13  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  1:07.34   
59  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  1:07.41   
10  83  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  1:08.95   
11  182  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  1:09.40   
12  131  Sjöström Malin  1995  MASS  BA2295  25 m  1:11.16   
13  78  Cavalli Johanna  1996  SK LAXEN  BT2296  25 m  1:11.79   
14  44  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  1:12.55   
 
Gren 7, 100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Fredrich Risebrandt (1992) 56.66 2011-02-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
199  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  56.66   
80  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  59.70   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  1:00.54   
103  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  1:00.66   
107  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  1:00.88   
61  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  1:01.01   
116  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  1:01.02   
50  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  1:01.62   
185  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  1:03.10   
10  99  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  1:03.24   
11  25  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  1:03.39   
12  33  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  1:03.78   
13  68  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  1:04.88   
14  88  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  1:05.43   
15  154  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  1:05.87   
16  42  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  25 m  1:05.90   
17  19  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  1:05.92   
18  75  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  1:06.11   
19  209  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  1:06.27   
20  76  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  25 m  1:06.60   
21  174  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  1:06.86   
22  84  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  1:07.66   
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
28  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  29.52   
191  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  29.62   
31  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  30.20   
213  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  30.36   
79  Eversholt Amanda  1990  SK LAXEN  BR3290  25 m  30.48   
15  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  30.50   
132  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  30.54   
115  Johansson Emelie  1992  MASS  AW9292  25 m  30.59   
160  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  30.59   
10  112  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  30.85   
11  212  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  31.11   
12  192  Andersson Natalie  1988  UDDEVALLA  BC8888  25 m  31.60   
13  207  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  32.24   
14  208  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  32.43   
15  67  Nielsen-Fernandes Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  25 m  32.57   
16  23  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  32.69   
17  26  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  32.89   
18  62  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  33.02   
19  204  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  33.22   
20  71  Åstrand Savannah  1996  KUNGÄLV  AI2496  25 m  33.26   
21  113  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  33.32   
22  125  Petersson Gabriella  1998  MASS  AF8298  25 m  33.38   
23  91  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  25 m  33.69   
24  117  Krüger Josefin  1994  MASS  BW3494  25 m  33.90   
25  69  Schütt Beatrice  1996  KUNGÄLV  BA9696  25 m  34.15   
26  45  Hörndahl Elvira  1997  KUNGSBACKA  AY3697  25 m  34.53   
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
193  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  54.47   
52  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  56.96   
194  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  57.51   
103  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  57.57   
124  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  58.90   
116  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  59.28   
150  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  1:00.21   
Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  1:00.98   
25  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  1:01.86   
10  198  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  1:02.67   
11  135  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  1:03.81   
12  41  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  1:04.42   
13  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  1:04.95   
14  174  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  1:05.37   
15  161  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  1:05.50   
16  16  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  1:05.57   
17  167  Herbertsson Hampus  1994  SK 1970  AM5994  25 m  1:05.68   
18  32  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  1:06.10   
19  151  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  1:06.28   
20  87  Norberg-Pettersson Gustav  1996  SK LAXEN  AM8596  25 m  1:06.66   
21  187  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  1:06.97   
22  53  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  1:07.01   
 
Gren 10, 200m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  2:14.67   
102  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:15.76   
213  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  2:22.29   
121  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  2:22.84   
152  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  2:24.08   
136  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:25.45   
172  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:27.63   
197  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  2:28.21   
111  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  2:28.89   
10  89  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  2:29.12   
11  30  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  2:31.72   
12  155  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  2:33.10   
13  83  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  2:33.36   
14  44  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  2:36.89   
15  62  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  2:37.15   
16  184  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  2:37.46   
 
