Deltagarlista Gren 1-30 
 
  Tävling  Öppna Masters-RM (50m)    Utskriftsdatum  31 juli 2009   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  14:40   
  Arrangör  Västsvenska Simförbundet och Göteborg Sim         
 
 
Gren 1, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  2:26.28   
114  Christiansen Glen  1957  U.S.G    50 m  2:29.99   
107  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  50 m  2:34.50   
35  Larsson Mats J  1965  SKURU IK  AA8365  25 m  2:36.00   
104  Persson Daniel  1980  KUNGSBACKA  AB0780  50 m  2:39.00   
119  Gulyas Peter  1951  TOTKOM    50 m  3:00.61   
48  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  3:05.00   
143  Schmitz Mark  1962  KÖLN  273541  25 m  3:15.19   
83  Eriksson Hans  1945  GÖTEBORG  AA0345  50 m     
10  37  Nyman Leif  1963  SKURU IK  AA0563  50 m     
 
Gren 2, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Neij Åsa  1972  JÖNKÖPING  AA1272  25 m  2:27.93   
123  Witazka Maria  1979  MKK  AA1679  25 m  2:30.44   
42  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  2:38.00   
122  Kentell Cecilia  1975  MKK  AA0475  25 m  2:40.01   
43  Johansson-Sponsel Camilla  1974  VÄXJÖ SS  AA7274  50 m  2:40.10   
41  Jonsson Mia  1973  KSLS  AA3473  25 m  2:45.00   
64  Daller Martina  1980  GÖTEBORG  AB4680  25 m  2:50.00   
57  Marklund Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  3:01.86   
32  Morrissey Anne  1960  PHOENIX    50 m  3:17.00   
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
107  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  50 m  1:12.88   
113  Laajus Martti  1952  HSS    50 m  1:17.20   
144  Rasmussen Ebbe  1949  U.S.G    25 m  1:17.90   
101  Lundin Peter  1959  KUNGSBACKA  AA6559  50 m  1:24.00   
106  Renman Niclas  1966  KUNGSBACKA  AA0966  50 m  1:27.00   
71  Toresäter Bo  1944  ELFSBORG  AA3144  25 m  1:27.67   
143  Schmitz Mark  1962  KÖLN  273541  25 m  1:30.80   
22  Davini Daniele  1967  FORUM SC    50 m  1:35.00   
Ferm Nils  1917  HELLAS  AA1117  50 m  2:08.75   
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Johansson-Sponsel Camilla  1974  VÄXJÖ SS  AA7274  50 m  1:12.20   
128  Strandh Pia  1958  SK NEPTUN  AA3258  25 m  1:17.72   
25  Kara Johanna  1965  Cetus  65A019  50 m  1:17.72   
65  Gustavsson Louise  1983  GÖTEBORG  AD5883  25 m  1:25.12   
118  Ketelsen Elisabeth  1943  LYNGBY  4322AA  50 m  1:26.72   
117  Frydrych Connie  1953  CRONULLA    25 m  1:28.64   
72  Johansson Vivi-Ann  1935  ELFSBORG  AA0235  25 m  1:31.43   
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Bielicz Leonard  1951  GÖTEBORG  AA0150  25 m  29.50   
104  Persson Daniel  1980  KUNGSBACKA  AB0780  50 m  29.50   
35  Larsson Mats J  1965  SKURU IK  AA8365  25 m  29.52   
132  Knudsen Martin  1971  U.S.G    50 m  29.64   
133  Jönsson Bengt  1955  SOLLEFTEÅ  AA5355  25 m  30.00   
91  Johansson Jan  1968  KUNGSBACKA  AA4568  50 m  30.10   
59  Sjöblom Rune  1957  Kongsten    25 m  31.50   
119  Gulyas Peter  1951  TOTKOM    50 m  31.80   
73  Törnqvist Anders  1960  ELFSBORG  AA7360  25 m  32.60   
10  115  Tegeback Rolf  1948  SUNDSVALL  AA1148  25 m  32.60   
11  102  Mcpherson Douglas  1965  KUNGSBACKA  AB2165  50 m  33.70   
12  101  Lundin Peter  1959  KUNGSBACKA  AA6559  50 m  34.00   
13  31  Backlund Lars  1949  MARIESTAD  AA4149  25 m  34.49   
14  27  Teponoja Timo  1955  Cetus  55A007  50 m  34.82   
15  143  Schmitz Mark  1962  KÖLN  273541  25 m  36.49   
16  10  Söderqvist Anders  1933  HELLAS  AA4133  50 m  41.65   
17  Jackson David  1946  WAT    25 m  44.00   
18  39  Wennberg Björn  1917  SSH NYKÖP  AA0117  50 m  1:35.00   
19  18  Meurling Johan  1965  S 77  AB5565  50 m     
20  13  Börjesson Oscar  1973  S 77  AA0973  50 m     
21  74  Olausson Patrik  1984  ELFSBORG  AD9784  50 m     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
121  Lohmann Anna  1975  MKK  AA1275  25 m  30.05   
42  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  30.61   
87  Haglund Marja  1968  KUNGSBACKA  AA3268  50 m  32.50   
64  Daller Martina  1980  GÖTEBORG  AB4680  25 m  33.00   
70  Svanberg Jeanette  1970  SK NEPTUN  AA3470  25 m  33.50   
41  Jonsson Mia  1973  KSLS  AA3473  25 m  35.00   
127  Rhodin Maria  1955  LULEÅ SS  AA0255  25 m  35.10   
68  Pålsson Elisabeth  1963  GÖTEBORG  AA6263  25 m  36.20   
126  Johansson Anna-Carin  1969  KUNGSBACKA  AA1469  50 m  36.24   
10  36  Nilsson Annika  1960  SKURU IK  AA6260  25 m  36.89   
11  20  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  50 m  37.37   
12  67  Olsson Maria  1985  GÖTEBORG  AK8285  25 m  38.40   
13  15  Hallerstedt Katarina  1966  S 77  AA0666  50 m  38.50   
14  32  Morrissey Anne  1960  PHOENIX    50 m  40.00   
15  33  Nijmeh Tatiana Abu  1965  POLISEN  AA9265  50 m  45.30   
16  Luckhurst Solveig  1950  HELLAS  AA1250  25 m  45.65   
17  26  Markkula Kaarina  1952  Cetus  52A012  50 m  47.12   
 