Gren 11, 800m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  9:15.51   
152  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  9:16.65   
121  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  9:19.74   
13  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  9:28.62   
30  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  9:31.27   
137  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  9:35.99   
156  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  9:39.47   
207  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  9:41.68   
195  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  9:43.00   
10  149  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  9:51.35   
11  147  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  9:59.58   
12  26  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  10:04.67   
13  24  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  10:09.94   
14  162  Ylitalo Natalie  1995  S 02  AQ8495  25 m  10:11.91   
15  127  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  10:15.06   
16  22  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  10:17.51   
17  148  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  10:18.87   
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:14.48   
85  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  25 m  2:19.74   
209  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  2:21.18   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:21.22   
66  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  2:24.80   
150  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:26.59   
Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  2:27.70   
110  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  2:27.91   
153  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:27.96   
10  Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  2:28.17   
11  101  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  2:30.09   
12  133  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  2:30.97   
13  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  2:34.00   
14  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  2:35.38   
15  17  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  2:37.42   
16  158  Pettersson Oscar  1994  S 02  AU3794  25 m  2:37.85   
17  180  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  2:42.23   
18  176  Olsson Rasmus  1994  TROLLHÄTTA  AF9594  25 m  2:42.71   
19  16  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  2:43.65   
20  187  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  2:44.73   
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.37 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 25.70 1991-12-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
34  Vilshed Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  24.75   
129  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  25.92   
192  Andersson Natalie  1988  UDDEVALLA  BC8888  25 m  26.36   
112  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  26.58   
205  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  26.71   
208  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  26.80   
15  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  27.03   
115  Johansson Emelie  1992  MASS  AW9292  25 m  27.32   
132  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  27.49   
10  207  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  27.63   
11  54  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  27.65   
12  67  Nielsen-Fernandes Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  25 m  27.68   
13  59  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  27.86   
14  212  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  27.97   
15  149  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  28.04   
16  90  Runeke Josephine  1991  SK LAXEN  AV0491  25 m  28.16   
17  63  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  28.51   
18  147  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  28.54   
19  111  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  28.58   
20  78  Cavalli Johanna  1996  SK LAXEN  BT2296  25 m  28.89   
21  30  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  29.01   
22  48  Ivansson Kristin  1994  KUNGSBACKA  BU0894  25 m  29.09   
23  70  Skåål Erika  1985  KUNGÄLV  AL4285  25 m  29.20   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: David Nordenlilja (1981) 24.22 2003-12-15 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
199  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  25.38   
103  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  25.72   
177  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  25.91   
130  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  25.93   
60  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  25 m  26.29   
21  Holmskov Andreas  1984  GÖTEBORG  AA6184  25 m  26.56   
81  Jonson Jonas  1991  SK LAXEN  AA9991  25 m  26.74   
171  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  26.82   
61  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  27.06   
10  119  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  27.09   
11  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  27.19   
12  170  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  27.21   
13  126  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  27.29   
14  173  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  27.33   
15  25  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  27.49   
16  123  Löfgren Niklas  1989  MASS  AN1589  25 m  27.63   
17  106  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  27.73   
18  33  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  27.74   
19  68  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  27.75   
20  211  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  27.88   
21  154  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  27.94   
22  32  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  27.96   
23  27  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  27.99   
24  29  Pettersson Sebastian  1994  GÖTEBORG  AG0794  25 m  28.03   
25  168  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  28.07   
26  88  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  28.13   
27  185  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  28.13   
28  80  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  28.26   
29  49  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  28.55   
30  20  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  28.81   
31  76  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  25 m  28.87   
32  108  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  28.87   
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
213  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  2:14.68   
28  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  2:16.04   
31  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  2:18.32   
191  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  2:18.33   
156  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  2:19.46   
163  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  2:26.48   
160  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  2:28.41   
113  Janzén My  1997  MASS  AF2497  25 m  2:31.20   
44  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  2:35.24   
10  23  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  2:37.18   
11  62  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  2:37.58   
12  128  Rosdahl Charlotte  1994  MASS  BD6294  25 m  2:38.55   
13  71  Åstrand Savannah  1996  KUNGÄLV  AI2496  25 m  2:40.06   
14  138  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  2:40.32   
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2005-03-10 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
203  Uddevalla Herrar Lag1  UDDEVALLA    25 m  1:46.00   
141  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  1:46.11   
178  Trollhättans Simsällskap  TROLLHÄTTA    25 m  1:47.92   
38  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  1:48.00   
96  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  1:49.00   
144  Mass Herrar 3  1987  MASS    25 m  1:51.07   
143  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  1:51.31   
73  Kungälvs Herrar  1992  KUNGÄLV    25 m  1:51.52   
57  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  1:52.00   
10  165  S02 Lag 1  1993  S 02    25 m  1:55.03   
11  10  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m  1:55.29   
12  39  Göteborg Herrar Lag2  1996  GÖTEBORG    25 m  1:56.00   
13  58  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  1:57.00   
14  40  Göteborg Herrar Lag3  1996  GÖTEBORG    25 m  1:59.00   
15  188  Vf Sim  1994  VARBERG    25 m  1:59.84   
16  215  Skövde SS Herrar  SKÖVDE SS    25 m  2:00.59   
17  166  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  2:03.80   
18  98  SK Laxen Herrar 2  SK LAXEN    25 m     
 