Gren 7, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Haglund Anders  1961  TUREBERG  AA8561  25 m  4:18.33   
Edstedt Michael  1961  UMEÅ SS  AA3561  25 m  4:31.30   
11  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  4:41.45   
133  Jönsson Bengt  1955  SOLLEFTEÅ  AA5355  25 m  4:44.00   
91  Johansson Jan  1968  KUNGSBACKA  AA4568  50 m  4:47.00   
112  Laikari Jukka  1959  HSS    25 m  4:52.69   
59  Sjöblom Rune  1957  Kongsten    25 m  4:55.00   
34  Hägg Tomas  1964  SKURU IK  AA4764  25 m  5:09.46   
56  Dellby Johannes  1965  BLÅ SIM&HO  AB6365  25 m  5:55.94   
10  40  Lindström Hans  1937  SSH NYKÖP  AA6137  50 m  6:20.00   
11  Ferm Nils  1917  HELLAS  AA1117  50 m  9:44.99   
 
Gren 8, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Neij Åsa  1972  JÖNKÖPING  AA1272  25 m  4:29.71   
123  Witazka Maria  1979  MKK  AA1679  25 m  4:54.11   
58  Schenck Jessica  1980  UPSALA S  CE3690  25 m  5:35.12   
Rainer Margareta  1949  HELLAS  AA0249  25 m  5:39.11   
65  Gustavsson Louise  1983  GÖTEBORG  AD5883  25 m  5:45.36   
57  Marklund Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  5:46.12   
76  Mulders Katarina van  1968  ELFSBORG  AA8268  25 m  6:06.78   
116  Mcilwaine Tracy  1971  TECHNOSPOR    25 m  6:10.00   
88  Haglund Sonja  1966  KUNGSBACKA  AA1266  50 m  6:20.41   
10  75  Karlsson Angelica  1975  ELFSBORG  AA5475  25 m  6:22.22   
11  Grufman Barbro  1948  HELLAS  AA0248  50 m  7:09.13   
 
Gren 9, 4X50m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
95  Kbss Lag Herrar 1  120  KUNGSBACKA    50 m  2:05.00   
96  Kbss Lag Herrar 1  160  KUNGSBACKA    50 m  2:10.00   
81  SK Elfsborg  161  ELFSBORG    50 m     
19  S 77 Stenungsund  139  S 77    50 m     
 
Gren 10, 4X50m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Malmö KK  125  MKK    25 m  2:10.81   
93  Kbss Lag Damer 1  160  KUNGSBACKA    50 m  2:15.00   
94  Kbss Lag Damer 2  160  KUNGSBACKA    50 m  2:20.00   
61  S 77 Stenungsund  167  S 77    50 m     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
142  Larsson Sara  1983  LUDVIKA SS  AD1283  50 m  35.30   
135  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  25 m  37.00   
120  Svensson Jenni  1982  MKK  AB0482  25 m  37.44   
25  Kara Johanna  1965  Cetus  65A019  50 m  37.72   
29  Zilliken Monika  1956  SC W 1991    50 m  40.35   
86  Gustafsson Malin  1968  KUNGSBACKA  AA7468  50 m  41.00   
103  Nygren Sara  1965  KUNGSBACKA  AA9465  50 m  41.00   
41  Jonsson Mia  1973  KSLS  AA3473  25 m  43.29   
136  Balslev Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  43.65   
10  Tsychkova Elena  1967  HELLAS  AA2267  25 m  45.00   
11  15  Hallerstedt Katarina  1966  S 77  AA0666  50 m  46.75   
12  117  Frydrych Connie  1953  CRONULLA    25 m  48.77   
13  26  Markkula Kaarina  1952  Cetus  52A012  50 m  49.05   
14  55  Andersson Ingvor  1962  KUNGÄLV  AA1461  25 m  49.45   
15  130  Wehlén Monique  1951  DANDERYD  AA0251  50 m  54.00   
16  12  Larsson Gun  1932  MÄLARHÖJD  AA1232  50 m  1:20.00   
 
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Svanberg Per  1971  SS04  AA6371  25 m  28.63   
47  Lönn Carl-Mikael  1980  SS04  AB6580  25 m  29.88   
114  Christiansen Glen  1957  U.S.G    50 m  32.37   
139  Ladeborn Mats  1961  VARBERG  AA7361  25 m  32.75   
60  Berger Torbjörn  1961  Moss SK    25 m  33.01   
11  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  33.37   
73  Törnqvist Anders  1960  ELFSBORG  AA7360  25 m  33.40   
137  Palmqvist Hans  1962  VARBERG  AA2362  25 m  33.48   
46  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  34.12   
10  138  Ladeborn Jan  1958  VARBERG  AA9158  25 m  34.55   
11  140  Andersson Martin  1970  VARBERG  AA5370  50 m  35.90   
12  91  Johansson Jan  1968  KUNGSBACKA  AA4568  50 m  36.20   
13  23  Åberg Dennis  1965  MASS  AB4565  25 m  36.50   
14  132  Knudsen Martin  1971  U.S.G    50 m  36.90   
15  131  Larsson Tobias  1984  STRÖMSTAD  AC7384  50 m  37.10   
16  89  Holmberg Henrik  1969  KUNGSBACKA  AA4369  50 m  37.20   
17  115  Tegeback Rolf  1948  SUNDSVALL  AA1148  25 m  37.50   
18  31  Backlund Lars  1949  MARIESTAD  AA4149  25 m  37.60   
19  119  Gulyas Peter  1951  TOTKOM    50 m  37.95   
20  77  Wirfalk Kristian  1968  ELFSBORG  AA9768  25 m  38.50   
21  21  Svensson Ragnar  1960  S 77  AA6960  25 m  38.90   
22  143  Schmitz Mark  1962  KÖLN  273541  25 m  40.62   
23  22  Davini Daniele  1967  FORUM SC    50 m  41.00   
24  69  Alsterberg Henrik  1963  KANAANS SS  AA2963  25 m  42.23   
25  30  Backlund Anders  1946  MARIESTAD  AA5146  50 m  43.55   
26  Jackson David  1946  WAT    25 m  50.00   
27  16  Högberg Weine  1978  S 77  AB8578  50 m     
28  14  Gertmo Daniel  1974  S 77  AB0374  50 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  1:03.45   
87  Haglund Marja  1968  KUNGSBACKA  AA3268  50 m  1:06.00   
70  Svanberg Jeanette  1970  SK NEPTUN  AA3470  25 m  1:06.83   
43  Johansson-Sponsel Camilla  1974  VÄXJÖ SS  AA7274  50 m  1:07.30   
122  Kentell Cecilia  1975  MKK  AA0475  25 m  1:07.33   
41  Jonsson Mia  1973  KSLS  AA3473  25 m  1:09.00   
65  Gustavsson Louise  1983  GÖTEBORG  AD5883  25 m  1:10.11   
57  Marklund Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  1:13.19   
36  Nilsson Annika  1960  SKURU IK  AA6260  25 m  1:13.70   
10  49  Möller Pia  1968  HS  AA6468  25 m  1:15.00   
11  67  Olsson Maria  1985  GÖTEBORG  AK8285  25 m  1:16.22   
12  76  Mulders Katarina van  1968  ELFSBORG  AA8268  25 m  1:16.76   
13  32  Morrissey Anne  1960  PHOENIX    50 m  1:18.00   
14  118  Ketelsen Elisabeth  1943  LYNGBY  4322AA  50 m  1:19.53   
15  72  Johansson Vivi-Ann  1935  ELFSBORG  AA0235  25 m  1:21.37   
16  75  Karlsson Angelica  1975  ELFSBORG  AA5475  25 m  1:24.07   
17  117  Frydrych Connie  1953  CRONULLA    25 m  1:25.46   
18  26  Markkula Kaarina  1952  Cetus  52A012  50 m  1:29.69   
19  Grufman Barbro  1948  HELLAS  AA0248  50 m  1:33.24   
20  58  Schenck Jessica  1980  UPSALA S  CE3690  50 m     
 