Gren 17, 4X200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: S 77 Stenungsund (1900) 8:13.98 2005-03-12 
Distriktrekord Juniorer: Mölndals ASS (1900) 8:23.21 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  8:29.31   
214  Skövde SS Damer  SKÖVDE SS    25 m  8:34.92   
164  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  8:44.40   
140  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  8:47.12   
202  Uddevalla Damer Lag1  UDDEVALLA    25 m  8:53.00   
36  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  9:00.00   
93  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  9:10.00   
166  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  9:11.90   
37  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  9:20.00   
10  55  Kungsbacka Damer 1  KUNGSBACKA    25 m  9:35.00   
 
Gren 18, 4X50m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:42.39 2010-12-02 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 1:44.16 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  1:45.00   
139  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  1:46.62   
214  Skövde SS Damer  SKÖVDE SS    25 m  1:47.29   
37  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  1:48.00   
93  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  1:52.75   
140  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  1:52.81   
164  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  1:52.82   
72  Kungälv Damer  KUNGÄLV    25 m  1:53.50   
202  Uddevalla Damer Lag1  UDDEVALLA    25 m  1:55.53   
10  55  Kungsbacka Damer 1  KUNGSBACKA    25 m  1:57.00   
11  166  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  1:57.35   
12  95  SK Laxen Damer 2  SK LAXEN    25 m  1:59.00   
13  56  Kungsbacka Damer 2  KUNGSBACKA    25 m  2:03.00   
 
Gren 19, 400m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
201  Wirzén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  4:26.15   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  4:29.27   
124  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  4:39.88   
126  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  4:44.88   
150  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  4:46.76   
110  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  4:57.56   
101  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  5:00.04   
175  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  5:03.00   
173  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  5:07.01   
10  187  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  5:09.14   
11  161  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  5:11.63   
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  3:57.82   
171  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  3:59.69   
201  Wirzén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  4:01.31   
52  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  4:03.76   
120  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  4:03.87   
99  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  4:08.02   
64  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  4:09.50   
33  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  4:09.76   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  4:10.81   
10  157  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  4:25.70   
11  135  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  4:26.95   
12  151  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  4:27.23   
13  159  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  25 m  4:27.36   
14  161  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  4:29.00   
 
Gren 21, 4X100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  4:12.48   
202  Uddevalla Damer Lag1  UDDEVALLA    25 m  4:21.00   
140  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  4:24.26   
214  Skövde SS Damer  SKÖVDE SS    25 m  4:24.75   
36  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  4:26.00   
164  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  4:28.35   
94  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  4:32.68   
37  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  4:33.00   
72  Kungälv Damer  KUNGÄLV    25 m  4:39.55   
10  166  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  4:41.59   
11  55  Kungsbacka Damer 1  KUNGSBACKA    25 m  4:45.00   
12  95  SK Laxen Damer 2  SK LAXEN    25 m  4:50.00   
13  56  Kungsbacka Damer 2  KUNGSBACKA    25 m  5:05.00   
 
Gren 22, 4X100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  3:27.97   
178  Trollhättans Simsällskap  TROLLHÄTTA    25 m  3:30.97   
73  Kungälvs Herrar  1992  KUNGÄLV    25 m  3:33.98   
143  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  3:35.06   
38  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  3:36.00   
10  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m  3:40.09   
144  Mass Herrar 3  1987  MASS    25 m  3:40.91   
96  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  3:41.00   
165  S02 Lag 1  1993  S 02    25 m  3:42.24   
10  39  Göteborg Herrar Lag2  1996  GÖTEBORG    25 m  3:50.00   
11  57  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  3:50.00   
12  58  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  3:50.00   
13  215  Skövde SS Herrar  SKÖVDE SS    25 m  3:53.00   
14  166  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  3:53.38   
15  97  SK Laxen Herrar 2  SK LAXEN    25 m  3:54.00   
16  40  Göteborg Herrar Lag3  1996  GÖTEBORG    25 m  4:03.00   
17  203  Uddevalla Herrar Lag1  UDDEVALLA    25 m  4:29.00   
 