Gren 14, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Haglund Anders  1961  TUREBERG  AA8561  25 m  54.64   
140  Andersson Martin  1970  VARBERG  AA5370  50 m  59.90   
138  Ladeborn Jan  1958  VARBERG  AA9158  25 m  59.91   
35  Larsson Mats J  1965  SKURU IK  AA8365  25 m  1:00.09   
66  Bielicz Leonard  1951  GÖTEBORG  AA0150  25 m  1:00.20   
91  Johansson Jan  1968  KUNGSBACKA  AA4568  50 m  1:00.60   
137  Palmqvist Hans  1962  VARBERG  AA2362  25 m  1:00.71   
59  Sjöblom Rune  1957  Kongsten    25 m  1:02.00   
107  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  50 m  1:02.20   
10  112  Laikari Jukka  1959  HSS    25 m  1:02.32   
11  34  Hägg Tomas  1964  SKURU IK  AA4764  25 m  1:02.67   
12  73  Törnqvist Anders  1960  ELFSBORG  AA7360  25 m  1:03.61   
13  129  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA    25 m  1:04.00   
14  104  Persson Daniel  1980  KUNGSBACKA  AB0780  50 m  1:04.20   
15  50  Möller Mats  1967  HS  AA1967  25 m  1:04.80   
16  48  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  1:05.00   
17  102  Mcpherson Douglas  1965  KUNGSBACKA  AB2165  50 m  1:05.40   
18  78  Selin Jan-Erik  1965  ELFSBORG  AB0365  25 m  1:05.42   
19  28  Eberhard Karl-Heinz  1965  SC W 1991    50 m  1:05.56   
20  31  Backlund Lars  1949  MARIESTAD  AA4149  25 m  1:06.03   
21  53  Axling Olle  1945  DANDERYD  AA5145  25 m  1:10.00   
22  106  Renman Niclas  1966  KUNGSBACKA  AA0966  50 m  1:10.40   
23  51  Meyer Per  1964  SK NEPTUN  AA1964  25 m  1:11.67   
24  69  Alsterberg Henrik  1963  KANAANS SS  AA2963  25 m  1:11.73   
25  27  Teponoja Timo  1955  Cetus  55A007  50 m  1:12.33   
26  37  Nyman Leif  1963  SKURU IK  AA0563  25 m  1:12.78   
27  79  Borgman Dan  1964  ELFSBORG  AA3764  25 m  1:12.92   
28  Larsson Lennart  1949  HELLAS  AA0349  25 m  1:15.00   
29  143  Schmitz Mark  1962  KÖLN  273541  25 m  1:15.61   
30  10  Söderqvist Anders  1933  HELLAS  AA4133  50 m  1:16.71   
31  77  Wirfalk Kristian  1968  ELFSBORG  AA9768  25 m  1:17.38   
32  40  Lindström Hans  1937  SSH NYKÖP  AA6137  50 m  1:19.60   
33  39  Wennberg Björn  1917  SSH NYKÖP  AA0117  50 m  2:13.19   
34  Ferm Nils  1917  HELLAS  AA1117  50 m  2:13.92   
35  17  Jönsson Lukas  1982  S 77  AD8782  50 m     
36  13  Börjesson Oscar  1973  S 77  AA0973  50 m     
37  74  Olausson Patrik  1984  ELFSBORG  AD9784  50 m     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Johansson-Sponsel Camilla  1974  VÄXJÖ SS  AA7274  50 m  33.50   
42  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  33.64   
70  Svanberg Jeanette  1970  SK NEPTUN  AA3470  25 m  35.00   
128  Strandh Pia  1958  SK NEPTUN  AA3258  25 m  35.05   
25  Kara Johanna  1965  Cetus  65A019  50 m  35.82   
68  Pålsson Elisabeth  1963  GÖTEBORG  AA6263  25 m  37.12   
110  Holmberg Marie  1969  KUNGSBACKA  AA5269  50 m  37.20   
127  Rhodin Maria  1955  LULEÅ SS  AA0255  25 m  39.80   
117  Frydrych Connie  1953  CRONULLA    25 m  39.88   
10  90  Johansson Helen  1968  KUNGSBACKA  AA5468  50 m  40.00   
11  54  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  40.00   
12  65  Gustavsson Louise  1983  GÖTEBORG  AD5883  25 m  40.72   
13  24  Lönnqvist Ewa  1962  MASS  AA8462  25 m  41.50   
14  67  Olsson Maria  1985  GÖTEBORG  AK8285  25 m  42.70   
15  72  Johansson Vivi-Ann  1935  ELFSBORG  AA0235  25 m  42.85   
16  75  Karlsson Angelica  1975  ELFSBORG  AA5475  25 m  43.76   
17  33  Nijmeh Tatiana Abu  1965  POLISEN  AA9265  50 m  51.45   
18  20  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  50 m     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
104  Persson Daniel  1980  KUNGSBACKA  AB0780  50 m  32.90   
107  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  50 m  33.16   
113  Laajus Martti  1952  HSS    50 m  34.78   
131  Larsson Tobias  1984  STRÖMSTAD  AC7384  50 m  35.00   
34  Hägg Tomas  1964  SKURU IK  AA4764  25 m  35.42   
144  Rasmussen Ebbe  1949  U.S.G    25 m  35.90   
102  Mcpherson Douglas  1965  KUNGSBACKA  AB2165  50 m  36.00   
71  Toresäter Bo  1944  ELFSBORG  AA3144  25 m  37.69   
106  Renman Niclas  1966  KUNGSBACKA  AA0966  50 m  38.00   
10  Jackson David  1946  WAT    25 m  47.00   
11  Ferm Nils  1917  HELLAS  AA1117  50 m  58.39   
12  13  Börjesson Oscar  1973  S 77  AA0973  50 m     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
142  Larsson Sara  1983  LUDVIKA SS  AD1283  50 m  2:38.01   
120  Svensson Jenni  1982  MKK  AB0482  25 m  2:55.88   
123  Witazka Maria  1979  MKK  AA1679  25 m  2:56.99   
25  Kara Johanna  1965  Cetus  65A019  50 m  3:02.03   
135  Josefson Anna-Karin  1964  VARBERG  AA7264  50 m  3:10.00   
Rainer Margareta  1949  HELLAS  AA0249  50 m  3:32.30   
32  Morrissey Anne  1960  PHOENIX    50 m  3:35.00   
29  Zilliken Monika  1956  SC W 1991    50 m  3:35.41   
33  Nijmeh Tatiana Abu  1965  POLISEN  AA9265  50 m  4:35.00   
 