Gren 23, 100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
34  Vilshed Claire  1980  GÖTEBORG  AA9680  25 m  54.24   
206  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  55.62   
129  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  56.53   
15  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  57.87   
205  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  57.87   
112  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  58.58   
208  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  58.58   
121  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  59.23   
207  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  59.73   
10  67  Nielsen-Fernandes Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  25 m  59.77   
11  191  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  59.89   
12  213  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  1:00.28   
13  111  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  1:00.32   
14  149  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  1:00.49   
15  163  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  1:00.50   
16  31  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  1:00.67   
17  212  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  1:01.17   
18  147  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  1:01.38   
19  115  Johansson Emelie  1992  MASS  AW9292  25 m  1:01.50   
20  132  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  1:01.64   
21  195  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  1:01.65   
22  26  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:02.05   
23  136  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  1:02.05   
24  30  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:02.56   
25  148  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  1:02.77   
26  156  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:02.80   
27  44  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  1:03.12   
28  70  Skåål Erika  1985  KUNGÄLV  AL4285  25 m  1:03.28   
29  63  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  1:03.36   
30  78  Cavalli Johanna  1996  SK LAXEN  BT2296  25 m  1:03.37   
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
193  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  1:48.56   
171  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  1:51.69   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  1:51.84   
120  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  1:52.13   
199  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  1:52.56   
200  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  1:52.82   
52  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  1:54.52   
103  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  1:54.67   
64  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  1:55.07   
10  119  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  1:56.42   
11  33  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  1:56.56   
12  153  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  1:56.94   
13  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  1:57.47   
14  124  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  1:59.30   
15  154  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  2:00.36   
16  47  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  2:00.49   
17  88  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  2:01.05   
18  175  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  2:03.02   
19  151  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  2:03.56   
20  101  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  25 m  2:04.21   
21  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  2:04.32   
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 30.54 2009-11-07 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
197  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  31.92   
102  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  31.99   
14  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  32.72   
129  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  33.51   
148  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  34.83   
62  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  35.15   
90  Runeke Josephine  1991  SK LAXEN  AV0491  25 m  35.34   
54  Wakéus Klara  1995  KUNGSBACKA  BF5295  25 m  36.01   
160  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  36.04   
10  192  Andersson Natalie  1988  UDDEVALLA  BC8888  25 m  36.28   
11  134  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  25 m  36.78   
12  118  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  25 m  36.83   
13  204  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  36.87   
14  63  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  37.03   
15  169  Platenik Amanda  1998  SK 1970  AI8698  25 m  37.38   
16  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  37.46   
17  122  Lundström Klara  1995  MASS  BT9495  25 m  37.52   
18  65  Ljung Anna  1994  KUNGÄLV  BN7294  25 m  37.54   
19  183  Karlsson Josefine  1997  VARBERG  AU1897  25 m  37.80   
20  184  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  38.21   
21  179  Johansson Hanna  1997  VARABYGDEN  AS0497  25 m  38.24   
22  91  Torbjörnsson Felicia  1995  SK LAXEN  AZ9295  25 m  38.28   
23  48  Ivansson Kristin  1994  KUNGSBACKA  BU0894  25 m  38.55   
24  51  Molin Annica  1996  KUNGSBACKA  AU3896  25 m  38.68   
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
82  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  25 m  1:01.82   
196  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  1:02.31   
100  Berglund Rickard  1987  MASS  AD4587  25 m  1:03.07   
21  Holmskov Andreas  1984  GÖTEBORG  AA6184  25 m  1:04.32   
85  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  25 m  1:04.92   
209  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  1:05.38   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  1:05.84   
66  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  1:06.95   
Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  25 m  1:07.54   
10  133  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  1:08.79   
11  Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  1:09.09   
12  110  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  1:09.25   
13  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  1:10.71   
14  106  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  1:10.93   
15  185  Ladeborn Filip  1992  VARBERG  AN3192  25 m  1:11.10   
16  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  25 m  1:11.35   
17  186  Ladeborn Mats  1961  VARBERG  AA7361  25 m  1:11.58   
18  17  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  1:11.90   
19  158  Pettersson Oscar  1994  S 02  AU3794  25 m  1:12.10   
20  75  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  1:13.07   
21  12  Alsterberg Filip  1994  GÖTEBORG  AR8394  25 m  1:13.15   
22  19  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  1:13.31   
23  180  Andersson Gustav  1994  VARBERG  AS3794  25 m  1:14.42   
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
102  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  2:15.64   
89  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  2:23.47   
79  Eversholt Amanda  1990  SK LAXEN  BR3290  25 m  2:23.59   
137  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:29.41   
31  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  2:29.45   
13  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  2:31.79   
83  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  2:33.82   
74  Bengtsson Kajsa  1997  SK LAXEN  AP7897  25 m  2:45.88   
104  Carlström Klara  1997  MASS  AJ6297  25 m  2:53.73   
10  86  Nilsson Victoria  1997  SK LAXEN  AY9497  25 m  2:54.26   
11  43  Gustafsson Matilda  1995  KUNGSBACKA  BK3495  25 m  2:54.82   
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
194  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  57.29   
200  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  57.39   
61  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  57.44   
103  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  58.09   
170  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  58.11   
130  Rundstedt Karl  1990  MASS  AP9590  25 m  58.93   
177  Persson Martin  1992  TROLLHÄTTA  AC2792  25 m  59.47   
126  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  59.48   
173  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  1:00.08   
10  25  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  1:00.44   
11  81  Jonson Jonas  1991  SK LAXEN  AA9991  25 m  1:00.91   
12  49  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  1:01.24   
13  119  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  1:01.63   
14  68  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  1:02.10   
15  157  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  1:02.17   
16  27  Olander Gustav  1994  GÖTEBORG  AO6794  25 m  1:02.23   
17  168  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  1:02.25   
18  76  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  25 m  1:02.63   
19  154  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  1:03.18   
20  32  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  1:03.30   
21  20  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  1:03.60   
22  46  Hörndahl Philip  1995  KUNGSBACKA  AT4395  25 m  1:04.70   
 
Gren 29, 100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  1:03.74   
129  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  25 m  1:04.03   
152  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  1:06.01   
213  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  1:07.80   
115  Johansson Emelie  1992  MASS  AW9292  25 m  1:08.33   
111  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  1:09.15   
59  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  1:10.14   
172  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:10.38   
62  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  1:10.62   
10  78  Cavalli Johanna  1996  SK LAXEN  BT2296  25 m  1:12.24   
11  67  Nielsen-Fernandes Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  25 m  1:12.66   
12  204  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  1:13.11   
13  18  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:13.33   
14  63  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  1:14.36   
15  155  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  1:14.38   
16  26  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:14.59   
 
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
193  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  25.72   
103  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  26.48   
194  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  26.78   
153  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  27.56   
35  Vilsmyr Oscar  1982  GÖTEBORG  AC5782  25 m  27.70   
116  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  27.98   
80  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  28.71   
Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  28.73   
88  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  25 m  28.94   
10  25  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  29.09   
11  Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  29.15   
12  135  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  29.94   
13  126  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  25 m  30.02   
14  106  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  25 m  30.14   
15  41  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  30.25   
16  174  Marberg Björn  1993  TROLLHÄTTA  AF6793  25 m  30.36   
17  16  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  30.61   
18  161  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  30.71   
19  32  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  30.79   
20  145  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  25 m  30.90   
21  167  Herbertsson Hampus  1994  SK 1970  AM5994  25 m  31.14   
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
213  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  1:03.25   
191  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  1:03.31   
28  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  1:04.05   
31  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  1:04.34   
132  Svensson Isabel  1989  MASS  BI9289  25 m  1:05.24   
15  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:05.70   
112  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  1:05.73   
212  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  1:06.26   
79  Eversholt Amanda  1990  SK LAXEN  BR3290  25 m  1:06.55   
10  156  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  1:06.58   
11  160  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  1:07.22   
12  208  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  1:07.44   
13  163  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  1:07.75   
14  115  Johansson Emelie  1992  MASS  AW9292  25 m  1:07.82   
15  207  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  25 m  1:09.07   
16  111  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  1:09.92   
17  26  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:10.43   
18  67  Nielsen-Fernandes Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  25 m  1:11.94   
19  23  Janzon Mathilda  1998  GÖTEBORG  AJ0698  25 m  1:12.16   
20  62  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  1:12.17   
21  204  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  1:12.57   
22  71  Åstrand Savannah  1996  KUNGÄLV  AI2496  25 m  1:13.26   
 