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Svanberg Per  1971  SS04  AA6371  25 m  2:31.67   
11  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  2:42.20   
114  Christiansen Glen  1957  U.S.G    50 m  2:42.55   
139  Ladeborn Mats  1961  VARBERG  AA7361  25 m  2:48.00   
137  Palmqvist Hans  1962  VARBERG  AA2362  25 m  2:48.23   
138  Ladeborn Jan  1958  VARBERG  AA9158  25 m  2:55.00   
132  Knudsen Martin  1971  U.S.G    50 m  2:55.03   
35  Larsson Mats J  1965  SKURU IK  AA8365  25 m  2:57.66   
143  Schmitz Mark  1962  KÖLN  273541  25 m  3:00.00   
10  107  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  50 m  3:00.00   
11  115  Tegeback Rolf  1948  SUNDSVALL  AA1148  25 m  3:09.50   
12  119  Gulyas Peter  1951  TOTKOM    50 m  3:16.17   
 
Gren 19, 4X50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Malmö KK  125  MKK    25 m  1:56.20   
93  Kbss Lag Damer 1  160  KUNGSBACKA    50 m  2:05.00   
94  Kbss Lag Damer 2  160  KUNGSBACKA    50 m  2:10.00   
61  S 77 Stenungsund  167  S 77    50 m     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  V-F Sim Herrar  161  VARBERG    25 m  1:47.92   
95  Kbss Lag Herrar 1  120  KUNGSBACKA    50 m  1:54.00   
96  Kbss Lag Herrar 1  160  KUNGSBACKA    50 m  1:58.00   
81  SK Elfsborg  161  ELFSBORG    50 m     
62  S 77 Stenungsund  164  S 77    50 m     
 
Gren 21, 4X50m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
97  Kbss Lag Mixed 1  120  KUNGSBACKA    50 m  2:08.00   
98  Kbss Lag Mixed 2  160  KUNGSBACKA    50 m  2:12.00   
99  Kbss Lag Mixed 3  160  KUNGSBACKA    50 m  2:16.00   
100  Kbss Lag Mixed 4  160  KUNGSBACKA    50 m  2:20.00   
82  SK Elfsborg  201  ELFSBORG    50 m     
63  S 77 Stenungsund  170  S 77    50 m     
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Haglund Anders  1961  TUREBERG  AA8561  25 m  2:00.36   
Edstedt Michael  1961  UMEÅ SS  AA3561  25 m  2:11.25   
104  Persson Daniel  1980  KUNGSBACKA  AB0780  50 m  2:15.00   
59  Sjöblom Rune  1957  Kongsten    25 m  2:15.00   
129  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA    25 m  2:20.00   
112  Laikari Jukka  1959  HSS    25 m  2:20.50   
34  Hägg Tomas  1964  SKURU IK  AA4764  25 m  2:24.26   
48  Örth Mats  1955  HS  AA7355  25 m  2:25.00   
89  Holmberg Henrik  1969  KUNGSBACKA  AA4369  50 m  2:29.30   
10  102  Mcpherson Douglas  1965  KUNGSBACKA  AB2165  50 m  2:30.80   
11  144  Rasmussen Ebbe  1949  U.S.G    25 m  2:36.00   
12  27  Teponoja Timo  1955  Cetus  55A007  50 m  2:50.00   
13  79  Borgman Dan  1964  ELFSBORG  AA3764  25 m  2:52.93   
14  40  Lindström Hans  1937  SSH NYKÖP  AA6137  50 m  2:59.58   
15  Ferm Nils  1917  HELLAS  AA1117  50 m  4:47.81   
16  35  Larsson Mats J  1965  SKURU IK  AA8365  50 m     
 
Gren 23, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
123  Witazka Maria  1979  MKK  AA1679  25 m  2:11.99   
87  Haglund Marja  1968  KUNGSBACKA  AA3268  50 m  2:30.00   
65  Gustavsson Louise  1983  GÖTEBORG  AD5883  25 m  2:35.33   
58  Schenck Jessica  1980  UPSALA S  CE3690  25 m  2:37.25   
57  Marklund Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  2:39.50   
Rainer Margareta  1949  HELLAS  AA0249  50 m  2:42.61   
88  Haglund Sonja  1966  KUNGSBACKA  AA1266  50 m  2:48.51   
67  Olsson Maria  1985  GÖTEBORG  AK8285  25 m  2:50.00   
32  Morrissey Anne  1960  PHOENIX    50 m  2:58.00   
10  Grufman Barbro  1948  HELLAS  AA0248  50 m  3:24.43   
11  75  Karlsson Angelica  1975  ELFSBORG  AA5475  50 m     
 
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Svanberg Per  1971  SS04  AA6371  25 m  1:03.77   
47  Lönn Carl-Mikael  1980  SS04  AB6580  25 m  1:06.47   
139  Ladeborn Mats  1961  VARBERG  AA7361  25 m  1:12.30   
114  Christiansen Glen  1957  U.S.G    50 m  1:12.63   
11  Provencher Ryan  1974  VÄXJÖ SS  AB1174  25 m  1:13.42   
137  Palmqvist Hans  1962  VARBERG  AA2362  25 m  1:13.90   
60  Berger Torbjörn  1961  Moss SK    25 m  1:14.00   
131  Larsson Tobias  1984  STRÖMSTAD  AC7384  50 m  1:15.00   
138  Ladeborn Jan  1958  VARBERG  AA9158  25 m  1:15.99   
10  73  Törnqvist Anders  1960  ELFSBORG  AA7360  25 m  1:16.26   
11  23  Åberg Dennis  1965  MASS  AB4565  25 m  1:17.50   
12  46  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  1:19.24   
13  107  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  50 m  1:21.50   
14  21  Svensson Ragnar  1960  S 77  AA6960  50 m  1:21.78   
15  119  Gulyas Peter  1951  TOTKOM    50 m  1:24.57   
16  115  Tegeback Rolf  1948  SUNDSVALL  AA1148  25 m  1:24.70   
17  113  Laajus Martti  1952  HSS    25 m  1:25.32   
18  143  Schmitz Mark  1962  KÖLN  273541  25 m  1:39.34   
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
142  Larsson Sara  1983  LUDVIKA SS  AD1283  50 m  1:15.70   
120  Svensson Jenni  1982  MKK  AB0482  25 m  1:20.33   
25  Kara Johanna  1965  Cetus  65A019  50 m  1:22.13   
122  Kentell Cecilia  1975  MKK  AA0475  25 m  1:25.44   
103  Nygren Sara  1965  KUNGSBACKA  AA9465  50 m  1:36.80   
86  Gustafsson Malin  1968  KUNGSBACKA  AA7468  50 m  1:36.80   
Rainer Margareta  1949  HELLAS  AA0249  25 m  1:37.94   
26  Markkula Kaarina  1952  Cetus  52A012  50 m  1:51.13   
130  Wehlén Monique  1951  DANDERYD  AA0251  50 m  2:01.00   
10  134  Dimming Lisa  1958  S 77    50 m     
 