Gren 32, 200m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
199  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  2:03.72   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:07.36   
196  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:07.79   
124  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:09.58   
153  Holmqvist Filip  1994  S 02  AL8594  25 m  2:10.30   
50  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:11.93   
150  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:11.95   
120  Leander Carl  1990  MASS  AS9590  25 m  2:12.12   
66  Löfgren Joakim  1992  KUNGÄLV  AK8592  25 m  2:12.36   
10  116  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  2:13.24   
11  61  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  2:14.75   
12  99  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  25 m  2:14.80   
13  110  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  25 m  2:16.69   
14  107  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  2:16.98   
15  47  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  25 m  2:20.09   
16  76  Blum Mikael  1995  SK LAXEN  AC0595  25 m  2:20.95   
17  209  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  2:21.48   
18  17  Ehrnberg Oskar  1997  GÖTEBORG  AP0597  25 m  2:22.66   
19  175  Nilsson Simon  1993  TROLLHÄTTA  AG5593  25 m  2:22.75   
20  173  Lund Jesper  1993  TROLLHÄTTA  AH7793  25 m  2:23.73   
21  75  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  2:24.43   
22  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  25 m  2:24.56   
23  Decoy Marcus  1992  ALINGSÅS  AX5192  25 m  2:24.84   
24  187  Larsson Alfred  1994  VARBERG  AL6994  25 m  2:24.94   
 
Gren 33, 1500m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 15:34.52 2010-02-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
201  Wirzén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  15:54.97   
52  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  16:38.09   
64  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  16:39.11   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  25 m  16:44.93   
161  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  17:28.22   
157  Montalva Nils  1993  S 02  AE2393  25 m  17:44.99   
159  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  25 m  17:58.93   
 
Gren 34, 200m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
137  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  2:32.00   
14  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  25 m  2:34.75   
136  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  2:36.34   
30  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  2:38.70   
172  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:40.19   
148  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  25 m  2:43.56   
118  Krüger Ulrika  1996  MASS  BA3896  25 m  2:51.57   
90  Runeke Josephine  1991  SK LAXEN  AV0491  25 m  2:52.09   
134  Wallin Elin  1994  MASS  AS8494  25 m  2:52.31   
10  169  Platenik Amanda  1998  SK 1970  AI8698  25 m  2:53.16   
11  155  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  2:53.19   
12  109  Greberg Rebecka  1995  MASS  BN2295  25 m  2:58.05   
13  105  Company Ekberg Josefin  1996  MASS  BA0896  25 m  2:58.22   
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
103  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  23.48   
171  Eriksson Gustav  1994  TROLLHÄTTA  AB9394  25 m  23.85   
60  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  25 m  24.39   
119  Lampela Johannes  1992  MASS  AN4392  25 m  24.55   
107  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  25 m  24.58   
61  Arvidsson Ossian  1992  KUNGÄLV  AK3592  25 m  24.65   
170  Cardebrant Emil  1993  TROLLHÄTTA  AK3393  25 m  24.81   
198  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  24.94   
80  Jonasson Joakim  1987  SK LAXEN  AE6787  25 m  25.03   
10  33  Widén Johan  1986  GÖTEBORG  AG3386  25 m  25.14   
11  154  Janson Martin  1994  S 02  AU9194  25 m  25.24   
12  100  Berglund Rickard  1987  MASS  AD4587  25 m  25.29   
13  81  Jonson Jonas  1991  SK LAXEN  AA9991  25 m  25.37   
14  29  Pettersson Sebastian  1994  GÖTEBORG  AG0794  25 m  25.41   
15  133  Söderman Alexander  1993  MASS  AU1193  25 m  25.45   
16  211  Kjellqvist Anton  1991  SKÖVDE SS  AH1991  25 m  25.54   
17  108  Granberg Malcolm  1992  MASS  AR8592  25 m  25.68   
18  19  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  25.69   
19  151  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  25 m  25.69   
20  210  Kastebo Martin  1993  SKÖVDE SS  AG7593  25 m  25.70   
21  168  Källén Christoffer  1993  SK 1970  AO5593  25 m  25.91   
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.17 2010-12-03 
Distriktrekord Juniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.17 2010-12-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  25 m  27.17   
206  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  27.53   
102  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  25 m  27.68   
192  Andersson Natalie  1988  UDDEVALLA  BC8888  25 m  28.05   
191  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  28.15   
79  Eversholt Amanda  1990  SK LAXEN  BR3290  25 m  28.30   
205  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  25 m  29.08   
111  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  25 m  29.86   
59  Almbratt Ida  1994  KUNGÄLV  BS9294  25 m  30.22   
10  63  Heina Christin  1996  KUNGÄLV  BA0296  25 m  30.44   
11  28  Pettersson Johanna  1992  GÖTEBORG  AF1292  25 m  30.51   
12  182  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  30.61   
13  208  Johansson Caroline  1992  SKÖVDE SS  AH7892  25 m  30.69   
14  212  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  25 m  30.72   
15  197  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  25 m  31.02   
16  62  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  25 m  31.05   
17  78  Cavalli Johanna  1996  SK LAXEN  BT2296  25 m  31.26   
18  149  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  31.31   
19  13  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  31.35   
20  83  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  31.44   
21  104  Carlström Klara  1997  MASS  AJ6297  25 m  31.52   
22  31  Sirenius Lundberg Anna  1994  GÖTEBORG  AO9694  25 m  31.54   
23  48  Ivansson Kristin  1994  KUNGSBACKA  BU0894  25 m  31.81   
24  204  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  25 m  32.07   
25  Mirsch Natalie  1991  ELFSBORG  BJ6291  25 m  32.10   
26  181  Balslev Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  32.32   
 