Gren 26, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Åkerberg Henrik  1983  KUNGSBACKA  AC9983  50 m  25.00   
38  Haglund Anders  1961  TUREBERG  AA8561  25 m  25.13   
66  Bielicz Leonard  1951  GÖTEBORG  AA0150  25 m  27.13   
137  Palmqvist Hans  1962  VARBERG  AA2362  25 m  27.21   
59  Sjöblom Rune  1957  Kongsten    25 m  27.90   
107  Sandberg Lars  1965  KUNGSBACKA  AA6965  50 m  28.10   
46  Hennert Lars  1961  SS04  AA5561  25 m  28.16   
34  Hägg Tomas  1964  SKURU IK  AA4764  25 m  28.24   
138  Ladeborn Jan  1958  VARBERG  AA9158  25 m  28.31   
10  91  Johansson Jan  1968  KUNGSBACKA  AA4568  50 m  28.58   
11  50  Möller Mats  1967  HS  AA1967  25 m  28.61   
12  92  Josefsson Patrick  1982  KUNGSBACKA  AD9582  50 m  28.90   
13  60  Berger Torbjörn  1961  Moss SK    25 m  29.00   
14  83  Eriksson Hans  1945  GÖTEBORG  AA0345  25 m  29.00   
15  129  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA    25 m  29.00   
16  102  Mcpherson Douglas  1965  KUNGSBACKA  AB2165  50 m  29.09   
17  78  Selin Jan-Erik  1965  ELFSBORG  AB0365  25 m  29.40   
18  52  Täck Nicklas  1973  KUNGÄLV  AA6773  25 m  29.50   
19  31  Backlund Lars  1949  MARIESTAD  AA4149  25 m  29.58   
20  53  Axling Olle  1945  DANDERYD  AA5145  25 m  30.00   
21  37  Nyman Leif  1963  SKURU IK  AA0563  25 m  30.59   
22  106  Renman Niclas  1966  KUNGSBACKA  AA0966  50 m  31.00   
23  51  Meyer Per  1964  SK NEPTUN  AA1964  25 m  31.16   
24  69  Alsterberg Henrik  1963  KANAANS SS  AA2963  25 m  31.20   
25  10  Söderqvist Anders  1933  HELLAS  AA4133  50 m  31.42   
26  111  Waerme Rikard  1966  KUNGÄLV  AA2766  25 m  32.14   
27  27  Teponoja Timo  1955  Cetus  55A007  50 m  32.21   
28  30  Backlund Anders  1946  MARIESTAD  AA5146  50 m  34.95   
29  143  Schmitz Mark  1962  KÖLN  273541  25 m  35.37   
30  124  Ekman Sewerin  1937  MKK  AA4337  25 m  36.11   
31  Jackson David  1946  WAT    25 m  38.00   
32  Ferm Nils  1917  HELLAS  AA1117  50 m  48.47   
33  39  Wennberg Björn  1917  SSH NYKÖP  AA0117  50 m  54.36   
34  74  Olausson Patrik  1984  ELFSBORG  AD9784  50 m     
35  18  Meurling Johan  1965  S 77  AB5565  50 m     
36  17  Jönsson Lukas  1982  S 77  AD8782  50 m     
37  16  Högberg Weine  1978  S 77  AB8578  50 m     
38  14  Gertmo Daniel  1974  S 77  AB0374  50 m     
39  13  Börjesson Oscar  1973  S 77  AA0973  50 m     
 