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
193  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  1:56.77   
201  Wirzén Rickard  1993  UDDEVALLA  AE0593  25 m  2:02.41   
116  Kartberg Patric  1992  MASS  AL0392  25 m  2:08.19   
103  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  25 m  2:08.68   
124  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  25 m  2:08.81   
Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:09.30   
25  Kling Joakim  1991  GÖTEBORG  AG3391  25 m  2:12.04   
150  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  25 m  2:13.04   
Anesten Arwid  1995  ELFSBORG  AB0995  25 m  2:13.97   
10  135  Welliver Anton  1995  MASS  AA4595  25 m  2:17.35   
11  41  Asp Erik  1995  KUNGSBACKA  AU9395  25 m  2:18.70   
12  16  Blomgren Gustav  1993  GÖTEBORG  AM7393  25 m  2:20.44   
13  167  Herbertsson Hampus  1994  SK 1970  AM5994  25 m  2:21.38   
14  161  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  25 m  2:21.91   
15  114  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  25 m  2:22.14   
16  209  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  25 m  2:23.04   
17  20  Frankenfelt Oscar  1994  GÖTEBORG  AS6594  25 m  2:23.57   
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:50.12 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 1:56.77 2006-02-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  1:55.62   
202  Uddevalla Damer Lag1  UDDEVALLA    25 m  1:56.00   
36  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  1:58.00   
214  Skövde SS Damer  SKÖVDE SS    25 m  1:58.97   
140  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  2:01.67   
37  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  2:04.00   
92  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  2:04.42   
164  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  2:05.44   
72  Kungälv Damer  KUNGÄLV    25 m  2:06.02   
10  55  Kungsbacka Damer 1  KUNGSBACKA    25 m  2:08.00   
11  166  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  2:10.87   
12  95  SK Laxen Damer 2  SK LAXEN    25 m  2:11.00   
13  56  Kungsbacka Damer 2  KUNGSBACKA    25 m  2:15.00   
 
Gren 39, 4X200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
203  Uddevalla Herrar Lag1  UDDEVALLA    25 m  7:32.00   
141  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  7:32.09   
143  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  7:42.09   
178  Trollhättans Simsällskap  TROLLHÄTTA    25 m  7:44.40   
73  Kungälvs Herrar  1992  KUNGÄLV    25 m  7:47.42   
10  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m  7:53.95   
57  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  7:59.00   
38  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  8:04.00   
165  S02 Lag 1  1993  S 02    25 m  8:04.78   
10  144  Mass Herrar 3  1987  MASS    25 m  8:07.24   
11  96  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  8:20.00   
12  166  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  8:28.40   
13  39  Göteborg Herrar Lag2  1996  GÖTEBORG    25 m  8:30.00   
14  58  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  8:40.00   
15  40  Göteborg Herrar Lag3  1996  GÖTEBORG    25 m  8:55.00   
 
Gren 40, 4X50m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:30.99 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:31.84 2009-11-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
203  Uddevalla Herrar Lag1  UDDEVALLA    25 m  1:33.00   
141  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  1:36.33   
178  Trollhättans Simsällskap  TROLLHÄTTA    25 m  1:37.34   
38  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  1:38.00   
57  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  1:39.00   
73  Kungälvs Herrar  1992  KUNGÄLV    25 m  1:39.04   
143  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  1:39.21   
96  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  1:40.75   
165  S02 Lag 1  1993  S 02    25 m  1:42.60   
10  144  Mass Herrar 3  1987  MASS    25 m  1:42.86   
11  39  Göteborg Herrar Lag2  1996  GÖTEBORG    25 m  1:44.00   
12  10  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m  1:45.44   
13  97  SK Laxen Herrar 2  SK LAXEN    25 m  1:46.00   
14  215  Skövde SS Herrar  SKÖVDE SS    25 m  1:46.50   
15  40  Göteborg Herrar Lag3  1996  GÖTEBORG    25 m  1:47.00   
16  188  Vf Sim  1994  VARBERG    25 m  1:48.57   
17  58  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  1:49.00   
18  166  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  1:49.72   
 