Gren 27, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Norberg Maria  1963  KSLS  AA0263  25 m  28.52   
87  Haglund Marja  1968  KUNGSBACKA  AA3268  50 m  30.00   
41  Jonsson Mia  1973  KSLS  AA3473  25 m  30.20   
105  Pettersson Karin  1985  KUNGSBACKA  AJ5885  50 m  30.20   
70  Svanberg Jeanette  1970  SK NEPTUN  AA3470  25 m  30.28   
25  Kara Johanna  1965  Cetus  65A019  25 m  30.51   
49  Möller Pia  1968  HS  AA6468  25 m  30.94   
109  Åkerberg Sofia  1987  KUNGSBACKA  AS3287  50 m  31.50   
88  Haglund Sonja  1966  KUNGSBACKA  AA1266  50 m  31.82   
10  68  Pålsson Elisabeth  1963  GÖTEBORG  AA6263  25 m  32.19   
11  36  Nilsson Annika  1960  SKURU IK  AA6260  25 m  32.45   
12  65  Gustavsson Louise  1983  GÖTEBORG  AD5883  25 m  32.45   
13  84  Bergström Anette  1969  KUNGSBACKA  AA2469  50 m  32.70   
14  85  Bjälkander Eva  1972  KUNGSBACKA  AA6472  50 m  32.70   
15  136  Balslev Ulrika  1966  VARBERG  AA6466  25 m  32.80   
16  54  Axling Bitte  1946  DANDERYD  AA1246  25 m  33.00   
17  126  Johansson Anna-Carin  1969  KUNGSBACKA  AA1469  50 m  33.05   
18  86  Gustafsson Malin  1968  KUNGSBACKA  AA7468  50 m  33.50   
19  76  Mulders Katarina van  1968  ELFSBORG  AA8268  25 m  34.07   
20  67  Olsson Maria  1985  GÖTEBORG  AK8285  25 m  34.17   
21  90  Johansson Helen  1968  KUNGSBACKA  AA5468  50 m  34.50   
22  118  Ketelsen Elisabeth  1943  LYNGBY  4322AA  50 m  34.98   
23  117  Frydrych Connie  1953  CRONULLA    25 m  36.12   
24  72  Johansson Vivi-Ann  1935  ELFSBORG  AA0235  25 m  37.99   
25  Luckhurst Solveig  1950  HELLAS  AA1250  25 m  38.63   
26  26  Markkula Kaarina  1952  Cetus  52A012  50 m  39.37   
27  55  Andersson Ingvor  1962  KUNGÄLV  AA1461  25 m  39.87   
28  Tsychkova Elena  1967  HELLAS  AA2267  25 m  40.00   
29  Grufman Barbro  1948  HELLAS  AA0248  50 m  40.37   
30  20  Svanberg Annika  1962  S 77  AA7462  50 m     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Åkerberg Henrik  1983  KUNGSBACKA  AC9983  50 m  1:01.20   
35  Larsson Mats J  1965  SKURU IK  AA8365  25 m  1:05.46   
139  Ladeborn Mats  1961  VARBERG  AA7361  25 m  1:06.00   
91  Johansson Jan  1968  KUNGSBACKA  AA4568  50 m  1:06.60   
104  Persson Daniel  1980  KUNGSBACKA  AB0780  50 m  1:07.80   
66  Bielicz Leonard  1951  GÖTEBORG  AA0150  25 m  1:08.02   
59  Sjöblom Rune  1957  Kongsten    25 m  1:12.50   
119  Gulyas Peter  1951  TOTKOM    25 m  1:19.48   
52  Täck Nicklas  1973  KUNGÄLV  AA6773  25 m  1:20.00   
10  143  Schmitz Mark  1962  KÖLN  273541  25 m  1:29.17   
11  40  Lindström Hans  1937  SSH NYKÖP  AA6137  50 m  1:55.65   
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
121  Lohmann Anna  1975  MKK  AA1275  25 m  1:09.66   
123  Witazka Maria  1979  MKK  AA1679  25 m  1:12.99   
110  Holmberg Marie  1969  KUNGSBACKA  AA5269  50 m  1:16.20   
109  Åkerberg Sofia  1987  KUNGSBACKA  AS3287  50 m  1:16.40   
57  Marklund Lena  1965  UPSALA S  AA7465  25 m  1:22.40   
15  Hallerstedt Katarina  1966  S 77  AA0666  50 m  1:25.10   
32  Morrissey Anne  1960  PHOENIX    50 m  1:38.00   
33  Nijmeh Tatiana Abu  1965  POLISEN  AA9265  50 m  1:44.20   
 
Gren 30, 4X50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
97  Kbss Lag Mixed 1  120  KUNGSBACKA    50 m  1:54.00   
98  Kbss Lag Mixed 2  160  KUNGSBACKA    50 m  2:00.00   
99  Kbss Lag Mixed 3  160  KUNGSBACKA    50 m  2:06.00   
100  Kbss Lag Mixed 4  160  KUNGSBACKA    50 m  2:10.00   
81  SK Elfsborg  161  ELFSBORG    50 m     
63  S 77 Stenungsund  170  S 77    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.15  Utskriftsdatum  31 juli 2009 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  14:40