Gren 41, 400m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:41.63 2000-03-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  4:53.99   
152  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  4:58.84   
213  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  25 m  5:02.28   
136  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  25 m  5:06.75   
160  Simonsson Klara  1995  S 02  AO8495  25 m  5:14.84   
137  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  25 m  5:19.33   
13  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  5:19.79   
83  Laurén Ida  1994  SK LAXEN  BS3894  25 m  5:21.89   
155  Johansson Astrid  1997  S 02  BM8697  25 m  5:28.70   
 
Gren 42, 400m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:06.74 1995-02-15 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 4:11.21 1998-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
206  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  25 m  4:18.87   
121  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  25 m  4:24.46   
15  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  4:27.49   
152  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  25 m  4:31.37   
156  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  25 m  4:39.37   
195  Fredriksson Janina  1994  UDDEVALLA  AB0694  25 m  4:41.13   
89  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  25 m  4:42.70   
149  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  25 m  4:42.84   
30  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  4:44.63   
10  13  Andersson Johanna  1996  GÖTEBORG  AW4496  25 m  4:45.64   
11  163  Zetterström Amanda  1994  S 02  BN6494  25 m  4:45.78   
12  22  Janzon Amanda  1997  GÖTEBORG  AK7697  25 m  4:50.55   
13  147  Bellvik Julia  1996  S 02  AH8296  25 m  4:51.50   
14  24  Kewenter Matilda  1997  GÖTEBORG  AK0897  25 m  4:53.26   
15  26  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  4:53.52   
16  109  Greberg Rebecka  1995  MASS  BN2295  25 m  4:54.73   
 
Gren 43, 4X100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:38.38 2009-11-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
203  Uddevalla Herrar Lag1  UDDEVALLA    25 m  3:48.00   
141  Mass Herrar 1  1987  MASS    25 m  3:52.72   
57  Kungsbacka Herrar 1  KUNGSBACKA    25 m  3:58.00   
38  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  4:00.00   
178  Trollhättans Simsällskap  TROLLHÄTTA    25 m  4:00.29   
144  Mass Herrar 3  1987  MASS    25 m  4:03.35   
73  Kungälvs Herrar  1992  KUNGÄLV    25 m  4:03.65   
96  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    25 m  4:05.00   
143  Mass Herrar 2  1987  MASS    25 m  4:06.00   
10  165  S02 Lag 1  1993  S 02    25 m  4:06.70   
11  10  Elfsborg 1 Herrar [160]  160  ELFSBORG    25 m  4:11.15   
12  215  Skövde SS Herrar  SKÖVDE SS    25 m  4:14.00   
13  39  Göteborg Herrar Lag2  1996  GÖTEBORG    25 m  4:15.00   
14  58  Kungsbacka Herrar 2  KUNGSBACKA    25 m  4:18.00   
15  97  SK Laxen Herrar 2  SK LAXEN    25 m  4:22.00   
16  40  Göteborg Herrar Lag3  1996  GÖTEBORG    25 m  4:23.00   
17  166  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  4:27.88   
 
Gren 44, 4X100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 3:43.88 2010-12-03 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 3:49.93 2009-11-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Skövde SS Damer  SKÖVDE SS    25 m  3:51.80   
139  Mass Damer 1  1988  MASS    25 m  3:52.64   
36  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  3:58.00   
164  S02 Lag 1  1992  S 02    25 m  4:03.36   
37  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  4:06.00   
140  Mass Damer 2  1988  MASS    25 m  4:06.07   
202  Uddevalla Damer Lag1  UDDEVALLA    25 m  4:07.00   
93  SK Laxen Damer 1  SK LAXEN    25 m  4:08.50   
72  Kungälv Damer  KUNGÄLV    25 m  4:09.46   
10  166  S02 Lag 2  1994  S 02    25 m  4:11.58   
11  55  Kungsbacka Damer 1  KUNGSBACKA    25 m  4:12.00   
12  56  Kungsbacka Damer 2  KUNGSBACKA    25 m  4:26.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.00  Utskriftsdatum  24 oktober 2011 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  10:26